Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL100 FR AQo - összetett blöff

• bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Nem tudom eldönteni, hogy minek köszönhetően alakult így, de végülis megnyertem, így most minél több véleményt kérek.

Amit villainról tudni kell: 13/11/1,3 800 hand alapján. 3bet PF 2,4% fold to cbet 81%, WTS: 26% W$SD: 60%

Ő az első ellenfél aki után komolyabban utánanéztem: elemzés, adatgyűjtó oldal. Egyszerűen érdekelt a játéka.

Annyit sikerült kideríteni, hogy általában 12-16 asztalon játszik, így elég jól belőhető a játéka: szetvadászat, kevés blöff, nyitás értékért. Láttuk már dobni minden utcán, nagy harcok után is, úgyhogy képes erős kéztől megválni.

Ő is látott már minket minden helyzetben: elblöffölt stack, monster tolása, slowplay-elt monstert, kaptunk el előtte blöfföt, így gőzünk sincs mit gondol rólunk. Lehet nincs is ideje figyelni ellenfeleire.

Alap imidzsünk az agresszív, mostanában lazább, de nem maniac.

A leosztás, és gondolataim:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP3:
      $83.95
      CO:
      $112.55
      BU:
      $339.00
      SB:
      $38.85
      BB:
      $112.75
      MP1:
      $74.20
      MP2(Hero):
      $101.90

Preflop: Hero is MP2 with A, Q.
      MP1 folds, Hero raises to $3.5, MP3 folds, CO calls $3.50, 3 folds.

Kis és közepes pocketre tettem, az equilator szerint a range-ben benne van a KQs. is, ezt nem tartottam reálisnak, tehát JJ-22-ig adtam a kezébe lapot.

Flop: ($8.50) T, 6, 8 (2 players)
      Hero bets $8.50, CO calls $8.50.

Potot nyitottam, felső párt reprezentálva. A megadásnál redukáltam a kezeit a következőre: JJ,TT,99,88,66. A flösstől, és flösshúzótól nem tartottam.

Turn: ($25.50) K (2 players)
      Hero bets $17.00, CO raises to $38, Hero calls $21.00.

Itt tovább emeltem, mert remek lehetőség volt előadni, hogy megjött a királyom, illetve, tovább védem ászaimat, és ugye az AK AQ lapokat sem lehet kizárni teljesen rangemből. Ha pedig nincs nála TT, akkor még attól is van félnivalója.

Sajnos azonban jött egy reraise. 0,7 turn AF-el rendelkezik villain, így ezt katasztrófaként értékeltem. Azonban az emelés mértéke tapogatózónak, óvatosnak tűnt.

Emellett kínált 3,8:1 banki esélyt, itt pedig a szűkített range ellen is van 2:1-hez esélyem (60% vs 30%), így megadható volt a hívás.

River: ($101.50) 5 (2 players)
      Hero bets $51.90, CO folds, Hero gets uncalled bet back.

Itt egy lehetőséget láttam a nyerésre: all in.

Feltettem magamnak a kérdést, mi az amit ebből a range-ből el tudok dobatni, és mi az amit nem? Egyedül a TT-ről gondoltam úgy, hogy nem fogja eldobni, a JJ, 99, 88 és 66 kezektől fájdalmasan, de képes lenne megválni. Így betoltam.

Final Pot: $101.50.

Ámokfutás volt?

szerk.: a címe
  • 7 válasz
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Kizártnak tartom, hogy egy 6-os, vagy egy 8-as setet itt eldobna és ha jó játékos akkor JJ sem lehet nála. Nem hiszem, hogy jó lenne a river push, szerintem pont blöff kéz volt nála és csak ezért tudtál vele dobatni.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      1,3-as összetett AF. 0,7 turn AF 800 hand alatt. Nem tudom, hogy ebbe mennyire fér bele a blöff.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Én akkor sem hiszem, hogy itt eldobna egy flopolt setet, egy jó játékos itt nem dob setet. JJ-t, meg 99-et pont az alacsony AF miatt nem reraiselne turnön szvsz. Ezek alapján marad a blöff.
      A passzív kátékosok is blöffölnek azért, csak ritkán.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      lassan ott tartunk, hogy meggyőzöl, mert most már a blöff mellett keresek érveket :)

Az igaz, hogy nagyon még nem bukott le a srác (tuti feljegyeztem volna), ezért lehet hatásos nála a dolog, hisz jóval több FE-t nyer egy blöffel.

Most azzal vagyok bajban, hogy mi az a lap, amivel PF calloz, és blöffbe fordítja turnon. A 99 és JJ pont ilyennek tűnik, de ezeken kívül nem találok mást.

A terc eldobásra visszatérve. Kap 3:1 banki esélyt, így minden 4. nyert parti pozitív hozamú részéről.

A 66 és 88 lapokkal a kezében nem érezheti magát teljesen biztonságban: ha mondjuk a következő range-re tesz minket: AK AQ AA; KK; AKo; QQ; JJ; TT; AQo (hogy legyen benne tiszta blöff is), akkor ezekből 4-t ver meg, 4 ellen veszít. Így nem elég neki.

Ha ebből kivesszük a flopflushöket, és kicsit redukáljuk a gyenge kezeket és a tiszta blöffünket is, akkor AA KK QQ TT, AK kezek maradnak benn, akkor ebben az esetben 3 kéz ellen nyer, 2 ellen veszít, ami már bőven jó neki. Úgy gondolom azonban, hogy ilyen pontos range-t nem tud felállítani.

No de kérdés, hogy elgondolkozik-e ezen 12-16 asztal mellett.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Szerintem aki 12+ asztalon játszik az nem gondolkodik, csak automatikusan cselekszik. Pont ezért nem tetszik a turn call, mert biztos hogy jobb lappal csinálja, nemhiszem hogy nagyon van ideje gondolkodni. Ezt alátámasztja a nagyon alacsony AF is.
      Sajnos nem tudjuk meg hogy mi volt nála, de én 90%ig biztos vagyok benne hogy AKo, ahol az egyik lapja
      Riveren szerintem baromi szerencséd volt, mert ezt azzal illett volna megadni, de úgynézki hogy sikerült elhitetned egy erősebb lapot.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Original von senna12 Szerintem aki 12+ asztalon játszik az nem gondolkodik, csak automatikusan cselekszik. Pont ezért nem tetszik a turn call, mert biztos hogy jobb lappal csinálja, nemhiszem hogy nagyon van ideje gondolkodni. Ezt alátámasztja a nagyon alacsony AF is.
      Sajnos nem tudjuk meg hogy mi volt nála, de én 90%ig biztos vagyok benne hogy AKo, ahol az egyik lapja
      Riveren szerintem baromi szerencséd volt, mert ezt azzal illett volna megadni, de úgynézki hogy sikerült elhitetned egy erősebb lapot.

érdekes, és bevallom, hogy ezen még nem is gondolkoztam, mert én a 2,4% 3bet statba halálnyugalommal vettem bele a AK lapokat.

Turnon azért is adtam meg, mert úgy vettem, hogy se K se A nincs nála, így 13 jóval számoltam, és elégnek hittem a banki esélyt.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Megmondom őszintén én sem szoktam mindig 3betelni AK-val. Ha poz-ba gyok akkor az olyanoknak akik nem openlimpelnek, sokszor csak megadok. 3betre nagyon sokszor dobnak, és ha floppon nem találnak egy cbet raise-zel több értéket tudok begyűjteni.