[Microstakes] NL16 SH Zoom - Q9s

• ChA0seR
      ChA0seR
      Arany
      Regisztrált: 2007.05.23, Hozzászólások: 354
      PokerStars Zoom No-Limit Hold'em, $0.16 BB (6 handed) - Converted at http://handhistoryconverter.com/

Button ($15.19) N/A
      SB ($8.97)
      Hero (BB) ($26.50)
      UTG ($21.14)
      MP ($17.69)
      CO ($25.96)

Preflop: Hero is BB with Q, 9
      3 folds, Button raises to $0.48, 1 fold, Hero calls $0.32

Szerintem kötelező védekezés.

Flop: ($1.04) K, 4, J (2 players)
      Hero checks, Button bets $0.64, Hero raises to $2.08, Button calls $1.44

Belefér a c/R, nem csak a gyengébbeket, de sok jobbat is dobni fog: Ax-eket, illete kézbe párok nagy részét mindenképpen. Terv: lövök minden kört és persze T-t. :)

Turn: ($5.20) 10 (2 players)
      Hero bets $3.52, Button calls $3.52

Leesett a gin card, akkorát emeltem, hogy be tudjuk rakni riveren.

River: ($12.24) 4 (2 players)
      Hero bets $5.76, Button calls $5.76

A kárótól nem igazán ijedtem meg, de arra jutottam, hogy nem nagyon lehet olyan kéz nála, amit verek és megad vele egy shove-t, de lehet nála olyan, amivel kisebb emelést még meg tud adni: QQ, Kx.

Total pot: $23.76 | Rake: $1.07

Results:

Button didn't show
      Hero had Q, 9 (straight, King high).
      Outcome: Hero won $22.69

Mit gondoltok? Jobb a shove riveren? Ha esetleg visszatolja, azt a keveset muszáj megadni, vagy dobható, hiszen úgyis verve vagyunk?
  • 3 válasz
    • Atesz1984
      Atesz1984
      Platina
      Regisztrált: 2015.04.05, Hozzászólások: 229
      Ő valószínűleg Fish. Nem teljes stack.
      Turn hivhatnal nagyobbat is picivel, h jobb legyen a riveren az spr.
      River meg push. Ha Flush van nala, akkor kifizetjük. De nagyon sok rosszabb 2par, szett esetleg AA is meg tud itt adni.
      Amúgy floppon nagyon kevés value kombot reppelsz a ch/r-zel. Ezzel óvatosabban,mert nagyon eltolodsz a bloff irányába.

G/L
    • ChA0seR
      ChA0seR
      Arany
      Regisztrált: 2007.05.23, Hozzászólások: 354
      Hali! Köszi szépen az elemzést, elraktározom magamban. Megjegyzések: (1) Én olyan sok két párt nem látok nála. (2) Régebben azt tanultam, hogy Kxx flop kb. a legjobb c/R-re, ezért K magas flopon mindig keresem a lehetőséget, bár aztán ritkán húzom meg. (3) Ha jól gondolom, még ha el is tolódik a range-em blöff irányba, NL16-on nem nagyon fognak gondolkodni azon, főleg a fishek, hogy ezt kihasználják. Üdv!
    • InezMuchez
      InezMuchez
      Bronz
      Regisztrált: 2011.11.10, Hozzászólások: 540
      Szia!

Flopon nekem nem tetszik a xr. Egyrészt kevés lesz a valued (ha akarod, számold össze, mennyi 2pár+-t xr-elnél, és amellé mennyi blöfföd van), másrészt olyan feltételezésed van (csomót fog dobni), amit nem tudsz alátámasztani: magyarul ezzel a xr-zel félre exploitálsz, ami a legrosszabb dolog. Különösen egy halnál, akinél nehéz belőni, hogy mivel jön végig. Mert ha egy 54-gyel végig callol, akkor elásod magad ezzel a lépéssel.

A másik dolog, hogy ezen a textúrán nem biztos, hogy egyébként sokat dobna. AQ, AT, QT, Q9, T9 direkt out-tal rendelkezik, plusz ha nem egy idegbeteg halról van szó, akkor nem is biztos, hogy itt megindul egy A5-tel és végiglövi.

Ezek miatt nekem jobban tetszene egy passzívabb megjátszás, vagyis a flop call. Ha turnön lövi tovább, simán eldobod, egyébként meg realizálod az EQ-d.