Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[Microstakes] NL10 SH - AK, K magas flopon

• rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Regisztrált: 2014.08.14, Hozzászólások: 38
      Kíváncsi lennék a meglátásaitokra az alábbi hand kapcsán:

SB: $12,14 (121,4 bb)
      HERO (BB): $18,26 (182,6 bb)
      UTG: $10,55 (105,5 bb)
      MP: $14,92 (149,2 bb)
      CO: $9,93 (99,3 bb)
      BU: $9,35 (93,5 bb)

$0.05/0.10 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Pre-flop: Hero is BB with :Kc: :As:
      2 folds, CO raises 0,25 to 0,25, BU calls 0,25, SB folds, HERO raises 1 to 1,10, CO raises 2,20 to 2,45, BU folds, HERO calls 1,35.

Flop: ($5,20) :Kh: :3s: :7s: (2 players)
      HERO checks, CO bets 2,90, HERO calls 2,90.

Turn: ($11,00) :4c: (2 players)
      HERO checks, CO bets 4,58, and is all-in, HERO folds.

Results: $11,00 ($0,33 rake)
      Final Board: :Kh: :3s: :7s: :4c:
      CO mucked and won ($5,32 net)
      BU mucked and lost ($-0,25 net)
      SB mucked and lost ($-0,05 net)
      HERO mucked and lost ($-5,35 net)

A preflop visszaemelés után ellent JJ+, AK range-re tettem. Flop után így JJ, és QQ ellen elől lennék, plusz még a backdoor flushhúzó miatt tartottam az emelést.

A turnon viszont feladtam már. Nem kellett volna? Vagy már korábban kellett volna?
  • 12 válasz
    • trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 3.068
      Preflop is simán mehetne az ai. 4bet potba nem nagyon kellene dobunk Top pár TK -t, főleg ha bennt van több, mint a fél stackünk. De amúgy se.
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 998
      Szia rqi1000!

Csatlakozom. Simán pre mehet az 5bet allin. Szerintem még ez nem az a szint, ahol egyensúlyozni (balansz) kéne megadásokkal prémium lapokkal a rangedet. (Lehet csinálni, de csak biztos postflop játéknál érdemes és nem minden ellenfél jó erre.) Ráadásul kedvezőtlen flopon mit csinálsz előröl, mondjuk egy 7T2r-n? Sima c/fold és kapott 25bb-t easy játékkal?
      A flop megadás megint csak inkább c/raise, ha már így játszottad. A cbetje után várható, hogy rá fogja tolni turnön is és ezt itt nem lehet eldobni.

Lehet nála Kx:spade: ,:Kx: , túl játszott közepes pár, ugye A:spade: -t blokkolod, tehát azok kiesnek. Csak AA/KK esetén leszel hátrányban, ezt meg csak akkor adnám a kezébe ha jelentős adatom van a feszes 4betéről, vagy simán infóm, hogy csak! ezekkel 4betel, mert eddig nem láttam mással így játszani terítésnél. Nem mindig lesz ez nála.

Részesedés Nyert Osztozás
      CO 31.72% 22.69% 9.02% JJ+, KTs+, AKo
      BB 68.28% 59.26% 9.02% AsKc

lehet játszadozni a progival, de akár hogy csavarom nem tudom lentebb vinni
      CO 34.37% 28.87% 5.49% TT+, 77, 33, KTs+, AKo, KQo
      BB 65.63% 60.14% 5.49% AsKc

na jó a drasztikus skálával majdnem megvan :)
      CO 46.95% 38.06% 8.89% JJ+, 77, 33, AKo
      BB 53.05% 44.16% 8.89% AsKc

ez meg a szerinted vélt skálája
      CO 33.33% 21.90% 11.43% JJ+, AKo
      BB 66.67% 55.24% 11.43% AsKc

Nyilván szar érzés ilyenkor látni nála egy AA/KK-t. Ettől még hiba volt eldobni, hosszú távon sokkal többet buksz így, mint a megadással vagy pre allinnal. (...és csak sikerült megírnom másfél óra alatt ügyfelezés közben :D )

Üdv
      :gl:
    • rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Köszönöm a válaszokat.

Igen, amikor visszanéztem, akkor már nekem sem tetszett a dobás. Valószínűleg elég mélyen megmaradt, amikor párszor AK-val AA-ba vagy KK-ba futottam bele.

Dunabajusznak meg külön köszönet, amiért előrehozott az ügyfélsorban.
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Arany
      Eredeti hozzászólás: rqi1000
      ...Valószínűleg elég mélyen megmaradt, amikor párszor AK-val AA-ba vagy KK-ba futottam bele...
      Ez már mentális dolog. Kiordítod magadból, lekéselsz egy párnát, kicsontozol egy hangyát, nyomsz pár fekvőtámaszt vagy bármit csinálhatsz ami pár mp alatt eltávolít a tilt-től és visszaterel optimális játékhoz. Mondom ezt úgy, hogy pont a héten vagyok egy qrva nagy gödörben, ami eléggé próbára tesz, főleg ezen a téren. Ehhez is van segítség ha még esetleg nem láttad vagy nem nagyon foglalkoztál ezzel.

"Dunabajusznak meg külön köszönet, amiért előrehozott az ügyfélsorban" Ez meg önmagában lol , ha egyszer áramlanak befele, akkor nem tudok mit csinálni :D Az más kérdés, hogy nagyobb agyleszívók néha, mint az észbontók műsor. :f_biggrin:
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.719
      Sziasztok!

Nagyrész egyetértek az előttem szólókkal. Pre mehet be BBvsCO.

Ha mégis a pre call mellett döntünk nincs az az isten hogy TPTK-t dobjunk száraz boardon.

"A flop megadás megint csak inkább c/raise, ha már így játszottad." - ezzel viszont nem értek egyet a következő okokból:
      - blockoljuk Ax FD-ket (még blocker nélkül is inkább flatelnék, így meg még könnyebb akár turn-ön is a call)
      - eldobatjuk a blöffjeit (az óriási cbet méret miatt nagy esélyt látok rá hogy betolja turn bármi is van nála)

A skálák amikkel variáltál valószínűleg elég elrugaszkodottak a valóságtól (legalább redukálásra szorulnak).
      Pl QQ-TT miért bombázná flopot és tolná be turn. (Nem mondom hogy soha nem játszik így mert láttam már ilyet)
      Szóval a 18 kombó helyett pl bent hagyhatsz 3-5 kombót.
      77 és 33 kb once in a lifetime 4b.

Amennyiben én gondolom jól a fentieket akkor ezek a hátrányunkra szolgálnak. Viszont lehetnek még nála olyan lapok amik a mi EQ-ket növelik pl pár postflop túljátszott Kxs amivel pre blöfölt és pár Ax kombó mert azt gondolja hogy nem lehet túl sok Kx kombód (mert pre bepakoltad volna) és ezekkel végig viszi a blöfföl.

Még adhatunk 1-2 random FD-t neki.

Egy biztos odds callunk van TPTK-val ;)
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Lenne egy kérdésem.

"na jó a drasztikus skálával majdnem megvan :)
      CO 46.95% 38.06% 8.89% JJ+, 77, 33, AKo
      BB 53.05% 44.16% 8.89% AsKc"

Itt mi van meg majdnem?
    • titoo0219
      titoo0219
      Kezdő
      Regisztrált: 2014.04.12, Hozzászólások: 57
      Nekem az a tapasztalatom, hogy ez legtöbbször KK+, és ennyi.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: titoo0219
      Nekem az a tapasztalatom, hogy ez legtöbbször KK+, és ennyi.
      senki nem mondta, hogy legtöbbször elől vagyunk ;)
      az viszont tuti hogy ha nem adunk neki blöfföt és nem is játszik túl semmit postflop akkor is callunk van turnön:

PO:22.7%
      EQ:

Asztal: K:heart: 7:spade: 3:spade:  4:club:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      CO         68.64%  38.64%    30.00% { KK+, AKs, AKo }
      BB         31.36%   1.36%    30.00% { AsKc }

ezzel szemben ha tudjuk, hogy a büdös életben nem 4b-el csak KK+-al akkor preflop dobnunk kell és csak AA-val szabad tönkre menni.
      a legrosszabb amit itt játszhattunk (mivel a fenti mondatban megfogalmazott infónk nincs meg), hogy megnézzük a flopot és mikor olyan board jön amiben reménykedtünk akkor 1 utcát callozunk aztán dobunk turnön. így bukjuk a legtöbbet!!!
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Arany
      Szia kacsa1st!

Igazad van. Nem szabad elvennem a blöff lehetőségét tőle. Az meg igen csak nagy mák lenne neki, ha 77-33-l blöff 4betelt volna pre (de nem lehetetlen). :)

A kérdésedre válaszolva az csak baromság volt (nem is értem miért raktam be) :) Semmi félrevezetés, csak szórakoztam mikor megy 50% alá ("majdnem megvan") a nyerési esély :spade: kombókkal a tuti lapokon kívül, mert én is megcsináltam az általad berakott skálát a flopra. Valóban kicsit elrugaszkodott amit írtam, nl10-n amúgy is inkább nitebb a mezőny, mint fish, sajnos (legalább is mostanában ezt érzem ps-n, a többi termet nem tudom). Tekintsd tárgytalan, meg mindenki is. :f_ugly:

Most lehetne azon még agyalni,hogy a blöff 4bet range-ben van K6:spade: -K8:spade: -KT:spade: Kx, amikkel mentőövet talált flopon (2 utcás totál blöffölésen kívül) és eldöntötte, hogy bekerül a zsetonja, de a lényegen ez nem változtat. Ez sima call tunrön.

Üdv
      :gl:
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      blöff bármikor bárkinél lehet. ez olyankor derül ki pl mikor nem mersz bepakolni egy JJ-t preflop egy übernit ellen és callozol 3b-re, aztán Jxxxx boardon végig megadsz majd a nit mutat egy T7s-t vagy vmi még csodálatosabbat úgy hogy floptól köze nem volt sehol semmi draw-hoz ;)

egyébként pl AQ-t is végig tolhat itt. pre mondjuk nem akart szendvicsben játszani ezért 4b-et választotta. aztán egy 4b-elő skálának kedvező boardot végig csap mert nálaunk nem (nagyon) lesz AK. A KQ-t blokkolja és nem blokkol JJ-TT-t amivel pre nem akartuk betenni, ráadásul ezekhez 2 over kártyája is van ha mégsem dobnánk.

persze egy 99.3bb-vel ücsörgő CO-tól ennyi gondolkodást nem várnék. ha beütötte a fejét bármivel végig üti. ha meg jobbat mutat mint mi akkor sem lepődünk meg mert benne van a pakliban (cooler).

remélem sikerült az openpostert meggyőzni, hogy nem szabad ebben a spotban ilyen erős lapot dobni még akkor sem ha saját maga és még mások is emlékeznek olyan esetre amikor az ellen AA/KK-t mutatott. :f_cool:
    • rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Eredeti hozzászólás: kacsa1st

remélem sikerült az openpostert meggyőzni, hogy nem szabad ebben a spotban ilyen erős lapot dobni még akkor sem ha saját maga és még mások is emlékeznek olyan esetre amikor az ellen AA/KK-t mutatott. :f_cool:
      Maradéktalanul. Egyúttal köszönöm a tanulságos hozzászólásokat.
    • 6XiSiLdUrX9
      6XiSiLdUrX9
      Kezdő
      Regisztrált: 2017.11.18, Hozzászólások: 1
      Nálam ez pre 5bet Ai de ha már így alakult és call, akkor floppon passzívan ch/c végig hogy beteljen csak gyengébbel (bár a floppon színpara, szóval lehet inkább rátolom a ch/r ai-t floppon)