Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Omaha - Up in the air again

• Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.07, Hozzászólások: 4.784
      Sziasztok!

Ezer éve...tudom... És itt rágódok már egy ideje, h vissza kellene térni ide. Hiszen réges, régen egy messzi messzi galaxisban...ez az oldal volt majdnem az otthonom. Reggel itt kezdtem, este itt fejeztem be...és aki régi motoros annak nem is kell tovább részleteznem. :f_love:

Szóval a "honvágy" és a bennem tomboló grafománi visszahúzott. ( meg az oltári nagy magamutogatási vágy :f_ugly: ) Persze van apropó is, hiszen újra rendszeresen játszom. ( ami azért az elmúlt 1-2 évben nem volt igazán elmondható )

3 napja belevágtam egy kis megmérettetésbe. Semmi halálosan komoly dologra nem kell gondolni. De motivál a mindennapi játékra és jó móka.

25$-ról indulva szépen szeretnék haladni felfelé egészen 1000$-ig.
      CSAK az OMAHA.
      Viszont ebbe belefér: MTT, CG ZOOM, Spin&Go... és még a kiejthetetlen nevű Courchlevel is.

Egy asztal egyszerre, semmi kapkodás. Ha elfogy a roll ( mit történt mai is :f_cry: ) akkor szépen visszatöltöm és indul a járat elölről.

Az extra az egészben, h közben mindezt streamelem Twitchen. ( ez itt a reklám helye )

Szóval akinek van kedve, ideje és türelme az bátran nézzen be és szörnyülködjön, kommentáljon, nevessen vagy éppen fogja a fejét, hogy éppen mit művel ez a lány az asztaloknál. Alap esetben angolul kotyogok. De mivel voltak páran olyan lelkesek, h benéztek - danubajusz , gyaloggalop , illetve mások nem annyira pókeres vonalról - így jó kis magyar chat és dumcsi alakult ki.

Kis összegzés:

Day1: 25,05$ ---- > 25,35$ meneteltünk, amit egy ITM-nek köszönhetek, hiszen a többi bukó volt
      Day2: itt kérem szárnyalás volt, ugyan az MTT fronton masszív vesztés, de visszahoztam CG-n 25,35$ ---- > 40,24$
      Day3: ma teljes kiégés és hatalmas bukó...csak saját magamat okolhatom, totál amatőr játék volt 40,24$ ---- > 0,10$

Terv holnap estére. Maradt pár pontom, amiből tudok verseny jegyet venni. Tehát ezt fogom felhasználni. Ha az elfogy, akkor reset és újratöltés. ( persze indulunk első naptól )

Menetrendet alább láthatjátok:

És a Twitch link pedig: http://www.twitch.tv/kosztirita

Naplót igyekszem frissíteni itt majd rendszeresen - a végén ha még grafot és handeket is beteszek, sosem lehet tudni mire vetemedek - és szintén tervbe van vége ennek az angol verziója itt az oldalon.

Köszönöm a lehetőséget! Ahogy szoktam mondani!

Öveket becsatolni, dőljetek hátra kényelmesen, jó szórakozást kívánok a műsorhoz!
  • 90 válasz
    • VCSE007
      VCSE007
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.14, Hozzászólások: 3.270
      Sok sikert :heart: :heart: :heart:
    • Uzbul
      Uzbul
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 4.940
      Szia Rita!

Jó ismét hallani rólad!
      Én is csak sok sikert tudok neked kívánni!

Üdv
      Uzbul
    • potyka007
      potyka007
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.01, Hozzászólások: 3.986
      Szia!

Sok sikert!

NLO8 MTT stratégiád honnan van? Lehet, hogy volt róla szó, de sajnos csak hang nélkül tudtam belenézni a videóba.

Üdv: potyka007
    • Varjas24
      Varjas24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.15, Hozzászólások: 6.050
      Hajrá! :s_drink:
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Sziasztok!

20 perc késés várható a ma esti POKER járaton. :f_cry: Felszállás: 21:20

Szíves elnézést kérek mindenkitől! Ne felejtsetek becsekkolni időben! :f_cool:

Csinálok magyar chatszobát. :f_love:
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Sziasztok!

Köszi a tegnapot! :f_love: Sajnos ma ágynak dőltem, így ma meg holnap nem lesz járat. :f_cry:

Nap tanulsága: sose egyél lejárt rákot, még akkor sem, ha semmi jel nem utal rá, hogy romlott lenne! :fouet:
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 985
      Szia Ritanéni! :)

Lezuhantagép a sok rákokoktól? Benti mobil wc + egy lavór és mehet az adás :badteeth: :sorry:
      Viccet félre téve remélem már jobban vagy!

Üdv
    • kozmacsaba
      kozmacsaba
      Arany
      Regisztrált: 2009.09.19, Hozzászólások: 1.189
      Szia Rita,

örülök nagyon hogy újra omaha. Meglésnélek egyszer-egyszer, de mindig késve olvasom a mailt hogy streamelsz... :(

Na de majd figyelek jobban. És ha véletlenül kérdeznél, hogy mit kéne játszanod, melyik játékformát, ugye tudod mit felenék? :D
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Sziasztok!

Helyzetjelentés!

Este 10től lesz játék - sajnos kezd bebizonyosodni, h a 9 túl korai családügyileg :D - és újra indula Challenge Day 1-tól. Igen, elment az első 25$ 6 játéknap alatt. De szomorúságra semmi ok, hiszen volt egy szép 13th hely, pár szárnypróbálgatás Omaha Spinen és örömködés, meg persze zakózás. Lassan már zene is lesz a játék alatt, szóval nem csak engem kell majd hallgatnotok. :)

Jött kérés, hogy esetleg legyen Holdem is. Hajlok rá, főleg egy jó kis KO vagy Bounty MTT keretein belül. Viszontmost nagyon Omahában akarok/szeretnék bizonyítani.

Lényeg, h számlára 25$ újra töltve és este 1 asztallal indulunk - Omahában. A többit meglátjuk! Majd alakul, nem akarok rágörcsölni, hiszen akárhogy is vesszük hobby-játékos ne görcsöljön, hanem élvezze amit csinál. :)

Akkor este találkozunk, nem felejtsetek becsekkolni! :f_love:

U.i.: Jaj, basszus azok a rákok 5 napig kísértettek... most már megvagyok... :f_ugly: Köszi Danubajusz a kitartást!
    • potyka007
      potyka007
      Bronz
      Szia!

Nekem is volt egy kérdésem:

NLO8 MTT stratégiád honnan van? Lehet, hogy volt róla szó, de sajnos csak hang nélkül tudtam belenézni a videóba.

Köszi.

potyka007
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Sziasztok!

Először is Potyka007, adós vagyok egy válasszal. Nincsen, mert konkrétan én sem találtam mindenre kiterjedőt. Így most szépen rakom össze a nyitókéz táblázatomat és a többit... :) Így igazából nem maradtál le semmiről. :) Főleg mert ment a nagy móka játék, kevesebb sikerrel. De danubajusszal jól szórakoztunk, főleg az utolsó adás alatt. ( ami régen volt és szerintem arról is tiltották a hangot )

Otthon sajnos zajlott az élet. Nagypapám elhunyt...98 évesen. Hihetetlen szép élete volt és drukkoltunk, h jubiláljon, de sajnos nem így alakult. Közben dübörög a svéd nyelvtanulás, és utazásokkal is meg van tűzdelve minden. Plusz nagyon ráfeküdtem a Prismata nevű stratégiai kártyajátékra, amit amúgy pro pókeresek fejlesztettek ki. Ráadásul a közvetítéseimet elkezdték nézni, szóval volt jó kis játék, dumcsi, meg para, h mit szólnak majd a játékomhoz. Illetve kiugrási lehetőség is...

25 dodó többször elment, nem tagadom. Lenne egy kéz amit át is szeretnék beszélni, mert az utolsó verseny ezen ment el szerintünk. ( danubajusz ) Viszont legalább már jobban be tudom lőni hol csúszik el minden... Ahogy írtam, dolgozom egy saját táblázaton. Biztos nem kellene feltalálnom a spanyol viaszt, de jó kicsit matekozni rajta... ( el sem hiszem, h ezt leírtam :D )

Most még több utazás vár rá. Ugye megyek haza, utána Gdansk pár napig, mert Johan onnan repül majd. Így aktívan 16-a után térek vissza. És akkor már szerintem nem nyomom a challenget, hanem marad a tiszta játék - Omaha, és pár KO/Bounty holdem MTT .

Ennek több oka is van: Kaptam nagyobb összeg depónál spec befizetési bónusz lehetőséget a starsnál, amivel szeretnék majd élni ( és nem akarok nagyon ide oda utalni, variálni ). Nem csak Omaha lesz repertoáron. Illetve inkább a napi MTT szám, ITM/FT számra szeretnék ráfeküdni. Most néztem vissza pár régi posztomat instán, amikor zuhogtak be az FT-k minden nap...egészen 1. helyig bezárólag... :) Na valami ilyet szeretnék újra elérni. :)

Twitchet is szeretném tovább vinni pókerben. Szóval aki még eddig nem adta fel, h nézzen, az ezután se tegye. És köszönöm srácok a sok segítséget és támogatást, amit eddig kaptam! :f_love:

Köv posztban remélem elő tudom bányászni azt az ominózus handet ( videón ugye megvan ) és akkor várnám a javaslatokat.

Legyen szép Húsvétotok, megy Nyuszi, meg minden más. :heart:
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Sziasztok!

Két kéz, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ha jól emlékszem ezeken ment el egy szép MTT... ( Danubajusz lehet, h jobban emlékszik majd :f_love: )

Poker Stars, $2 Buy-in (350/700 blinds) Pot Limit Omaha H/L Tournament, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 11,382 (16.3 bb)
      BB: 23,253 (33.2 bb)
      Hero (MP): 40,807 (58.3 bb)
      CO: 46,172 (66 bb)
      BTN: 11,645 (16.6 bb)

Preflop: Hero is MP with :4h: :Js: :3h: :9s:
      Hero calls 700, 2 folds, SB raises to 2,800, BB folds, Hero calls 2,100

Flop: (6,300) :Ks: :Qc: :8d: (2 players)
      SB bets 6,300, Hero raises to 12,600, SB calls 2,282 and is all-in

Turn: (23,464) :2s: (2 players, 1 is all-in)
      River: (23,464) :4c: (2 players, 1 is all-in)

Results: 23,464 pot
      Final Board: :Ks: :Qc: :8d: :2s: :4c:
      SB showed :Jc: :6c: :Qs: :4s: and won 23,464 (12,082 net)
      Hero showed :4h: :Js: :3h: :9s: and lost (-11,382 net)

Illetve a kegyelemdöfés, ahol leginkább az volt a kérdés, h all-inra kellett volna már az elején mennem.

Poker Stars, $2 Buy-in (500/1,000 blinds) Pot Limit Omaha H/L Tournament, 5 Players

SB: 53,962 (54 bb)
      BB: 10,038 (10 bb)
      MP: 6,603 (6.6 bb)
      Hero (CO): 62,809 (62.8 bb)
      BTN: 12,382 (12.4 bb)

Preflop: Hero is CO with :Qd: :4c: :4d: :Ac:
      MP folds, Hero calls 1,000, BTN calls 1,000, SB completes, BB checks

Flop: (4,000) :4s: :7s: :Jc: (4 players)
      SB checks, BB bets 3,000, Hero calls 3,000, 2 folds

Turn: (10,000) :As: (2 players)
      BB bets 6,038 and is all-in, Hero calls 6,038

River: (22,076) :Ts: (2 players, 1 is all-in)

Results: 22,076 pot
      Final Board: :4s: :7s: :Jc: :As: :Ts:
      BB showed :9c: :5s: :8s: :Ah: and won 22,076 (12,038 net)
      Hero showed :Qd: :4c: :4d: :Ac: and lost (-10,038 net)
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      És itt egy másik verseny vége...

Poker Stars, $2 Buy-in (2,800/5,600 blinds) Pot Limit Omaha H/L Tournament, 6 Players

SB: 93,685 (16.7 bb)
      BB: 96,608 (17.3 bb)
      Hero (UTG): 35,408 (6.3 bb)
      MP: 137,050 (24.5 bb)
      CO: 78,520 (14 bb)
      BTN: 31,765 (5.7 bb)

Preflop: Hero is UTG with :4d: :Js: :4s: :Kd:
      Hero calls 5,600, 2 folds, BTN raises to 25,200, 2 folds, Hero raises to 35,408 and is all-in, BTN calls 6,565 and is all-in

Flop: (71,930) :Ks: :8d: :9s: (2 players, 2 are all-in)
      Turn: (71,930) :Qc: (2 players, 2 are all-in)
      River: (71,930) :7d: (2 players, 2 are all-in)

Results: 71,930 pot
      Final Board: :Ks: :8d: :9s: :Qc: :7d:
      Hero showed :4d: :Js: :4s: :Kd: and lost (-31,765 net)
      BTN showed :Th: :3h: :6c: :Ad: and won 71,930 (40,165 net)
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.496
      Csak most látom, Gwent.... Váááááóóóó azonnal megnézek egy videót.
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.496
      Olyan izgalmakat éltem át... it ülök és ordítok, hogy passpass, erre kijátszol egy lapot, mondom nézd má, ez a lány nem hallja, amit mondok :f_biggrin:

Végül mekkora ranking jutottál fel a seasonben?
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Kukucs!

Nézem jött hozzászólás, gondoltam, h "Wow, máris elemzik a kezeket..." :mdr: Na de örülök 00stranger00 h benéztél. Gwent nagy szerelem nálam - sajnos most 6 hónapig jegelik és újra faragják majd - de a 19-20 szinten megakadok hó végére. Mondjuk mindig későn kezdem a véghajrá. De talán most ebben a holt szezonban terem kis babér, hiszen sajnos sokan el fogják hagyni a játékot... :f_cry:

Nálad helyzet? ;) Vegyél fel GOG.com-on, akkor tolhatunk pár tesztelős meccset. Már ha megtisztelsz vele. :f_love:
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.701
      Eredeti hozzászólás: Kosztirita
      Nézem jött hozzászólás, gondoltam, h "Wow, máris elemzik a kezeket..." :mdr:
      Szia!

Holdem handekhez is alig akad aki érdemben hozzászól ezen az oldalon nemhogy omahahoz :)

Tőlem távol áll mind a kettő (mtt, omaha) tehát simán elképzelhető hogy nem mérvadó a véleményem, de azért leírom.

Js9s4h3h: borzalmas limp/c, flop pot cbet után brokeolni egy sima gs-el szintén rossz, még akkor is ha az ellen egy bálna.

Js4s4dKd: 6bb-vel limp/broke?! Az én szegényes mtt tudásom alapján ekkora stackel örülünk ha pre elvisszük a kasszát. Azt nem tudom megítélni ez a lap elég-e egy pushra, de biztos jobban teljesít ha betolod mint ez a line.

Ac4c4dQd: valszeg ezzel is jobb az emelés és a kis stackek ellen pre be is pakolnám, a deepebb arc ellen 3b/sqz size függvényében callozhatuk (legtöbbször) Így ezen a flopon rátolom, legalább EV-t termeljek ha gyakran le is javul.

Sok sikert a továbbiakban!
    • potyka007
      potyka007
      Bronz
      Szia!

Megpróbálok én is kicsit elemezgetni. Ha van időm néha én is H/L játszom.

Azt nem értem, hogy mehettek el itt a versenyek, amikor egyszer 58BB-ből buktál 16-ot, utána pedig 62BB-ből 10-et.

Akkor a kezekről:

1. Ez egy trash hand H/L játékban. Ebben a szituban nálam sima dobás. Emelésre főleg. Talán-talán BU-ról lophatunk ha van infó vakokról.

Ha már nagyon gáz van, pl. 7BB alatt vagyunk akkor megjátszható, da alapvetően gyenge induló kéz kicsire és nagyra egyaránt.

Flopon nincs semmink, sima fold.

2. Ez már jóval erősebb induló. Itt mindenképp nyitnék, már csak azért is hogy pozícióban legyek.

A flop jónak tűnik de igazából nagyon gáz:

Alsó szettünk van. Nincs blokkerünk az FD-re. Nincs kis húzónk. Nálam ez is sima fold potbetre.

3. Itt már nagyon szorít a stackméret, szóval szélesen nyithatunk. Nem a legjobb kéz (nincs kis lehetőség) de szerintem biztos jó lesz a push a viszonylag magas duplasuittal. A limpnek nem látom értelmét.
    • potyka007
      potyka007
      Bronz
      1.

board: KsQc8d
      Hand Equity Scoops Wins Hi Ties Hi Wins Lo Ties Lo
      Js9s4h3h 36.16% 168,198 183,550 9,757 76,764 3,989
      **** 63.84% 332,971 406,693 9,757 58,299 3,989