Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[Microstakes] NL10 SH - QQ overpár

• rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Regisztrált: 2014.08.14, Hozzászólások: 38
      Sziasztok, az alábbi leosztással kapcsolatban szeretnék kritikát kérni.

Helyes move a dobás a riveren? Mekkora esélye van annak, hogy villain egy besült húzóval, vagy egy top párral játsszon így?

SB: $8,85 (88,5 bb)
      BB: $17,37 (173,7 bb)
      UTG: $10,65 (106,5 bb)
      MP: $10,34 (103,4 bb)
      CO: $15,49 (154,9 bb)
      HERO (BU): $9,2 (92 bb)

$0.05/0.10 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Pre-flop: Hero is BU with :Qh: :Qc:
      UTG folds, MP raises 0,30 to 0,30, CO folds, HERO raises 0,90 to 0,90, 2 folds, MP calls 0,60.

Flop: ($1,95) :9c: :7d: :4s: (2 players)
      MP checks, HERO bets 1,65, MP calls 1,65.

Turn: ($5,25) :6d: (2 players)
      MP checks, HERO checks.

River: ($5,25) :Jd: (2 players)
      MP bets 7,79, and is all-in, HERO folds.

Results: $5,25 ($0,16 rake)
      Final Board: :9c: :7d: :4s: :6d: :Jd:
      SB mucked and lost ($-0,05 net)
      BB mucked and lost ($-0,10 net)
      MP mucked and won ($2,54 net)
      HERO mucked and lost ($-2,55 net)
  • 11 válasz
    • Facebookstyle13
      Facebookstyle13
      Kezdő
      Regisztrált: 2018.09.25, Hozzászólások: 2
      Ez van
    • titoo0219
      titoo0219
      Kezdő
      Regisztrált: 2014.04.12, Hozzászólások: 57
      Pre jó a 3bet.

Flopon nem tudom mennyire laza az ellenfeled, de ez a flop ugye az ő megadó rangét találja el inkább, mint a te 3bet rangedet.

Ami itt kizárok a rangéből az a AA/KK/QQ/AK a QQ/Ak-t nem minden esetben 4beteli el. Szóval a megadó range kb. szinte mindig JJ-88, nem zárom ki a flop call rangéből a T9s, 87s,65s, T8s már lazának érzem.

Egy jó nagyot beledurrantottál, és ezt megadta. Ha azt feltételezem, hogy 88 párig callol akkor 3 kombó szetje lesz, amivel szerintem vissza raisel. Ha belevesszük a 97s-t is az is csak 2 kombó, de azt inkább kivenném.

Flopon a megadó rangével szemben baromira elől vagyunk.

Turn: Nem változik a helyzet, még mindig baromira elől vagyunk. Sor kb. soha nem lesz nála, sem szett. Flush draw is kb. 8 kombó. Viszont a riverre érkező rangével all-.in megy. Én nem gondolom, hogy itt a lassított 3 kombó szetjével, vagy a 97s két párjával, illetve a riverelt JJ szetjével pusholna.
      És a riverre eső flushét sem értem, hogy miért akarná bepusholni, ha egyszer a gyengébtől akar callt kapni?

Az oddsunk is emg van a callra. bár a QQ nem a rangeünk teteje, inkább a közepe felé hajlík, szóval ebből a megközelítésből el is lehetne dobni.

Nem tudom mit láttál az ellenfeledről, hogy mennyire agró vagy sem?
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 999
      Szia rqi1000!

Nem tudom kinél mi az MP megadó skála 3betre, én egy ilyet adta meg neki. Tegyük fel, hogy gondolkodóbb játékosok közzé tartozik.
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP3 43.33% 41.74% 1.59% QQ, AdAh, AdAs, AdAc, KdKh, KdKs, KdKc, JdJh, JdJs, JdJc, TdTh, TdTs, TdTc, AQs+, AQo+
      BU 56.67% 55.08% 1.59% QhQc
      Ebből lehet engedni. Jó talán túl laza is, de sokan a regek közül simán megadnak minden párra ip/oop egyaránt és nincs blöff4bet skálájuk.
      MP3 29.91% 29.24% 0.67% QQ, 99-22, AdAh, AdAs, AdAc, KdKh, KdKs, KdKc, JdJh, JdJs, JdJc, TdTh, TdTs, TdTc, ATs+, KJs+, AJo+, KQo
      BU 70.09% 69.42% 0.67% QhQc

Maradva az elsőnél flopon bent hagytam a 3 floatolós szint és inkább beraktam a 3 setet is.
      MP3 43.71% 42.60% 1.11% QQ, 99, 77, 44, AdAh, AdAs, AdAc, KdKh, KdKs, KdKc, JdJh, JdJs, JdJc, TdTh, TdTs, TdTc, AdKd, AsKs, AcKc, AdQd, AsQs, AcQc, AQo+
      BU 56.29% 55.18% 1.11% QhQc

Turnön AKo-AQo már nem játszik, nincs értelme (betre eldobná) és csak a :diamond: fd-ket hagytam bent. 53-58-8T csak a legelvetemültebb fisheknél lesz. T8s-t se nagyon tudok elképzel egy normálisabb játékosnál, ha csak nem szállt el az agya, vagy szerelem lap.
      MP3 66.57% 64.49% 2.08% QQ, 99, 77, 44, AdAh, AdAs, AdAc, KdKh, KdKs, KdKc, JdJh, JdJs, JdJc, TdTh, TdTs, TdTc, AdKd, AdQd
      BU 33.43% 31.34% 2.08% QhQc

Riveren meg drasztikusan csökken az esélyünk ha az egészet jól kalkuláltam
      MP3 83.33% 80.95% 2.38% QQ, 99, 77, 44, AdAh, AdAs, AdAc, KdKh, KdKs, KdKc, JdJh, JdJs, JdJc, TdTh, TdTs, TdTc, AdKd, AdQd
      BU 16.67% 14.29% 2.38% QhQc

Szerintem jó a dobás, még hanem is jól vezettem le utcánként. Nyilván kiblöffölhetett, viszont egy ilyen call-hoz elég biztos river adatokra lenne szükséged. Teszem fel kimagaslóan megugrik az agressziója és esetleg már láttál is tőle hasonló lépést kiegészült húzónál nagy semmivel, A-magassal.

Téged biztos nem tesz backdoor :diamond: flushre riveren A:diamond: nélkül sem. Azért se nagyon értem ezt a overbet allint, mert csak a szín és sor adja meg szinte. Éppenséggel lehet nálad egy pre blöf3betelt T8s, de azzal meg turnön folytattad volna a cbetet fizettetve a húzóit meg a setjeit. A seteket nálad kizárja, egyrészt 99-77-44 -l minek 3beteltél volna, másrészt ezekkel is menne a cbet turnön. Hiába lent van soresély (minimális ennek a lehetősége), ettől még érékért mehet a folytatás.
      Szóval én inkább seteket adnék a kezébe és várja a hero call-t overpárral. Elég rossz értékhívás. Még a lucky river J-setet is beleszámolom, mert miért ne adott volna meg JJ-l egy cbetet flopon overcard-l. AA-KK-l meg így játszani riveren.... A blöff meg bármi lehet és elég drága lenne kideríteni.

Igazság szerint miért nem folytattad a cbetet runön? Mehetett volna egy $3-3,5 közötti és ha arra visszatolja, akkor számolgatás. Kb ugyanennyi marad nálad, amit egy $18,55-s potért kellene betenned turnön. Ekkor a PO kb18-20% lenne és van 33% nyerési esélyed. Ez a megoldás nekem jobban tetszik.
      Már csak azt nem tudom, miért van olyan érzésem, hogy valahol hibás a gondolatmenetem :f_rolleyes: :transpire:

Üdv
      :gl:
    • rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Köszönöm a válaszokat.

Eredeti hozzászólás: titoo0219

Egy jó nagyot beledurrantottál, és ezt megadta. Ha azt feltételezem, hogy 88 párig callol akkor 3 kombó szetje lesz, amivel szerintem vissza raisel. Ha belevesszük a 97s-t is az is csak 2 kombó, de azt inkább kivenném.

Ezt pl. nem értem. Én úgy képzelném, hogy szettel - pláne egy ennyire veszélytelen flopon - callol, és turnon is c/r; legalábbis én valószínűleg így játszanám. Szóval, ennek teljesen megfelelt, amit villain csinált, ezért is tartottam ettől leginkább.

Különösebb read-em, egyébként, nem volt róla. Unibeten játszom, és ott, ugye, nem engedélyezettek a segédprogik, ráadásul az asztalok is anonimok - akár mindennap választhat más nevet magának az ember.

Úgy veszem észre, a default stílus a nit - inkább az szembeötlő, ha ettől eltér valaki. Ebben az esetben pedig nemigen láttam ilyesmit ellentől.

Eredeti hozzászólás: DanuBajusz
      Szia rqi1000!

Igazság szerint miért nem folytattad a cbetet runön? Mehetett volna egy $3-3,5 közötti és ha arra visszatolja, akkor számolgatás. Kb ugyanennyi marad nálad, amit egy $18,55-s potért kellene betenned turnön. Ekkor a PO kb18-20% lenne és van 33% nyerési esélyed. Ez a megoldás nekem jobban tetszik.
      Már csak azt nem tudom, miért van olyan érzésem, hogy valahol hibás a gondolatmenetem :f_rolleyes: :transpire:

Üdv
      A válasz egyszerű: megijedtem a (közel potnyi emelés) megadástól, szettet sejtettem. Nagyjából úgy okoskodtam: ha viszonylag olcsón megtehetem, elmegyek terítésig, hátha csak egy túljátszott top pár, esetleg egy TT, JJ van nála. (Ez utóbbi, persze, riveren szetre egészült volna.) Mindenesetre, ha pozición kívül, úgy, hogy 3 szín kint van az asztalon be meri tolni all-inra, akkor valami lehet a kezében - gondoltam végül, és dobtam.

Viszont ez az első olyan eset, hogy a handemre adott reakciók különböznek a konklúziókban - ez jó jel, azt hiszem, mert talán azt jelzi, hogy már nem triviálisak a kérdéseim.
    • klmn196
      klmn196
      Arany
      Regisztrált: 2013.06.11, Hozzászólások: 230
      Szia!
      Ha Unibeten játszol, akkor ezeket a handeket begépeled?
    • rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Eredeti hozzászólás: klmn196
      Szia!
      Ha Unibeten játszol, akkor ezeket a handeket begépeled?

Nem egészen, bár nem volt egyszerű rájönni a dolog nyitjára.

Szóval létezik egy program, ami a képernyőn megjelenő szöveget szövegformátumra konvertálja: "magyarul" OCR-ezi a képernyőtartalmat. (Elvileg fizetős, de kis utánajárással meg lehet csinálni, hogy végteleníted a próbaidőszakot.) Tehát így megvan szöveges formátumban a hand.

Sajnos, olyan konvertert nem találtam, amelyik felismerné ezt a formátumot, úgyhogy írtam egyet. Így azért pár percnél több idő nem kell a leosztás posztolásához. (Csak arra kell vigyázni, hogy időben megtedd - tapasztalataim szerint legfeljebb egy-két óráig éred el a kliens historyjában, utána felülírják az újak.)
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.144
      Szasztok!

Elég sok a hibás gondolat szerintem.

@rqi1000

Mindig írj infót az ellenfélről, ha handet posztolsz! Ha teljesen ismeretlen, akkor épp az lesz infó, tehát azt is írd meg!
      Így a handről úgy gondolkozom, mintha a legelső hand lenne az asztalnál:
      pre microlimiten érdemes a value range-eddel még IP is kicsivel nagyobbat sizeolni 9bb-nél 3bb ellen, hosszú távon számít az a +0.5-1.5 bb is.
      Első óriási hibád a flop méretezés (és gondolkodás)
      megijedtem a (közel potnyi emelés) megadástól, szettet sejtettem.
      Milyen céllal betelsz ezen a csont száraz flopon IP 3bet potban overpárral 85%-os mérettel? Gondolkozz el az ellenfél range-én, milyen rosszabb handeket fizettetsz ezzel: szinte csak TT-JJ, 65s, a lehetséges top párokkal már vakarózni fog (A9s, T9s, 98s). Gondolkozz azon is, mi jobb neked, ha dobatsz minden ennél rosszabb handet flopon, vagy ha bent tartod őket? Te az ő helyében mikkel callolnál flopon pl. 75 centes betet?
      Köv. hiba a turn check vbet helyett, JJ fizethet tovább, rengeteg kombója +EQ-t kapott: TT, 98s, 65s, káró T9s, JTs, A9s. Flop szetjei max. 9 kombó (ha 44-et is callol pre), 76s-től nem tartanék, mert azt ledobattad a flop mérettel, ha regular.

@titoo0219
      Sor kb. soha nem lesz nála, sem szett.
      Te MP helyében itt XR-eled flopon szetjeid? Miért?

@Danu

AA-KK jellemzően 4betel pre, regek közel 100%-ban, fishek elvétve randomkodnak vele callal.

Fish esetén szerintem nem kell értelmet keresni a river pushban, reg esetén MP szemében eléggé fishyk leszünk a flop size (és turn check) miatt, feltételezem ezért erősen value heavy lesz a push, flössök, setek. Reg JT-t, A9-et nem nagyon tol be.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.720
      Jókat ír a modi! :s_thumbsup:
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 999
      Sziasztok!

Igen Guszti tudom, elvétve látok 1-2 erős regnél 3bet call-t, ezt is inkább ip csinálják, de abban igazad van, hogy a legtöbbször 4betelik. Ettől függetlenül bent hagytam a felét AA-KK kombóknak is, teljesen nem hanyagolhatjuk el. Ha kiveszem, akkor értelem szerűen még nagyobb lesz az esélyünk a turnön folytatni.
      Az most jó kérdés hogy flopon az általad írt 75 centtel indukálhatjuk vajon és akár tönkre is mehet egy A8-A9-87-89-9T-JT-88-TT-JJ lapokkal. Ismeretlenként nem tudjuk. Legtöbbször instant callt kapnánk rá. Nyilván az a cél, hogy a rosszabb lapokkal megadjon. Ekkorát én se hívtam volna, mint rqi1000. Fishnek mindegy mennyit hívunk úgy is megadja bármire, amiben fantáziát lát. Fél potot vagy max 60%-ig emelnék, ezt még top párra, húzókkal ki szokták fizetni a jobb játékosok is és turnön engedik el ha nincs változás.

Üdv
    • rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Eredeti hozzászólás: pastagusti
      Milyen céllal betelsz ezen a csont száraz flopon IP 3bet potban overpárral 85%-os mérettel? Gondolkozz el az ellenfél range-én, milyen rosszabb handeket fizettetsz ezzel: szinte csak TT-JJ, 65s, a lehetséges top párokkal már vakarózni fog (A9s, T9s, 98s). Gondolkozz azon is, mi jobb neked, ha dobatsz minden ennél rosszabb handet flopon, vagy ha bent tartod őket? Te az ő helyében mikkel callolnál flopon pl. 75 centes betet?
      Rendben, ezt értem, persze. (Úgy rémlik, nem először említed már ezt a dolgot, tehát valószínűleg ez egy gyakori hibám.) A gondolat, különben, mögötte az volt, hogy - ha eldobja - vihetek egy 20BB-s potot, míg, ha turnon, vagy riveren leesik egy A vagy K, nehéz helyzetbe kerülök. Nem akartam tehát olcsón lapot adni ellennek. De, természetesen, ha megadja az emelést, és viszem utána az még jobb, nyilván.

Mi lenne akkor ilyen esetben a megfelelő betméret? 2/3 pot?

És mi legyen, ha a későbbiekben viszont esik valami? Hogyan döntsek ilyen helyzetben arról, hogy tarthatok-e egy visszaemelést?
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Regisztrált: 2017.09.29, Hozzászólások: 52
      Mondjuk már alapból fishy-nek fog gondolni egy reg itt,ha tört stackel ücsörögsz bent. Legalábbis én már ilyenkor előveszem a zsírkréta készletemet és színezek (jó mondjuk én nem is vagyok reg,csak egy donk).

Flop kisebb size-t ha értelmes játékos ellen vagy. Értem én hogy ez inkább az ő call range-t vágja telibe,de akkor sem az a célunk hogy ennek egy részét olyan szituba hozzuk,hogy elgondolkodjon a foldon. Pl itt mondjuk egy K9s A9s is elég nehezen fog végigcallozni oop-n,többi meg úgy dobja itt mint a huzat. Max fél potig ilyenkor.

Na most ő ha itt callol ekkora size-t,akkor mindenképp elkezdenék egy kicsit aggódni (kivéve akkor ha nem az évszázad fishe/orákuluma,aki mondjuk az összes drawwal és backdoor-al is jön tovább).

Ez a turn kiegészített pár drawt (58s 8Ts),meg adott esetleg 2 pár kombót (76s pl). Ettől függetlenül van még TT és JJ ami fizetni fog egy utcát,esetleg 9x-ek teteje. Szóval folytatnám itt is,és ha valami ultra ocsmány river érkezik örömmel visszacheckelem.

Riveren overbet shove-ol,és ez a J nem épp a legjobb mert a dd kombók mellett még egy szettet is kiegészített a range-ből. Itt te kb nem leszel flushon (azt valószínűleg beteled tovább turnon) szóval az egyedüli amire gondolni tudok blöff az egy A9 mondjuk Ad9x és TT amik gyengék showdownra (mondjuk reg esetében az A9o-kat eléggé kizárnám). Itt azon gondolkozom hogy vajon oop-n én hogy játszanék itt szettet,és valószínűleg floppon visszaemelnék vele (főleg úgy hogy ez a flop size tőled sem hiszem hogy túl bluffy lesz,tehát inkább gondolnálak depolarizált-nak és nem nagyon fogsz ledobni a rangedből),vagy ha calollok vele,akkor meg turnon kellene donkolnom olyan lapokon,amik nem éppen a te 3bet tartományodat találják el,és emiatt nem nagyon fogsz tovább barellezni (az meg eléggé feltűnő lenne).

Plusz már csak azért sem gondolnék itt szettre,mert a te ranged-ből ő miben reménykedik ami gyengébb és megad? Max abban az esetben ha téged rekreációsnak gondol akkor a QQ+-al lehet beherozod ezt,de mondjuk itt reg ellen,valószínűleg jobb lenne egy kisebb bet tőle is.

Most jó kérdés hogy ő minek gondolt itt,ezért nehéz behatárolni hogy ő itt mire gondolt,és hogy így miből fog pontosan állni a river range. Gyanítom hogy inkább value heavy,én kb Ad9d-re tenném itt őt legtöbbször (nekem inkább ez tűnik logikusabbnak a line-ja alapján). De valószínűleg dobnám,mert infó nélkül vagyok.