Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Helló egy kis segítséget kérhetek?

• Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Regisztrált: 2014.05.06, Hozzászólások: 113
      Sziasztok Pókeres Profik és Kevésbe azok!

Segítségeteket abban kérném. Hogy milyen játéktipust is válasszak.?
      Amit rólam tudni lehet sajnos többször kezdtem neki hogy profi pókeres lehessek. Ezidáig nem sikerült. De most eljött az én időm. Ami azt jelenti hogy alázatosan tanulok néha bármilyen unalmas és nehéznek is tűnni fog számomra. Az időt és az energiát is beleteszem szóval ha 8 vagy 12 hónap kell hogy a jelenlegi munkahelyemet a póker váltsa fel azt sem bánom.

Szóval sng-zem főleg Hu-t de néha 5 főset is. Próbáltam már a casht is és az mtt.-t. is. Elég kevés a rollom, de most nem is ez a lényeg. A fő gond a stratégiával és a tiltel van, mindekettőn dolgozom teljes gőzzel.
      Tudom senki sem dönthet helyettem mit is válasszak sng cash vagy mtt. Pusztán a véleményeteket a tapasztalaitokat szeretném ha megírnátok. Hogyan is kezdjem újra a pókeres pályafutásomat.
      Lesz aki jót nevet rajtam hogy mennyiszer kezdem úrjra mégsem sikerül. Nekik üzenem én küzdök és teszek a céljaimért nap mint nap mégha jelenleg nem büszkélkedhetem nagy eredményekkel. Ez véleményem szerint sokkal több mintha semmit sem tennék.

A tipusokkal kapcsolatban a 2 fős sng komfortzónámon belüli, az 5 fős már kevésbé az.
      A cash nagyon jó csak türelmemet kell hozzá fejlesztenem. A megfelelő pillanatban nem túljàtszani a lapo..
      Az mtt a kedvencem szeretem és mtt-zni szeretnék ha főállású pókeres leszek.

Persze stratégia és mentál dolgokban erősödnöm kell bàrmit is válasszak és persze egy elési útvonalat is kell készítenem terv formájában.

Minden segítséget szívesen fogadok és köszönök.

Üdv az asztaloknál
      Legendaryss
  • 14 válasz
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.26, Hozzászólások: 3.911
      Szia!

Próbálok fair lenni, lehet nem fog jólesni, de úgy gondolom némi realitásra van szükséged.

Látom kb 2014-2015 óta tolod. Kérdés: hányszor kezdtél azóta ilyen próbálkozásba?

A munkahelyeden sem kapsz azért fizetést, mert szeretsz bejárni dolgozni. Pont ezért nem fogsz pókerben sem pénzt keresni, csak azért, mert szeretsz pókerezni. A munkahelyeden azért kapod a fizetést, mert elégséges mértékben és minőségben végzed a munkádat. Póker ugyanez. Egyszerűen teljesen téves elképzelés arra megélhetést építeni, hogy mit szeretek, nem szeretek csinálni. A megélhetésedet valami olyanra alapozod, amit jól és eleget csinálsz. Mivel még nem látod, hogy erre mekkora esélyed lenne pókeresként, meg kéne valahogy tippelned. Hát lássuk: mivel rendelkezel ahhoz, hogy ezt a sikerességet feltételezd?

Kevés a roll, vagyis gyanítom, csak olyan limiten tudsz játszani, ami nagyon messze van még a megélhetéshez szükségestől. Csak néhány órát tudsz ezzel foglalkozni egy nap, ha egyáltalán tudsz. A stratégiád kevéske, de legalább még tiltelsz is. A tiltelés a legnagyobb gond, mert ha a többi (roll, ráfordított idő, technikai tudás) stimmelne is, a tilt akkor is seggbe rúgná az egészet. Mindezek fényében mégis mi szól amellett, hogy továbbra is próbálkozz megélhetést faragni ebből az egészből? Majd most kijavítod ezeket? Miért most? Mit csináltál 3-4 évig? Mire alapozod, hogy most már sikeres leszel ebben?
      Eredeti hozzászólás: Legendaryss
      Lesz aki jót nevet rajtam hogy mennyiszer kezdem úrjra mégsem sikerül. Nekik üzenem én küzdök és teszek a céljaimért nap mint nap mégha jelenleg nem büszkélkedhetem nagy eredményekkel. Ez véleményem szerint sokkal több mintha semmit sem tennék.
      A kérdés nem az, hogy többet teszel-e a céljaid eléréséért, mintha semmit sem tennél. A kérdés az, hogy eleget teszel-e ahhoz, hogy elérd a céljaidat? Akármennyivel is teszel többet a semminél, ha ez a mennyiség nincs annyi, amennyi a sikeresség eléréséhez szükséges, teljesen feleslegesen csinálod.
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.03, Hozzászólások: 1.652
      Egyet kell értsek gooni szavaival. Illetve nem értem egészen miért kérsz tanácsot ha utána nem fogadod meg őket? A múltkori hasonló topicod után - ha visszaemlékszel - kértél privát üzenetben tanácsot, és váltottunk pár üzenetet. Ott mondtam hogy ne számolj le munkahelyről amíg nincs mögötted legalább fél éves - de inkább hoszabb - pozitív eredmény egy adott limiten ami jobban hoz mint a munkával elérhető béred. Erre a következő üzenetben írtad hogy leszámoltál hogy a pókerre koncentrálhass...

Nem megszégyeníteni akarlak, csak rávilágítani hogy ha ugyanazt csinálod újra és újra - tanácsokat kérsz majd csinálod az ellenkezőjét, és brokeolsz - az maximum önámítás hogy "most jött el a te időd".

Reális célokkal és elvárásokkal kell hozzáállni, és ebbe nem fér bele ez a könnyelműség ami az üzenetedből átjött.
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Köszönöm a válaszod goonigoogoo!

Elkondolkodtató a válaszod. Igen reálisan nézve túl régóta tolom szinte semmilyen felmutatható eredménnyel. Lényegében azért mert elfogyott a lelkesedésem elfogyott ezzel eggyütt minden más is.

A tilten dolgozom egy mentál coach segítségével akit biztos sokan ismerhettek.

A stratégiám pedig újra az alapoktól kezdem addig amíg bele nem verem a fejembe minden egyes leckét egyenként és be nem építem a játékomba.

Miért is sikerülne ha eddig nem sikerült mert sokkal komolyabban veszem és sokkal türelmesebb vagyok magammal szemben mint ezidáig.

Szóval tolom tovább ha ugyancsak nem lenne eredménye ez év végéig amit persze nem így lesz de reálisan gondolva ez is előfordulhat. Akkor befejezem pókeres karrierem. De most még belefektetem minden energiám és időm a cél eredményessége érdekében.

Tudom nem egyszerű élet a pókeres főállás sem kemény munka és sok idő és sok stressz mint bármely más munkahely.

Köszönöm mégegyszer ha írtok és szívesen fogadok minden segítséget.

Üdv: Legendaryss
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Köszönöm az üzeneted hajranyek!

Nem szégyenítesz meg hajranyek köszönöm az őszinteséged. Igen abban maximálisan igazad van ez önámítás hogy kis munkával nagyon sokat nyerhetek :) . Eddig mondhatni így gondolkodtam ez is egy hibakör ami alapján gondolkozom. Javítgatom hibáim.
      Van új munkahelyem ugye és ami tőlem telik beleteszem a melóba, ennek megvan az eredménye megfelelő minőségű és mennyiségű munkát adok ki a kezemből. És pozitív visszajelzéseket kapok, és tanulok a hibáimból. Ha ezt a viselkedésem módszertanát át tudom ültetni a pókerba akkor valami eredményt is tudni fogok felmutatni.
      Igen fontos a munka ha leszámolnék vagy kirúgnának rögtön keresnék másik munkahelyet. A pókeres karrierem bárhogyan is állna.
      Én szeretek fejlődni és szeretek eredményes lenni a pókerben ez eddig még nem sikerült megoldanom. De örülök más sikereinek. És azt is tudom nekem kell megoldanom a saját problémáimat.

Aki ezek ellenére is segíteni szeretne azt nagyon megköszönöm akár a játéktipus kiválasztásában akár abban milyen leckét is tanuljak vagy hogyan álljon fel a tanulás-játék aránya.

Üdv:Legendaryss
    • piftugen
      piftugen
      Bronz
      Regisztrált: 2014.11.29, Hozzászólások: 424
      sokkal komolyabban veszem és sokkal türelmesebb vagyok magammal szemben mint ezidáig.

Szóval tolom tovább ha ugyancsak nem lenne eredménye ez év végéig amit persze nem így lesz de reálisan gondolva ez is

előfordulhat.Akkor befejezem pókeres karrierem.

:pcuser: :thinking: :why:
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: piftugen
      sokkal komolyabban veszem és sokkal türelmesebb vagyok magammal szemben mint ezidáig.

Szóval tolom tovább ha ugyancsak nem lenne eredménye ez év végéig amit persze nem így lesz de reálisan gondolva ez is

előfordulhat.Akkor befejezem pókeres karrierem.

:pcuser: :thinking: :why:
      :)
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Igen figyelmes emberek vannak a fórumon ami nagyon tetszik! :)
      Szóval milyen elérhető célt tűzzek ki szerintetek aki már jó ideje eredménytelen a pókerben? Mondjuk egy hónap múlva mi lenne az ami mutatná az eredményességemet? Kíváncsian várom válaszaitokat.

Üdv: Legendaryss
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Nyitsz egy naplót, akármit és NAPONTA vezeted. Leszarod ha fáradt vagy, ha nincs időd, ha fáj a fejed, vége van a tökölésnek. Kitalálod hány handet, tournamentet stb játszol le adott időszak (mondjuk egy hónap, egy hét, egy nap) alatt. BRM szerint játszol. Ezután leszarod a célokat, a tervezést meg minden szövegelést, és dolgozni kezdesz. Minden nap beteszel 5 leelemzett kezet a naplódba. Nem megkérdezed, hogy ki mit csinálna, hanem Te írod le, hogy mit csinálnál és miért. Leírod mely videókat akarod megnézni, ezekből melyeket nézted meg. A megnézett videókból jegyzetet készítesz Magadnak és azokat visszamondod, egészen addig, amíg nem megy magától. Minden nap megpróbálod Magad ezekhez a célokhoz tartani. Ha nem sikerül az aznapi cél megvalósítása, leírod miért.

Kiválasztasz egy játéktípust, és egy limitet és csak azt játszod (javaslom a 0,25$ spint, egyszerű jól játszani, kevés roll kell hozzá, kb 50$). Meghatározod a max asztalszámot, amin játszol. Ha ezekből bármit megszegsz, vége az egésznek. Ha elbukod a rollt, vége az egésznek. Ha úgy döntesz, hogy spint játszol, akkor megígérem, hogy minden, a fórumba betett kezedről leírom, hogy mit gondolok, egészen addig, amíg valahol nem tartod Magad az elképzelésekhez.

Az utolsó dolgok egyike, amire most szükséged van, az az, hogy türelmesebb legyél, mint eddig. Elpöcsöltél éveket negatív eredménnyel, mind anyagi+alternatív költség, mind idő szempontjából, mert türelmes voltál, mert nem számoltál el azzal, hogy mit teszel. Ha most még ennél is türelmesebb leszel, csak még nagyobb mínusz lesz belőle. GL.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.173
      Tudom nem egyszerű élet a pókeres főállás sem kemény munka és sok idő és sok stressz mint bármely más munkahely.
      Nem feltétlen, ez főként tőled függ, de a mental coachoddal érdemes erről elcsevegned. Másrészről miért csak mental coachod van? Kereshetsz egy edzőt, befektetésként a pókeres karrieredhez.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.173
      Ha úgy döntesz, hogy spint játszol, akkor megígérem, hogy minden, a fórumba betett kezedről leírom, hogy mit gondolok
      Respect!!! :s_thumbsup:
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Ez eddig a leginkább segítő üzenet amit kaptam eddig a fórumon.Köszönöm.

1. Rendben nyitok egy naplót semmi gond ez a legkönnyebb nyilvàn. És naponta vezetem ha fáradt vagyok ha bármi más kínom lenne... És berakok 5 elemezett kezet amit jelenleg txt ben tudom beírni mert nem találtam még olyan megoldást amit nyilván ti is használtok. Ha ebben tud valaki segíteni nagyon szuper lenne.

2.
      1 hét 1 hónap 1 nap hány hand kitalálom ez sem nagy gond.

3.
      Úgy tanulom ahogy leirtad videót nézek és jegyzetet írok felmondom amíg nem tudom. Ez kicsit szokatlan lessz de ez sem túl nagy nehézség.

4.
      0.25 spin ok csak ezzel játszom

Problémák: Nincs jelenleg rollom olyan teremben ahol spinezni lehet. Ez csak jöv hét lessz hogy tudjak utalni 50 eur-t.

Még nem taultam spint csak az arra vonatkozó leckéket érdemes tanulni vagy más hozzá kapcsolódó leckéket is amik a póker alapjaihoz szükségesek. Tudom ennyi idő után is kegyetlen kevés a tudásom. Ezzel biztos az agyatokra megyek fogok menni.

Maximálisan igazad van türelmességel abszolút semmire sem megyek. Ebben maximálisan igazad van.

Üdv:Legendaryss
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      1. Letölthetsz akár pokertrackert, van 30 napos próba verzió, ebben látod az eredményeidet, tudsz belőle handeket beilleszteni a fórumba stb. Ezen kívül vannak handkonverter oldalak, amiket használhatsz. Google a barátod.

3. Persze, hogy szokatlan, hisz nem így csináltad eddig. Pont azért nem maradt meg szinte semmi abból, amit az évek alatt tanultál, mert nem így csináltad eddig.

Azért mondtam ezt a játéktípust, mert nincs rolligénye, az 50$ pedig 200BI az adott limitre. Ez két esetben tud elfogyni 1-2k game alatt (ennél a mennyiségnél valszeg nem nagyon fogsz tudni többet lejátszani 1-2 hónap alatt):
      - valamelyik előírást megszegted, így nem érdemes folytatnod tovább az egészet
      - annyira rosszul játszol, hogy nem érdemes folytatnod tovább az egészet, mert valszeg nincs ebben potenciál számodra.

Van spin fórumtopik, videók, azt hiszem cikkek meg talán edzésfelvételek is vannak. Ami ezekben elérhető, mind nézd át. Ha az ezekben található anyagoknál alapabb dolgokat nem értesz, vedd át azokat is. Nyilván nincs szükséged specifikus MTT meg PLO meg ötödölő anyagokra. Nem tudom elmondani, hogy mennyi mindenre van szükséged, mert fogalmam nincs, hogy mit tudsz, meg mit nem.

Személy szerint nem fogsz az én agyamra menni azzal, hogy keveset tudsz. Azzal viszont annál inkább, ha nem fogadsz meg tanácsokat, ha sokszor kell elmondani ugyanazt, mert nem figyelsz, illetve ha triviális dolgokban is a kezedet kell fogni.

Tanács az egészhez való hozzáálláshoz, hogy ne értsük félre egymást: ne azért tartsd Magad a lefektetett szabályaidhoz, mert pókerkarriert akarsz csinálni, ezek nem ezért vannak. Ezek a feltételek azért szükségesek, hogy viszonylag megbízható választ kapj arra, hogy, érdemes-e ezt csinálnod, vagy sem, akár tetszik végül az eredmény, akár nem. Ha próbálod hitegetni, átverni Magad, akkor nem fogsz korrekt választ kapni, így továbbra sem fogod tudni eldönteni, hogy folytasd-e, ez pedig további időpazarláshoz vezet. Ezzel az egésszel ezt akarjuk elkerülni.
    • norris80
      norris80
      Platina
      Regisztrált: 2008.10.04, Hozzászólások: 1.471
      Fegyelem és alázat a kulcsa mindennek.

Gooni neked nagy tisztelet egyébként. :f_drink:
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      :f_drink: