Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Tau naplója

• Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Regisztrált: 2017.09.29, Hozzászólások: 72
      Sziasztok!

Bemutatkozás részt mellőzném,1 éve már megtettem azóta nem sok minden változott,aki kíváncsi itt visszaolvashatja a backstory-mat: Bemutatkozás a PokerStrategy-n

Úgy döntöttem,hogy megnyitom ezen az oldalon a naplómat. Nem gondoltam hogy erre sor kerül,mert egy másik oldalon már volt egy naplóm és azt elégnek éreztem,viszont az július óta kb lehúzta a rolót (legalábbis megszűnt a fórum&blog részleg) szóval azóta platform keresőbe vagyok.

Megszűnés után jobb híján átkértem magam az angol oldalára is,de rájöttem hogy ott is elég halottas a "community"(mondjuk a handelemző miatt legalább megérte,meg legalább csiszoltam az angol tudásomat :D ),szóval javarészt csak a twitteremen vezettem eddig a történéseket.

Most elég sok minden összejött,ami miatt csak kb 100$-nyi rollt hagytam(na nem eldonkoltam,vagy ilyesmi),és mivel én hyper játékos vagyok csak az 1$-os spinekről fogok javarészt posztolni. Kb eddig van 2,3K-s mintám róla:

Nem megy rosszul,de nyilván bárki agyonveri még ezt a limitet aki nem totál fish,szóval nem nagy kunszt. Picit EV felett futok,de azért nem hiszem hogy panaszkodhatok. Kevésbé utál engem az RNG,mint pl ahogy nekem a 1,5 hyper 6max-nál adta. :D

Van kérdés,bármi nyugodtan jöhet. :)
  • 7 válasz
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Akkor én jövök 1 kérdéssel. :)

Ide csak ilyen raw-osabb formátumba lehet handeket posztolni,vagy engedélyezett a lejátszó használata is (Boomplayer,RIUplayer,etc)?
    • Uzbul
      Uzbul
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 4.954
      Szia Tau221!

Minden olyan lejátszó használata megengedett ami nem tartalmazza pókertermek reklámjait, regisztrációs linkjeit.
      Ebből a szempontból a felsoroltak közül a Boom nem felel meg a Starsos linkek miatt, de a RIUplayer megfelelőnek tűnik.

Üdv
      Uzbul
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Szia,köszi! Akkor mellőzöm ezentúl a boomot. :)
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Na hoztam egy érdekesebb handet a délutáni kisebb hyper 6 sessionből (tudom-tudom spinről volt szó korábban,de szeretem ezt a formátumot mert sokkal komplexebb,meg nem mellesleg itt kezdtem a hyper "pályafutásomat"). Kíváncsi vagyok hogy BU helyébe ezt megadtátok-e volna? Vagy mi az alja amivel megadnátok ezt?

https://replayer.runitup.com/hands/afc8906d81

Ugye itt bubble-t játszunk,én vagyok az 1. ő a 2. stack (mindketten 16-18 bb-n),és van egy 2bb-s 3. stack. Mondhatni szokásos open BU-ból (nagyon LAG volt még 6max asztalhoz mérve is,146-os mintán 45/41 RFI-je 54 BU steal 57). Nyilván ezért is calloltam pre. Meg elvileg nem is lesz ez +$EV shove,ahhoz valami 60+ környékén kellene nyitnia PT szerint. Foldot meg túl nit-nek éreztem.

Flop cbetel,63%-ban ezt eddig is megtette,easy call.

Turn xx

River nálam egyértelmű valueshove (arra gondoltam hogy statja alapján nem olyan erős játékos,de overpárral is valószínűleg vissza fog checkelni,de lehet hogy beherozza vele a shove-omat,és nagyon más nála nem lesz ilyen line-on,még bust FD sem amit esetleg megblöffölhetne),és ő megadott itt egy riveren beesett párral (szóval végül is ezt látva jó volt a gondolatmenetem).

Na most itt ő szerintem még ha azt gondolja hogy lehet nálam mondjuk bust FD amivel kiakarom blöffölni,vagy nem tudom Ax valami középszar kickerrel,még akkor sem hiszem hogy itt neki megfogja érni ezt becallolni. Ugye kb megvan a minimum 2.helye (1 zsetonnal azért nehéz csodát csinálnia a másiknak) csak ki kell várnia,ezért itt igazából a quad 2-n 99-en és 8x-en kívül kb mindent dobnia kellene (elvileg). Vagy többet ér a zsetonja ha megadja és esetleg nyer,mert akkor ő neki lesz a legnagyobb esélye az 1. helyre? :thinking:

Ez csak azért is volt érdekes hand,mert utána néztem a srácnak és 4,1K profitban van ebben az évben (jó mondjuk ebbe tényleg minden benne van,főleg a 2 verseny score-ja dobott rajta vagy 3,5K-t) de azért rászűrve a 1,5-es hyper6-os teljesítményére sem tűnik a világ legbalf..ácánabb (#familyfriendlypost) játékosának.

• Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.26, Hozzászólások: 3.911
      Szia!

Elég jól összefoglaltad szerintem. River 70% EQ kell neki, ami azt mondom sose lesz meg, mert
      1 pre shoveolt lapokat kéne a pre callodba tennie, hogy elég széles legyen a blöfföd riveren
      2 irreálisan sokat kéne védened flopon a cbetje ellen
      3 9x-eket kéne a river betedbe tennie, ami valszeg nem fogja fedni a valóságot
      4 a fentiek valószínűtlen mivolta akkora hátrányt jelent, amit semmilyen FGS megfontolás nem tud ellensúlyozni imo.

Ezek miatt még a 2x kezei meg a színek is alig callok lol. 1$-on viszont nyilván nem várom el, hogy toppárt dobáljon egy random.

Nekem egyébként nem tetszik a pre callod, rengeteget nyersz a folddal ebben a spotban. Sokkal egyszerűbb játék, amelynek nem utolsó sorban az EV-je is sokkal megbízhatóbb, mint egy VPIP-é. Rajtad is van ICM tax, OOP játszol 16 EFF egy agróbb ürge ellen, valszeg edge-et is feltételezel vele szemben, nem tudom ezek tükrében mennyit tudsz kihozni az equitydből a feltételezett skálája ellen. A másik, hogy ha pre dobsz, akkor az esetek egyik 45-55%-ában lesz egy 3way BTN open 50%-os nash shoveod, amit tudsz (kell) igazítani poptend alapján (az igazítás szükségessége az FGS érvelés ezen felét gyengíti), az esetek másik 45-55%-ában meg egálról indulsz headsup.
    • Tau221
      Tau221
      Ezüst
      Igen a pre call lehet loose-abb tőlem is (egyébként ettől lejjebb nem callolnék,tehát J7o-t már dobnám) ezt még határesetnek éreztem ingame (bár nyilván a suited-nek jobban örültem volna). Itt igazából az is bennem volt hogy a 2bb-s stacket eltüntessük,és azért mondjuk 2 range ellen az ő any2-es shoverange sem fog olyan jól állni.
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.26, Hozzászólások: 3.911
      Eredeti hozzászólás: Tau221
      Itt igazából az is bennem volt hogy a 2bb-s stacket eltüntessük,és azért mondjuk 2 range ellen az ő any2-es shoverange sem fog olyan jól állni.
      Egyrészt ez nagyon vékony lábakon áll, mert lehet a másik stack kiemel Téged a kasszából (60-as cbet flop), ekkor meg potenciálisan tápoltad a kistacket +1,5 BB-vel. Mi a megoldás? Nekiállsz overcallozgatni flopon, csak hogy csökkentsd a shorty részesedését? Turn? Nem is kell sok, és drágább lesz a leves, mint a hús... Na ezért szeretem ilyen spotban is a foldot, sokkal könnyebben nyerem meg kb ugyanazt az EV-t. Érdemes még megnézned, hogy hogy áll a shorty ha mondjuk 20% callozol pre vagy ha 50%-kal, esetleg ha akár 90%-kal védekezel (csak random értékek ezek). Shorty equityje kb változatlan, ahogy szélesedik a védekező skálád, viszont abban hatalmas különbség lesz, hogy Te mennyi pénzt dobsz a kazánba ezért a néhány % esetleges részesedés rontásért.

Másrészt nem feltétlen jársz jobban azzal, ha kiesik a shortstack, sőt. 3 fős buborékban a jelenlegi, kistack-nagystack-némilegnagyobbstack zsetonállás CL-ként az egyik legjobb helyzet. Viszont még ennél is jobb lenne, ha a kisstack a BTN-től nyerne némi zsetont, ezáltal közelítve egymáshoz a stackjeiket anélkül, hogy a Tied csökkenne, és erre a foldoddal kb 40-50% esély meg is van. Ezért sem játszanék szélesen BTN helyében ebben a spotban, mert ha bukik a shorty ellen, egy nagyon kényelmetlen ICM helyzetsorozatba tudja magát hozni.

Azért ennyi az edit, mert nem tudok írni :D .