Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[Microstakes] AA multiway

• kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.723
      sziasztok!

SB: $7.33 (29.3 bb)
      BB: $26.25 (105 bb)
      UTG: $29.30 (117.2 bb)
      MP: $14.22 (56.9 bb)
      Hero (CO): $25.35 (101.4 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with :As: :Ac:
      2 folds, Hero raises to $0.75, BTN calls $0.75, SB calls $0.65, BB calls $0.50

Flop: ($3) :Th: :Td: :2c: (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $1.14, BTN calls $1.14, SB folds, BB raises to $2.79,

Hero calls $1.65, BTN calls $1.65

Turn: ($11.37) :5h: (3 players)
      BB bets $4, Hero ???

a videókban összefoglaltam a gondolataimat, bármely segítségnek örülnék/hasznát venném :profit:
  • 16 válasz
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      ui: mindkét arc ismeretlen
    • SuperNitty
      SuperNitty
      Bronz
      Regisztrált: 2011.04.20, Hozzászólások: 72
      Szia, szerintem flop-on akár milyen nitt-nek is tűnik el kéne engedni. Turn-ön pláne.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.148
      Azért hallgassunk meg egy SuperLoosy-t is:)
      Na nem én leszek az, de a flop fold elég durva lenne, nekem turn se nagyon állna rá a kurzorom.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Szerintem ilyenkor érdemes néhány kombó Tx-et is tenni a range-ébe, és jócskán minden egyebet, ha úgy van oddsom, nem dobok. Ha bluffcatchelek olyan szitukban, amikor értelmetlen line-t tol villain, szerintem bőven elégszer kapom el, hogy ne legyen mínuszos.
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Regisztrált: 2017.09.29, Hozzászólások: 52
      Annyira nem vagyok biztos hogy flop kellene cbetelni (ok vannak szöszmösz pp-k amik ellen value-zól,de nem hiszem hogy 3 utca valaha is lesz benne) ez annyira dry hogy vízért könyörög,legtöbbször nagyon elől vagy (ha meg kapsz ilyen mini x/r-eket akkor meg nagyon kellemetlen helyzetbe hozod magad). Kb 2 outokra húzogatnak az ellenfelek,kb balanszolni sem hiszem hogy fogod tudni 4way potba (megnézném így játszod pl az AKo-t is ebbe a szituba :) ). Valószínű itt checkelnék,és hagynám hátha valaki felbátorodik turnon (ha nem akkor ott belehívok).

Hát így hogy a Bu is callol utánad,sanszosabb egy 2-es full vagy egy Tx valamelyiknél,szerintem ezt nem lehet tartani.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      hopsz, azt én benéztem hogy hárman maradtunk turn-re, úgy már más...
      Én nem checkelném a flopot, 50 és 80 cent között cbetelném, azzal bent tarthatok mindenfélét.
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 448
      mi az a mindenféle?
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 448
      szerintem itt még a gto sem cbetel
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Eredeti hozzászólás: naplopo
      mi az a mindenféle?
      3 range van a partiban, BU a vakoktól függően callolhatott pre szélesebben is (akár még JJ is lehet nála), van egy shorty gyerek és van egy nagyvak, aki brutál jó oddsot kapott pre. A flop brutál jó oddsra (pl. 1/6 pot cbet) ennyi kombóból nem tudsz callozó handeket? Néhány pp, halom BD, shortynál 2x-ek, 2 overek, BB-n ott van :Ad: :2d: , :Ah: :2h: .....
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      c'mon grills and bois!!!

143 megtekintés és csak 4 arcnak van vélemyénye?! nekik köszönöm, a többiek még kapnak egy kis időt ;)

addig is reagálnék erre:
      "Annyira nem vagyok biztos hogy flop kellene cbetelni (ok vannak szöszmösz pp-k amik ellen value-zól,de nem hiszem hogy 3 utca valaha is lesz benne) ez annyira dry hogy vízért könyörög"
      jó lesz itt a széles cbet skála imo! 4 way nem akarnék ingyen lapot osztogatni pl 99-QQ lapokkal sem. flop bár nem örülök a kis xr-nek, amit mind tudunk mit jelez legtöbbször, de olyan jó a PO és ebben a mezőnyben kb minden megtörténik ami megtörténhet :D

turn kezd izgivé válni, nagyon jó a PO de ezzel a mérettel is jól kontrollálja a potot és river könnyen betolhatja. ráadásul a mögöttünk ülő 2x callozott floppon ami szintén aggasztó :(
      a legjobb eset ha BU turn dob de még akkor sem tudok river pusht adni (megéri river x/x-ben reméynkedni?), ha BU turn-ön calloz vagy pushol akkor megb@szódhatok kb xD
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      azt hiszem a fentebbi postomból átjön hogy én a foldot favorizálom, de vajon így gondoltam játék közben ill. képes voltam ezt dobni?!
      kövi postomból kiderül, de addig hátha jönnek még pro/contra hozzászólások.
    • Zotyibacsi97
      Zotyibacsi97
      Platina
      Regisztrált: 2015.05.20, Hozzászólások: 218
      flop check teljes rangeval, esetleg ha balfaszok ellen vagy bent akkor Tx+ value betelhetsz explobol de akkor is kicsi sizeval.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Zotyibacsi97
      flop check teljes rangeval
      erről nehéz lenne meggyőzni. 4way nem is akarok/kell balanszálgatni.
      ha turnre HU maradtunk volna akkor lehetetlen erre a méretű betre dobni.

viszont a jó hír hogy az ilyen 4way party-k gyakoriságuknál fogva kb 0 hatással vannak pl egy 100k-s mintán ha a bb/100-at nézzük ;)

mivel a hm-em szivat (jó lenne tudni mi történt vele pár nap alatt) és nem tudom viewer-ből csak az Original Format-ban kimásolni így csak egy képben tudom beilleszteni ide:

• silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.09.19, Hozzászólások: 1.709
      Eredeti hozzászólás: kacsa1st

"Annyira nem vagyok biztos hogy flop kellene cbetelni (ok vannak szöszmösz pp-k amik ellen value-zól,de nem hiszem hogy 3 utca valaha is lesz benne) ez annyira dry hogy vízért könyörög"
      jó lesz itt a széles cbet skála imo! 4 way nem akarnék ingyen lapot osztogatni pl 99-QQ lapokkal sem. flop bár nem örülök a kis xr-nek, amit mind tudunk mit jelez legtöbbször, de olyan jó a PO és ebben a mezőnyben kb minden megtörténik ami megtörténhet :D
      Én Tau és zotyibácsi hsz-e mellett voksolok.
      azt mondod 4way nem akarnál ingyen lapot adni 99-QQ-val sem egyrészt itt úgy néz ki mintha balanszolni akarnál
      ""flop check teljes rangeval"
      " erről nehéz lenne meggyőzni. 4way nem is akarok/kell balanszálgatni."
      itt meg már megint nem akarsz :D
      A lényeg ha már nem akarunk balanszálni akkor a PP-ink közül ne az AA-t beteljük hanem inkább a 99-QQ-t mert azzal legalább nem blokkolunk Ász magas floatokat.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: silvirenzo
      Eredeti hozzászólás: kacsa1st

Én Tau és zotyibácsi hsz-e mellett voksolok.
      azt mondod 4way nem akarnál ingyen lapot adni 99-QQ-val sem egyrészt itt úgy néz ki mintha balanszolni akarnál
      ""flop check teljes rangeval"
      " erről nehéz lenne meggyőzni. 4way nem is akarok/kell balanszálgatni."
      itt meg már megint nem akarsz :D
      A lényeg ha már nem akarunk balanszálni akkor a PP-ink közül ne az AA-t beteljük hanem inkább a 99-QQ-t mert azzal legalább nem blokkolunk Ász magas floatokat.
      "flop check teljes rangeval" <-- ezt nem én írtam szal nem tudom miért gondolod h balanszálni akarok?!
      abban viszont van logika, hogy ha vmit elpasszolok a PP-k közül az elsőnek AA legyen mert nincs mitől védeni.
    • Zotyibacsi97
      Zotyibacsi97
      Platina
      Regisztrált: 2015.05.20, Hozzászólások: 218
      Szimplán aszerint a stratégia szerint indulnék el 4way, ezen a flopon hogy 100% x elek és utánna osztom el a rangemet. Nagyban leegyszerűsíti a játékot 4way ezen a flopon és nagyon kevés ev-t vesztesz mintha lenne x és 2 betsizeos bet ranged. + ez még mindíg áll:
      esetleg ha balfaszok ellen vagy bent akkor Tx+ value betelhetsz explobol de akkor is kicsi sizeval.
      Btw: Értem, hogy nem balanszált játékot tolsz de ezen a specifikus boardon 4way én akkor is x elnék AA-val, és utánna kiokoskodnám a dolgot.