Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[Microstakes] NL10 SH - top pár - Jó a dobás?

• rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Regisztrált: 2014.08.14, Hozzászólások: 38
      Mit gondoltok, ebben a handben rendben van riveren a dobás?

SB: $10 (100 bb)
      HERO (BB): $10,07 (100,7 bb)
      UTG: $10 (100 bb)
      MP: $16,8 (168 bb)
      CO: $13,95 (139,5 bb)

$0.05/0.10 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Pre-flop: Hero is BB with :Td: :Jd:
      2 folds, SB raises 0,25 to 0,30, HERO calls 0,20.

Flop: ($0,60) :5s: :Js: :4c: (4 players)
      SB bets 0,35, HERO calls 0,35.

Turn: ($1,30) :8h: (4 players)
      SB bets 0,97, HERO calls 0,97.

River: ($3,24) :2c: (4 players)
      SB bets 2,43, HERO folds.

Results: $3,24 ($0,10 rake)
      Final Board: :5s: :Js: :4c: :8h: :2c:
      SB mucked and won ($1,52 net)
      HERO mucked and lost ($-1,62 net)
  • 9 válasz
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.176
      Ez bvb lenne, csak rossz a history? Miért pont riveren dobod ezt bvb, az A3 meg 63s-ei miatt?
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Regisztrált: 2017.09.29, Hozzászólások: 72
      Hát ezt infó nélkül nehéz callolni,az ő range elég tág skálán mozoghat szóval bőven benne van hogy valami bust draw-t blöfföl itt,de nem hiszem hogy ez az a szitu amikor szeretném ezt kideríteni (mármint hogy te is azért 2 utcát calloltál valamivel,főleg a 2. után ami nagyobb volt,nem hiszem hogy ezen a blank 2c-n sok mindent fog ő is dobatni).
    • rqi1000
      rqi1000
      Kezdő
      Regisztrált: 2014.08.14, Hozzászólások: 38
      Igen, BB-n ültem, bocs a zavaros handért, valami gebasz lehetett a konverterrel.

Valójában elég tanácstalan voltam riveren, ezért is posztoltam a kezet. Azért dobtam, mert feszesebbnek látszott ellen annál, hogy riveren egy top párral, és 10-nél gyengébb kickerrel még háromnegyed potnyit belebetelne oop-n.

Milyen szempontok alapján dönthetnék call/fold között legközelebb egy hasonló szituációban?
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Regisztrált: 2017.09.29, Hozzászólások: 72
      Mindenképp az ellenfélhez viszonyítanám a river döntést. Ha azt mondod hogy feszesnek tűnt,akkor clear fold. De ha tudom hogy egy maniac ül a jobbomon,akkor simán callolni fogom,mert akkor jobban elhiszem hogy az ő range polarizált,így megleszek 30%-ba.
    • titoo0219
      titoo0219
      Kezdő
      Regisztrált: 2014.04.12, Hozzászólások: 60
      El lehet engedni nem arról van szó, néha ezt pre el is lehet 3betelni. Nem a ranged teteje szóval ismeretlen ellen vagy egy passzív ellen.

De jó lenne, ha statokat megosztanál róla. Legalább, az AFQ vagy amit tudsz :D
    • Hozzászólás törölve

• kacsa1st
      kacsa1st
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.762
      Eredeti hozzászólás: rqi1000
      Igen, BB-n ültem, bocs a zavaros handért, valami gebasz lehetett a konverterrel.

Valójában elég tanácstalan voltam riveren, ezért is posztoltam a kezet. Azért dobtam, mert feszesebbnek látszott ellen annál, hogy riveren egy top párral, és 10-nél gyengébb kickerrel még háromnegyed potnyit belebetelne oop-n.

Milyen szempontok alapján dönthetnék call/fold között legközelebb egy hasonló szituációban?
      Itt jön be a gto. Ugye én nem mondhatom meg neked, hogy ez call vagy fold mert azon múlik mekkora skálát (és melyik kombókat) véded preflop. Ha én 70%-ot védek pre te meg 40%-ot akkor más eredmény jön ki.
      Szépen végig számolgatod utcáról utcára, hogy mi az a minimum amit védened kell azért, hogy ne legyél kihasználható.

Kapsz riverre x db kombinációt amivel ismeretlen ellen mindig védekezel.

Nem tudom mi lesz a minimum skálád alja, tegyük fel hogy J9 vagy JT. Ha van az ellenfélről infó hogy feszesen river vbetel vagy nem szeret blöffölni akkor ezekből a kombókból is dobsz. Ha ellenkező readek vannak akkor meg lazábban is calldown-olhatsz mint amit kiszámoltál.

Amikor riveren próbálod meghatározni, hogy mely kombók maradjanak bent a call skálában mindenképp tartsd szem előtt, hogy jobb olyan kézzel blöfkeccselni ami nem blokkolja a blöffjeit ill blokkolja a value skáláját.

A fenti példánál maradva jobb lehet egy J7s/J6s mint egy JT mert blokkoljuk a 76s str8 lehetőségét.
      Vagy jobb callozni J 9-al, mint J T vagy J 9-el mert utóbbi kettő blokkolja a T 9 lehetséges blöffjét.
    • hutto
      hutto
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.13, Hozzászólások: 34
      Köszönjük! Ez nagyon hasznos elemzés volt!
    • Facebookstyle13
      Facebookstyle13
      Kezdő
      Regisztrált: 2018.09.25, Hozzászólások: 2
      Ez nagyonjo