Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

AA Sqeeze multiway?

• PetBeatman
      PetBeatman
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.26, Hozzászólások: 365
      Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $60,75
      MP3:
      $95,85
      BU:
      $50,00

0,25/0,5 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with A:club: , A:diamond:
      MP2 folds, MP3 raises to $1,50, CO folds, BU calls $1,50, Hero raises to $7,50, BB folds, MP3 calls $6,00, BU calls $6,00.

Flop: ($23,00) 5:club: , 6:club: , J:spade: (3 players)
      Hero bets $17,00, MP3 raises to $34,00, BU raises to $42,50 (All-In), Hero folds, MP3 calls $8,50.

Ti mit tettetek volna?
      A második all in egy erősnek vélt regtől jön aki eddig egy jó TAG játékot mutatott 14/11-es statokkal.
      A másik játékos valamivel gyengébb és elég laza de pl a JJ benne van a range-ébe.
  • 12 válasz
    • becpoker
      becpoker
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.06, Hozzászólások: 2.068
      Nem dobom túl jó már az odds.
      Simán elképzelhető hogy a 14/11-es nit csak callozz QQ-val, vagy KK-val mert nagyon nyilvánvaló a squeeze és nem akar dobatni. Másiknál meg szinte bármi lehet AJ,7:c8, meg persze 55, 66 is, JJ viszont nem igazán mert azzal 3betelt volna preflop.
      Szerint túl jó az odds a dobáshoz.

Én kb ilyen rangeket állítanék be:

De szerintem nem biztos, hogy már flopon verve vagyunk.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Várjál bec, benéztél valamit. Itt a nit az, aki 2x cc-oz, tehát nála a flop AI után én már csak 55, 66-ot tudok elképzelni, amivel ugye a 3betet azért adta meg, mert MP3 is bennmaradt. MP3 ugye elég laza, tehát nála simán lehet az, amit belőttél, így viszont simán ott lehet a JJ, de akár egy KK is.

Nekem egyik ellenfél statjai sem tűnnek rossznak, így akár nem is olyan rossz döntés itt a fold. Ha megnézzük MP3 AF-je nem olyan nagy, és 3way potban emel a cbetre úgy, hogy a nit még ott van mögötte.
      De majd mingyá számolgatok én is:)

Nekem ez jött ki:

Ez bizony fold. Legalább 22% kellene a callhoz.
    • PetBeatman
      PetBeatman
      Bronz
      Köszi borisz!
      Én is így gondolkodtam de sajna akárhogy is számolgatok ekkora cbet után már tolni kellett volna.
      Ha set akkor így jártam.
      Nagyon túlértékeltem a játékosokat.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Túlértékelted?

Na erre majd kíváncsi leszek, de addig ne rakd be lécci a végét, amíg nem látja waki vagy axles.
    • PetBeatman
      PetBeatman
      Bronz
      Az az igazság ,h hirtelen a sok rossz élmény futott végig az agyamon és nekem MP játéka is gyanús.
      Ugyanis openraise-el $1,5-ig amivel adja a Sqeeze-t ami tipikus JJ játék.
      A 14/11-es ürge aki mondom eddig nagyon értelmes játékot mutatott pf flat callol majd a 3bet call után szintén callol amit megint csak kis és közepes pocketekkel teszik.

Flopon cbet-elek amire jön egy MINRAISE!!! akinél JJ-t sejtek mivel QQ-KK-val valószínűleh pf betolta volna/elég laza volt idáig/ aztán a nit reg aki insta all in-t tol.
      Tudom ,h jó odds-aim vannak a call-ra de ez nem vígasztal ha kifizetem a set-et és áttolok neki még $30-t!!!

Ezek a dolgok futottak át az agyamon ezen akciók után és ezért döntöttem a keserves focsikorgatóan nehéz fold mellett.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Ezt értem, de mire gondoltál akkor, amikor azt mondod, hogy túlértékelted?

Igazából itt MP3 már nem sokat nyom a latba, mert leginkább a nit miatt vagyunk bajban szvsz. Tudunk itt még a range-éhez adni olyan lapot, amivel így játszik, úgy érzi, hogy jó lehet és betolja? Én a jelenlegi tapasztalatommal nem igazán tudnék neki sok rosszabb kezet adni, márpedig ha ez nem sikerül, akkor nem tudunk feljebb menni részesedésben, mert amivel esetleg MP3 gyengébb, az BU-t fogja erősíteni.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      én is dobnám
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      hali,

jo kis hand, ez kb ilyen hero crying fold szitu, az elmondottak alapján, a 14/11 játéka ijesztene meg, az mp3 eleln tolnám befele. sajnos a 14/11nél tényleg lehet alacsony poket, és nem játszana sett nélkül itt igy.
    • xirtam10
      xirtam10
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.14, Hozzászólások: 372
      Elég jó játékosok szóltak hozzá, és elég sok statod van az ellenekről, a döntéshez. És vajon az Ő statjuk rólad milyen volt? ;) Csak hogy kavarjunk rajta egyet? :D De szerintem is itt jó a fold. Kurva kíváncsi vagyok melyiknek volt set-je!
    • Kazragore
      Kazragore
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.21, Hozzászólások: 418
      Sziasztok!

A hét leosztása lett ez, így jó lenne ha bekerülne a vége, mert már engem is eléggé érdekel. =)
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      érdekes a helyzet, több dolog miatt is.

Első szembeötlő dolog: a hatalmasra nőtt pot. Abban a pillanatban, amikor HERO-ra kerül a sor, 116,5$ a kassza, amibe 25,5$-t kell megadnunk. HERO előtt van még 36,25$. Mivel a maradék összegnek 0 a FE-je, ezért nyugodtan számolhatunk úgy, hogy 126,75-ös potba kell tenni 36,25$-t

Ez 3,5:1-hez banki esélyt jelent. Ami 22% részesedést kíván meg. Ezt írta Borisz is.

Nagyjából a kézskála is stimmel, legalábbis ilyenre gondol az ember, ez egy ilyen őrölt line után. Ezek ellen pedig nincs meg a 22%-unk.

Pat megjegyzésének (túlértékelte őket) köszönhetően azonban jobban megnéztem BU-t és feltűnt, hogy viszonylag sokszor megy mutatásig, de ezeknek a felét sem nyeri meg, és esetleg itt is előfordulhat, hogy QQ-KK szerű lapját értékeli jócskán felül.
      Ez egy 3B skálából konnyedén kiderülhet, hisz ha ilyen lapokkal általában kussol, akkor ez is bevehető a skálájába, ami már átbillenthet minket +EV játékba.

A megadás inkább a varianciát növelné, a nyereség csak rengeteg ilyen parti után realizálódik, így sztem nem nagy hiba a dobás.

Viszont az is érdekes, hogy a cbet mérete miatt alakult ki a kényes szituáció. Ha kisebb a folytató nyitás, akkor könnyedén dobható ennyi akció mellett, ha pedig nagyobb, akkor könnyebb megadni.

Kérdés az, hogy kell-e ekkora cbet 2 ellenfél ellen? Első látásra a board húzónehéz és ászaink védelemre szorulnak, de ha jobban belegondolunk sok lapot ki is zárhatunk: 47, 78, azt gonodolom, hogy a 78-t is nyugodtan elfelejthetjük. A-os színhúzók sem lehetnek senkinél. Az egyetlen élő flösshúzó a KQ lehet, ami BU-nál nehéz lenne elképzelni, MP3-nál szintén.

Attól most eltekinthetünk, hogy valószínű kisebb cbetre ugyanígy lecsaptak volna.

Még vmi, ami MP3 AF-ével kapcsolatos. Waki-tól hallottam még, hogy a VPIP/PFR/AF 3-as erősen hat egymásra. Ha jól emlékszem azt mondta, hogy minél alacsonyabb az első kettő, az AF annál magasabb, minél lazábbak a beszállóstatok, annál alacsonyabb az AF. Ez logikusnak tűnik, hisz az első az erős kéz, erős, agresszív megjátszása, a második pedig a sok megjátszott kézből az erős (és még néhány gyengébb) tolása.

Egy laza PF játékos 1,5 AF-je nem jelent feltétlenül passzívitást.

Hogy mennyi badarságot írtam... :s_o:
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      jó a fold