NL400 SH húzóval játék

• lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $408.00
      BB:
      $400.00
      CO:
      $682.70
      Hero:
      $443.00

2/4 No-Limit Hold'em (4 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.65 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with A:heart: , 7:heart:
      CO folds, Hero raises to $14.00, SB folds, BB calls $10.00.

Flop: ($30.00) 3:spade: , 6:heart: , 8:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $18.00, BB raises to $52.00, Hero calls $34.00.

Turn: ($134.00) Q:spade: (2 players)
      BB bets $80.00, Hero?

jó a flop move? nem feltétlenül akartam itt 3-betelni flopon, mikor viszonylag olcsón meg is nézhetem a turnt, illetve pozícióban vagyok. mondjuk ebben nem vagyok biztos, hogy ez a legjobb választás. turnön még mindig IP vagyok, de elég nagy a bet. fold, call vagy push?
  • 11 válasz
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Sztem kicsi flop bet, egy 24-30$ jobban tetszene, ami nagyobb hitelt adna annak, hogy jó lapod van és véded a húzóval szemben.

Én az ilyen helyzetet jobban szeretem a floppon eldönteni, és vagy 3bet/call-t vagy foldot választani az ellenféltől függően, mert ha le is esik a szín, ritkán fogják kifizetni ha csak callozol. Sokszor jó outod lesz ilyenkor az A is, és még egy backdoor sorhúzód is van, úgyhogy a FE-vel együtt számolva jobb a 3bet a floppon. Így viszont turn fold, mert egy reraise-zel nem sok mindent tudnál itt reprezentálni egy AQ:heart: kívűl, a callhoz meg nincs meg az oddsod.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      akkor tetszik ez a line, ha egy ilyen turnon ratolod az ellenfelre, kihasznalva a (flophoz kepesti) overcardot + a nagy raise altalali FE-t.

persze tokeletes a 3bet/call flop is, de neha erdemes valtogatni a lineokat, hogy ne noteolhassak le rolunk, hogy fd-t csak igy vagy csak ugy jatszunk meg.
    • lino5
      lino5
      Bronz
      rátoltam turnön és dobta ;)

mondjuk érdekes, mert igazából szerintem ez nem volt jó játék. ugye nagyon húzós a board. ezért tettem be a handet
    • waki
      waki
      Bronz
      Original von lino5

mondjuk érdekes, mert igazából szerintem ez nem volt jó játék.
      mert?

ket okot is irtam, h miert jo
    • szcsaba86
      szcsaba86
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.03, Hozzászólások: 2.596
      linonál nem gnodolhatod jobban (:D :D )
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Original von waki
      Original von lino5

mert?

én az ő helyében bármilyen Q-val lecalloznám a pushom
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Original von waki
      Original von lino5

mert?

én az ő helyében bármilyen Q-val lecalloznám a pushom. utólag a fold felé hajlanák, illetve a flop all-in-ig játszásra
    • waki
      waki
      Bronz
      es szerinted milyen Qx van a range-eben a pre/flop/turn jateka alapjan?
    • lino5
      lino5
      Bronz
      QhTh, QhJh, QhKh, illetve talán még egy QK akármi, amivel csak blöfföl a flopon

ezen kívül persze lehet nála másfajta random air, meg persze set még ami ver. egy ilyen arc egyébként keveset bluff raisel egy ilyen flopon, így a random air és a QK akármi az nem túl esélyes. kis overpár is lehet nála, talán egy 99-el még nem 3-betelne preflop. igazából csak akkor érné meg nekem itt rátolni ilyen helyzetben, ha egy ilyen boardon sokszor slowplayeznék setet, vagy sokszor bluff raiselnék random airrel is ilyen helyzetben. de mivel egyik sem jellemző én a fold felé hajlanék így utólag
    • waki
      waki
      Bronz
      Original von lino5 QhTh, QhJh, QhKh, illetve talán még egy QK akármi, amivel csak blöfföl a flopon

ezen kívül persze lehet nála másfajta random air, meg persze set még ami ver. egy ilyen arc egyébként keveset bluff raisel egy ilyen flopon, így a random air és a QK akármi az nem túl esélyes. kis overpár is lehet nála, talán egy 99-el még nem 3-betelne preflop. igazából csak akkor érné meg nekem itt rátolni ilyen helyzetben, ha egy ilyen boardon sokszor slowplayeznék setet, vagy sokszor bluff raiselnék random airrel is ilyen helyzetben. de mivel egyik sem jellemző én a fold felé hajlanék így utólag
      nagyon kicsi az esely. qth-t ki is zarnam, azzal szinte tuti nem calloz be pre. valszeg qjh-val se, kqh aminek latom ertelmet.

tul levelezed a dolgot. hulyeseg, h csak akkor eri meg, ha settel meg airrel is csinalnad ezt. ez nem nl5k, ahol 20 jatekos van egy teremben es mindenki tud mindenkirol mindent.
    • lino5
      lino5
      Bronz
      igaz