Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

omaha vagy holdem (?)

• aszabo88
      aszabo88
      Bronz
      Regisztrált: 2015.02.13, Hozzászólások: 39
      Sziasztok!

Ahogy kicsit kezdek elmerülni az itthoni pókeres cikkekben és kezdem megismerni az itthoni vezetőbb neveket az online pókerben arra a következtetésre jutok, hogy elég sok itthoni profi omahával kezdte.

Lehet, hogy csak pont olyan emberekről olvastam, de nem is egyről van szó.

Aki kicsit mélyebben benne van a pókerben, illetve "ért" mind a két változathoz, annak a véleményére lennék kíváncsi.
      Mi az oka ennek? Kisebb a variancia? Messze menőbb következtetéseket lehet levonni jobban ki lehet matekozni, ha pl 2-3 ember már bedobta a lapjait preflop és az adott körben már alig vannak? (bár ez lehet magától értetődő kérdés) Tényleg érdekelne a véleményetek, mert nekem ez tűnt fel, hogy elég sokan omahaval kezdték a pályafutást, nem pedig az elhíresült holdemmel.

Köszi szépen! :f_drink:
  • 45 válasz
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.515
      Eredeti hozzászólás: aszabo88
      Ahogy kicsit kezdek elmerülni az itthoni pókeres cikkekben és kezdem megismerni az itthoni vezetőbb neveket az online pókerben arra a következtetésre jutok, hogy elég sok itthoni profi omahával kezdte...

Mi az oka ennek?
      A) rossz a következtetésed
      B) nem egyformán definiáljuk a kifejezéseket, amiket használsz (kéretik pontosítani, mit jelent, hogy "sok", "profi", "omahával kezdte")

Kisebb a variancia?
      Nem, a omahában ugyanis nagyobb a variancia.

Messze menőbb következtetéseket lehet levonni jobban ki lehet matekozni, ha pl 2-3 ember már bedobta a lapjait preflop és az adott körben már alig vannak?
      Nem, omahában ugyanis bonyolultabb a matek, nehezebb az elemzés.

Szívesen. :s_drink:
    • aszabo88
      aszabo88
      Bronz
      dánfiú-ra gondolok, Bujtás Lacira (omaha4rolzz(?) ) illetve nlzkm9-re. hirtelen ez a 3 játékos jut eszembe.
    • atton64
      atton64
      Black
      Regisztrált: 2008.01.31, Hozzászólások: 2.041
      Remélem nem a másik oldal most induló plo csoportjából indulsz ki :D
      Mert persze ott most minden szép, minden jó :D

Ja amúgy igen, ez 3 játékos, a zsebükbe nem látsz bele, hogy valójában mennyit vettek ki pókerből, mekkora része volt backelve (-50%), nem is az én dolgom, meg nem is érdekel, de azért a látszat néha csal. ;) Nagyon sok kirakatba tolt magyar névről az ember nem is gondolná, hogy már 5-6x broke ment pályafutása alatt.

Meg hát amúgy is, ha azt vesszük, hogy ez a 3 név tuti olyan pénzeket keresett, ahogy te feltételezed (lol) van a többi 9391414320 emberrel aki próbálta és lófasz sem lett belőle.

Szóval vigyázni kell a hirdetésekkel. :D

Omaha komplexebb játék , érdemes előtte holdemben megtanulni az alapokat, és utána váltani.

Nem értem, hogy amúgy milyen indíttatásból akarnak emberek 2019ben profi játékosok lenni? :D
      Ez kb azt jelenti, hogy az egész póker alapját, a research-et már a legelső részben nem csináltad jól.

Ezt mondom úgy, hogy 10+ éve pókerből élek, nem is rosszul.

Viszont kezdőként hacsak valami tapasztalt játékos nem segít neked ingyen, nem nagyon van esélyed. Ha pedig igen, az intelligenciád ne vesztegesd egy lecsengő dologba.

"De hát van esély, mindig van esély"
      Igen, de ha mondjuk belerakod ugyanazt az energyt abba, hogy megtanulj programozni, már codemonkey-ként a fizetésed több lesz, mint a legtöbb embernek, akik pókerből tengődnek évek óta. Ugyanúgy lehet freelancerkedni, otthonról dolgozni, esetleg heti 1-2 napot bejárni melóhelyre. (itt is minél jobb vagy annál nagyobb privilégiumokat kapsz)
    • aszabo88
      aszabo88
      Bronz
      :D D nem. Csak nem ertettem, hogy akikrol olvasgattam a napokban azoknak nagy resze omahaval kezdte. Nem tudtam van e valami oka vagy sem.

Most lattam, hogy egy teljes regenyt irtal. Telorol vagyok es csak az elejet lattam. Koszi, hogy kifejtetted a velemenyed es tovabbi sok sikert. :D
    • bestente
      bestente
      Bronz
      Regisztrált: 2016.01.08, Hozzászólások: 398
      Eredeti hozzászólás: atton64
      Nem értem, hogy amúgy milyen indíttatásból akarnak emberek 2019ben profi játékosok lenni? :D
      Ez kb azt jelenti, hogy az egész póker alapját, a research-et már a legelső részben nem csináltad jól.
      Te miért akartál anno? Elmondhatom hogy én miért.
      Mert nagyfokú szabadsággal és egyedi lifestyle-lal kecsegtet, kompetitív, egy játék, egy észjáték, élvezetes tud lenni (kezdőként nagyon), vérre megy, és mindig úgy gondoltam, hogy menő profi pókeresnek lenni. (Ehhez útközben hozzájött, hogy óriási mentális fejlődésnek, bölcsesség kialakulásának ad lehetőséget.)
      Mármint igazi profinak, nem olyannak aki egy backing csoportban havi 100-200ért egy teljesen más dolgot csinál, mint ami szerintem a pókert menővé teszi, és megragadva alacsonyan sokszor gyakorlatilag csak egy medium-skilled alkalmazott. De sikeres vállalkozónak is lehet lenni a pókerben, ami alatt rengeteget tanulhat és fejlődhet az ember, elérhet nagyon magas szintű szabadságot, okot a büszkeségre és akár élvezheti is az útját (többnyire :) ).
      Mondom ezt úgy, hogy megkaptam a magam részét a póker árnyoldalából. Nem mindenben ért fel (az én esetemben) az elképzeléseimhez; lassabban fejlődtem, elszigetelődtem, nem hulltak még bugyik előttem attól, hogy profi pókeres vagyok és sokszor zúzta össze a variancia az álmaimat, az önbecsülésemet és az idegeimet is (ahogy arról írtam is nem keveset).
      De ezeket leckeként és legyűrendő akadályokként is fel lehet fogni, és pont az ilyen fájdalmak kockáztatása ad egy külön értelmet a pókernek.

"De hát van esély, mindig van esély"
      Igen, de ha mondjuk belerakod ugyanazt az energyt abba, hogy megtanulj programozni, már codemonkey-ként a fizetésed több lesz, mint a legtöbb embernek, akik pókerből tengődnek évek óta. Ugyanúgy lehet freelancerkedni, otthonról dolgozni, esetleg heti 1-2 napot bejárni melóhelyre. (itt is minél jobb vagy annál nagyobb privilégiumokat kapsz)
      Engem személy szerint vonz, hogy másokkal küzdünk meg pénzért és néha dicsőségért, amit nem csak az alkalmi versenygyőzelem, hanem az is jelent, ha komoly profivá nősz és ezzel elérsz valami olyat, amit csak nagyon kevés próbálkozó képes elérni. Nekem tetszik, hogy valódi fájdalmat kockáztatunk és okozhatunk olyanoknak, akik ezt szintén elfogadják. Úgy fogom fel, hogy olyan mint egy gladiátorharc. Vonz a high stakes, ahol mindenki ismer mindenkit, a világ különböző pontjain találkozhatsz ugyanazokkal az emberekkel és akár híressé is válhatsz a teljesítményed alapján. Ezeket nem kapod meg programozóként. Ahogy az álmokat sem, ami szerintem érték akkor is, ha nem teljesül.

Abban viszont egyetértünk, hogy kockázatos, nagyon nehéz és nagyon kevés embernek való, és ha valakit csak a megélhetés motivál, akkor valószínűleg valóban jobban jár a programozással vagy mással.
    • aszabo88
      aszabo88
      Bronz
      Jo olvasni egy pozitiv es elszant hozzaszolast is.

Szerintetek mtt kezdeshez dan harrington konyvei elegendok? Megallja a helyet ma is az a sorozat?
    • rookie8906
      rookie8906
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.24, Hozzászólások: 3.572
      Akiket felsoroltal neveket azokbol 2 tuti holdemmel kezdett a 3. emberben nem vagyok biztos de 90% az is,hogy holdem.
      Nem is ertem honnan jott ez,hogy holdemmel kezdtek.
    • aszabo88
      aszabo88
      Bronz
      Cikkeket most nem akarok megkeresni melyikuk hany plo-t nyert anno, de vajon ha az instagram profiljukat bemasolom ide nyilvanosan az prolisag? Es akkor lehet nezni regebbi kepeiket ahol csak omaha van. (Meg irigykedni.. amikor meglattam, hogy elnek, milyen helyeken vannak allandoan es milyen autojuk van azt hittem eret vagok magamon, hogy ilyen letezik :D :D ) Bar lehet problemas nyilvanosan ide tenni. Lenyegtelen. Ha hulye volt a kerdesem akkor hulye a kerdezo. Viszont erdemleges valasz johet a fejlodesre ami a konyveket illeti.
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.03, Hozzászólások: 1.666
      Jo olvasni egy pozitiv es elszant hozzaszolast is.

Szerintetek mtt kezdeshez dan harrington konyvei elegendok? Megallja a helyet ma is az a sorozat?
      Atton válasza nem negatív, csak realista. Aki ebből él , az nem fogja jó szívvel ajánlani hogy kezdj el online pókert tnaulni megélhtési céllal. 6 éve csinálom, és bár szeretem, jól is megy, összeségében én is azt mondom évről évre nehezebb ugyanazt az órabért elhozni mint korábban. Az itt eltöltött évek nem garantálják hogy lineárisan nő majd a kereseted, a körülmények viszont romló tendenciát mutatnak. Ezekkel jó tisztában lenni, mielőtt komoly időt/energiát fektetsz a dolgokba.

Harrington könyvek bár nem rosszak kezdésnek, de online fellelhető frissebb anyagokal többre mész.

Bujtás Laci kivételes tehetség, hozzá mérni a dolgokat elvakult idealizmus.. Hozzáteszem, ő is volt brokeon mikor backelésre szorult, elenére a csillivilli insta profilnak. Külcsín alapján kár következtetéseket levonnod. Keresgélj angol felületeken pókeres blogokat, ha jobban rá akarsz látni milyen élet ez, mivel jár pro és kontra. Rá fogsz jönni nem a "magyar mentalitás" pesszimizmusa ami ömlik a szánkból.. :)
    • aszabo88
      aszabo88
      Bronz
      Koszi szepen! Orulok ha minel tobb ember ir es elmondja a velemenyet. Van konkret javaslatod online konyvre? Ami penzem bent van csak szimplan nem akarom elbukni. Szeretnem gyarapitani a bankrollt es nyilvan tudom magamrol sehol nem tartok meg a rangletran. Viszont hajlando vagyok tanulni es olvasni meg ha csak hobbi szinten is uzom. (Csak tudjam mibol erdemes) Amugy sem hinnem hogy 30evesen kezdenem megvaltani a vilagot amikor masok mar 20on evesen profik tobb eves multtal :D de nem akarok teljesen hulye sem maradni :D
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.26, Hozzászólások: 3.984
      Teljesen egyetértek.

Piackutatás általában nincs amúgy sem, de ha van is, a képek a lambókról az instán nem tartozik ebbe kategóriába. Instagram =/= real life, ezt jó, ha egy életre megjegyezzük. Valszeg nem árulok el azzal hatalmas újdonságot, hogy ha azt mondom, az instagram - meg úgy általában véve a social media - egyáltalán nem mutatja meg, kinek milyen élete van, mennyire van tele, sőt... Elég például csak a sok broke "instagram modellre" gondolni.

Ha komolyan tanácsra van szükséged, akkor tényleg fontold meg azokat a javaslatokat, amelyek el akarnak ettől tántorítani, nem viccből teszik. Mindenképp döntsd el, hogy hobbit akarsz, vagy állást. Ha hobbinak szánod a pókert, teljesen jó, ha viszont pró akarsz lenni, hát... hát ne akarjál az lenni :D . Tényleg nem szemétségből írunk ilyeneket, egyszerűen túl magas az opportunity cost, mert annyi sokkal jobb alternatíva van. Atton egyre hozott is egy teljesen használható példát.
    • royalfx
      royalfx
      Ezüst
      Regisztrált: 2015.01.11, Hozzászólások: 628
      csak ez nem ilyen egyszerű sajnos. persze nem tudom mennyi pénzre gondolunk a pokerből épp hogy meglévő emberek esetén, viszont a programozás(nak az a területe és azon belül is az az ága amivel foglalkozni kezd valaki egyáltalán és azt se biztos hogy jól) egy feneketlen mély világ. de tegyük fel hogy brutális útvesztőket megspórolva valaki tudja ami ma a legpiacképesebb és amivel a leggyorsabban el is tud helyezkedni, még ott is az van megfizetve igazából akinek van 3-4 év olyan tapasztalata, aminek a munkájából olyan referenciákat tud felmutatni, hogy az csilingel-dudál-indexel kb...na akkor van esély egy jó fizura. és akkor ez jelent egy 4 kiló nettó kezdőt. egy valamilyen bsc-t ha elvégez az ember és csak úgy odakerül valahova, kb a 300k a valószínűbb. programozásról még annyit, hogy fentebb ugye a 3-4 év olyan tapasztalatról írtam ami már a tutifrankó munka volt. elsajátítani azt a készséget amivel az kivitelezhető, az legalább ugyanennyi, de azt úgy, hogy az embernek akkor csak az a világa, és nem igen fér meg vele semmi. ez rá a magyarázat hogy mitől tűnnek sok esetben a programozók valami elszigetelt geeknek.
    • atton64
      atton64
      Black
      Eredeti hozzászólás: royalfx
      csak ez nem ilyen egyszerű sajnos. persze nem tudom mennyi pénzre gondolunk a pokerből épp hogy meglévő emberek esetén, viszont a programozás(nak az a területe és azon belül is az az ága amivel foglalkozni kezd valaki egyáltalán és azt se biztos hogy jól) egy feneketlen mély világ. de tegyük fel hogy brutális útvesztőket megspórolva valaki tudja ami ma a legpiacképesebb és amivel a leggyorsabban el is tud helyezkedni, még ott is az van megfizetve igazából akinek van 3-4 év olyan tapasztalata, aminek a munkájából olyan referenciákat tud felmutatni, hogy az csilingel-dudál-indexel kb...na akkor van esély egy jó fizura. és akkor ez jelent egy 4 kiló nettó kezdőt. egy valamilyen bsc-t ha elvégez az ember és csak úgy odakerül valahova, kb a 300k a valószínűbb. programozásról még annyit, hogy fentebb ugye a 3-4 év olyan tapasztalatról írtam ami már a tutifrankó munka volt. elsajátítani azt a készséget amivel az kivitelezhető, az legalább ugyanennyi, de azt úgy, hogy az embernek akkor csak az a világa, és nem igen fér meg vele semmi. ez rá a magyarázat hogy mitől tűnnek sok esetben a programozók valami elszigetelt geeknek.

1. az egyik hiányszakma, ami folyamatosan éli a boomot, a másik egy lecsengőben lévő iparág, amiben nagyon sok hobbijátékos már csalódott. Future EV. Természetesen programozóként sem maradhatsz le, de véleményem szerint közepes programozói szinten nincs akkora szükség a fejlődésre, mint pl egy közepes szintű pókeresként. Ráadásul az információ sem annyira titkos, mint pókerben, hamarabb találni olyat, aki segít/venni értelmes oktatóanyagokat amikor a nulláról indulsz és nem a sok vadász, kevés fóka esete áll fent. Véleményem szerint ezért a pókert nehezebb elkezdeni. "3-4 év olyan tapasztalata, aminek a munkájából olyan referenciákat tud felmutatni, hogy az csilingel-dudál-indexel kb..." vajon hol a nehezebb csilingelő-dudáló indexelő eredményt hozni? pókerben ahol ember embernek farkasa manapság, vagy ahol örülnek, hogyha kitaníthatnak és egy ideig az ő cégüknél dolgozol?
      Ez a 400k 3-4 év után extrém alacsonynak tűnik, amikor elvégzel egy gyorstalpalót és ha csak nem az alsó 20%ban vagy, akkor a kezdőfizud 250-300.... És akkor nem vettük, hogy miylen gyorsan lehet lépkedni a limiteken, ha az ember kreatív és valóban van mit adnia a munkapiacnak.

2. értem és a pókerben mennyiben más, hogy ki kell választanod egy játékot? Itt sem a tutit fogja csinálni, sajnos látjuk, hogy az épp backinget kínálók insta profiljait nézi, ha jól vettem ki. De ha bármilyen instaprofilból indul ki, ez nem jó research- vagy piackutatás, mint ahogy Gooni mondja. Szóval pókerben is ki kell találni, hogy mit játssz, kb 10 éve (fél)hülye emberek ültek be 2-3 cikk elolvasása után játszani, és kb ha valaki kicsit is tehetséges volt, már day 1től profitot tudott termelni, nem volt ritka, hogy minimal időbefordítással ki lehetett venni 300-400 ezreket. Ma pedig akik jónak számítanak a backing csoportokban, azok keresnek ennyit. Aki szólóban tolja, nem tudom, hogy hány olyan ember van magyarok közül, aki pl utsó 3 évben havi 800k-t tudott megkeresni ÁTLAGBAN.

Ezzel szemben ma jól meg kell gondolni, mit játszik az ember, sokszor nem lehet tudni, milyen érdekből nyomatnak 1-1 játékot, hogy most ez az új golden game. A hirdetők sokszor teljesen fals információkat nyomatnak, kb sokkal durvább a megtévesztés, mint bármelyik más legális szakmában. Látjuk, elég pár insta profil, pár kiragadott graph ....

3. Van egy Ev-d pókerben, ennek vajon hány %-t tudod realizálni átlagosan? 80? Kevesebb? És akkor agyalhatsz, hogy simán ev alatt futsz, vagy csaltak ellened. De ha csaltak, kb nincs hova fordulni, esélyed sincs jogorvoslatot szerezni az ügyedre. Simán benne van, hogy a valóságban kevesebbért dolgozol, mint amit sejtesz, mert nem tudod, mi folyik a háttérben, hányan játszanak össze etcetc.

4. Realisztikusan egy 2019es poker climateben szinte a nulláról indulva(harringtonnal kezdeni nem 0ról indulás, hanem -100ról) vajon mennyi idő kellhet, amíg akár ezt a szerinted 3-4 év után 300 ezres kezdőfizut meg tudja keresni? 1-2 év ha egyedül csinálja és nem 1percentile tehetség? Fél év ha valaki INGYEN segít? (nem nagyon lesz ilyen). Ezek után mi a várható jövedelem pókerben? És mennyi időre számolhat ezzel? Póker ha "megszűnik" profitábilis lenni utána hány hónapig nem keres egy petákot sem, amíg vált másra?

5. A póker tipikusan az a meló, ami teljes embert kíván. Míg magamról tudom, hogy egy pókerbe magánéleti válság közepette eléggé nehéz elmerülni, eléggé nehéz azt használni "kikapcsolódásra", mivel folyamatos nyomás alatt állsz. Ha dolgozol valszeg suboptimal teszed és immediate consequences... Ha nem dolgozok: immediate consequences (és itt most nem olyan dolgokra gondolok, mint jajj ne 100 bi-val futok EV alatt, hanem komoly halálesetek, szakítások etc) Nem nagyon mondhatod azt, hogy amikor minden elszaródik, akkor 1-2 hónapra a munkádba menekülsz, mert az is megsínyli az egészet. Ha pedig beteg leszel mondjuk, nem tudsz dolgozni pár hónapot akkor az idő alatt nem kapsz semmit sem.

Miért kezdtem anno? Amikor elkezdtem olvasgatni a póker könyveket akkor javában zajlott az online boom. Mivel 10+ év tapasztalata áll mögöttem és nem is keresek rosszul, a váltás nekem ezek miatt bonyolultabb dilemma. Ha most állnék 0 pókertudással, egy percig nem gondolkoznék, hogy póker vagy IT.

Ha vissza lehetne menni az időben, akkor viszont az akkori körülmények miatt ugyancsak a pókert választanám, mert akkor annyival jobb volt, mint minden más. Beutazgathattam belőle a világot, olyan dolgokat engedhettem meg magamnak, amik ahonnan én jöttem nagy dolgoknak számítanak etcetc. De ha valaki ezt várja 2019 nulláról, csalódnia kell jó eséllyel.
    • royalfx
      royalfx
      Ezüst
      de várjál :D én ezt nem poker vs. programozásként mondtam amúgy :D hanem hogy úgy egyébként mi van a programozással. az nem vita tárgya, hogy az egy olyan dolog ami megéri, és szakma lesz 10 év múlva is, és hogy a jövő beli EV sem kérdéses az is biztos. amiről beszélsz szerintem mindenki látja, hogy inkább az egyre szűkülő és nem az egyre táguló lehetőségekről hallani a pokerben, hozzávéve a piac csökkenéséhez azt is, hogy a grinderek tökét minél jobban igyekeznek morzsolgatni ahol lehet állandóan, meg időnként azért tűnik el 1-1 ország is a frontvonalról ahol a jogrendszer egyszercsak azt mondja hogy no more online poker.
    • royalfx
      royalfx
      Ezüst
      5. A póker tipikusan az a meló, ami teljes embert kíván. Míg magamról tudom, hogy egy pókerbe magánéleti válság közepette eléggé nehéz elmerülni, eléggé nehéz azt használni "kikapcsolódásra", mivel folyamatos nyomás alatt állsz.
      hát ugye attól függ milyen szinten. ha valaki keres 280at és nl25ön elbrekeg 5-6bb/100on amiből lesz mondjuk 120k 30k handdel, akkor már megérte játszani, és nyomás sincs mert nem kellett belegebedni se, nem fenyeget a kiégés se, mert ennyit még pusztán a játékhoz való rokonszenvvel is le lehet játszani.
    • atton64
      atton64
      Black
      120knál a havi rezsim sokkal sokkal több.
    • aszabo88
      aszabo88
      Bronz
      Szerintem paran felre siklottak kicsit ezen az instagram profilon. (Mivel a lenyege az volt ennek, hogy ott is a regebbi kepek plo-t mutattak nem holdemet. Az mar masik kerdes, hogy leszakadt az allam egy egy kep lattan, de nyilvan mindennek van arnyoldala) de annak ellenere, hogy ez lett kiragadva, konyvet senki nem tanacsolt de eleg jo beszelgetes alakult ki minden oldalrol. Aki figyelmesen olvasott a celom annyi lenne csak, hogy nem bukom el a befizetesem. Tetszik maga a jatek es kicsit melyebben szeretnek bele latni. Nem az az ember akarok lenni aki tobbszor fizet be. A havi nettom 300felett van [ha mar ilyen melysegeket erintunk]. Bar gyulolom a munkamat oszinten megmondom. Annyi az egesz, hogy nem szeretnek teljesen hulye lenni a dologhoz. Se tobb se kevesebb. Szivesen olvasom tovabbra is a beszelgeteseket, tehat ezt senki ne tekintse lezarasnak!
    • bestente
      bestente
      Bronz
      Azért örülök, hogy ilyen szövegekkel nem engem tántorítottatok el anno, vagy ha voltak is ilyenek, nem tántorítottak el. Nem hiszem, hogy "annyi sokkal jobb alternatíva van", én legalábbis tuti, hogy nem cserélném el programozásért vagy bármi hasonlóért. Még ha instant a fejembe öntenék a tudást, akkor sem.
      A legtöbbekre igaz, hogy jobban járnak mással, de nem mindenkire. Az ambíciózusabbak és tehetségesebbek nem csak munkaként, de ugródeszkaként is jobban járhatnak a pókerrel.
      Ami pénz szempontjából valószínűleg jobb bet, mert nagyobb az esély a sikerre, könnyebben, gyorsabban és többet hozhat, és talán ezt csináltam volna ha nem pókert, az a dropshipping vagy a youtube.
    • bestente
      bestente
      Bronz
      Azért ne tegyünk úgy, mintha nem lenne elérhető még manapság is a havi 2-3 millás vagy nagyobb bevétel pókeren. Többszöröse a jó programozó fizuknak is, legalábbis Magyarországon biztosan. Meglepne, ha nem lenne legalább pár tucat magyar játékos, aki ennyit hoz.
      10k$ az mondjuk 50.000 hand 20$/100-zal, ami mondjuk 5bb/100 400as átlagtéttel (rb-vel együtt). Egyáltalán nem irreális, csak nehéz.