NL100 SH - AK push or fold?

• bumbi999
      bumbi999
      Black
      Regisztrált: 2008.03.12, Hozzászólások: 1.742
      CO: 38/7/4 hand:58
      SB: 12/10/6,6 3bet:5,9 3bet SB: 11 hand:743

Push or fold?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO:
      $30.25
      BU(Hero):
      $125.65
      SB:
      $100.00
      BB:
      $138.55
      MP3:
      $28.30

Preflop: Hero is BU with K, A.
      MP3 folds, CO calls $1.00, Hero raises to $5, SB raises to $15, BB folds, CO raises to $30.25(All-In), Hero ?
  • 12 válasz
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Ha jólszámoltam, akkor a flopon 52,25$-os kasszába kell megadnod 25,25$-t, ami 2:1-hez banki esélyt ad számodra

CO hülyének néz ki, nagy kár, ha AA vagy KK van nála. A pushal ugyan izolálhatnánk, de sajna egy esetleges pusht SB csak jobb kézzel ad meg, az pedig AA vagy KK. Erre ugyan 11% resteal és a te AK-d mellett kevés az esély, de nem tudni, hogy pl JJ szerű lappal, ami még mindig előnyben van, mit tenne.

Call, SB shove-ra fold, ha csak megad és a flopon A vagy K jön, akkor pedig tönkremennék.
    • bumbi999
      bumbi999
      Black
      Sztem a call/fold a legrosszabb játék.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      Original von bumbi999 Sztem a call/fold a legrosszabb játék.
      sima

es persze ez allin
    • bumbi999
      bumbi999
      Black
      Sima?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO:
      $30.25
      BU(Hero):
      $125.65
      SB:
      $100.00
      BB:
      $138.55
      MP3:
      $28.30

Preflop: Hero is BU with K, A.
      MP3 folds, CO calls $1.00, Hero raises to $5, SB raises to $15, BB folds, CO raises to $30.25(All-In), Hero raises to $125.65(All-In), SB calls $85.00(All-In).

Flop: ($256.90) 7, 9, 5 (3 players)

Turn: ($256.90) 2 (3 players)

River: ($256.90) 3 (3 players)

Final Pot: $256.90.

Results follow:

SB shows a pair of kings (K K)
      Hero shows high card ace (K A)
      CO shows a pair of queens (Q Q)
      SB wins with a pair of kings (K K).
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      igen, az a legrosszabb.

a dead money miatt meg szerintem siman berakhatod pre
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Original von waki igen, az a legrosszabb.

a dead money miatt meg szerintem siman berakhatod pre

Megpróbálom összefoglalni, hogy miért nem gondolom rossznak a call/foldot.

1. eset: CO-t tegyük random kézre, mondjuk azt, hogy megunta a dolgot, menni készül. SB-t tegyük light 3betre.
      CO ellen mindegy mit teszünk, SB- viszont nem fog blöff5betelni olyan kezekkel, amikkel ezt lopási szándékunkra lightból tette, hisz ekkora kasszánál, és ilyen előzményekkel aligha számíthat arra, hogy itt mondjuk egy JTo-val vagy akár egy KJo-val kiszorít minket, arra pedig, hogy ezekkel a kezekkel mindezt "értékért" tenné, egy SB-hez hasonló statokkal rendelkező játékosról nem tudom elképzelni. Mellesleg nem tud akkora kiszállási részesedést csinálni, hogy megérje a kockázatot.

2. eset: CO trükkös fiú, és AA, KK szerű lapokkal épp most nézte végig álmai preflop akcióját, és be is tolta, ahogy a könyvben írják. A megadással nem követünk el hibát, még akkor sem, ha ezek ellen a lapok ellen esélytelenebbek vagyunk.
      Itt megint SB a kulcsember: ugyanis ha a fenn említett lapok valamelyke van CO-nál, akkor SB-nél gyakorlatilag 0 az esélye ezeknek a kezeknek. Light 5betelni pedig az előbbi miatt nem éri meg neki, még kevésbé sem.

3. eset CO egy passzív játékos, aki QQ-88 szerű lapokkal gondolkodott úgy, hogy ő ezután az eseménysor után ezekre a kezekre bizony beteszi, mert hátha...
      Itt a megadás teljesen tiszta dolog. Gyakorlatilag hegyekben hozza a $-t az ilyen szitu.
      SB megadására akad ok, ám light 5betjére pedig továbbra sem találok indokot.

Vegyük most azt, hogy egyik esetben sem callozunk, hanem mindig pusholunk. CO ellen mindegy, vele nem kell törődni. Itt viszont egy olyan kérdés jön, amire a válasz is jól behatárolható: milyen kezekkel fogja megadni SB a pushunkat?
      Feltűnően rosszabbal sajnos nem. Így előjön az a helyzet, hogy egy pushal sosem fogunk többet nyerni, csak veszíteni ebben a partiban.

Ennek fényében is retkesrosszmegoldás a call/fold?
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Sztem a call azért a legrosszabb itt mert sokkal több rosszabb kezzel is pusholna itt valszeg SB mint a te AK-d.
      Tuti pusholnám pf.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Original von Peetfeef Sztem a call azért a legrosszabb itt mert sokkal több rosszabb kezzel is pusholna itt valszeg SB mint a te AK-d.
      Tuti pusholnám pf.

milyen sokkal több rossz kézzel?
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Lehet h egy kicsit rosszul fogalmaztam, de nem szeretnék itt egy pusht kapni egy aq, tt, jj kezektől amiket a mi pushunkra valszeg dobna.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Original von Peetfeef Lehet h egy kicsit rosszul fogalmaztam, de nem szeretnék itt egy pusht kapni egy aq, tt, jj kezektől amiket a mi pushunkra valszeg dobna.

Tegyük fel, hogy SB vagy a 3 felsorolt kéz közül, melyikkel mennél AI, ha a következőt látnád: limpelés, standard emelés, 3betelsz, a limpelő AI megy, az eredeti emelő adja.

Tudnád-e hogy hol állsz? Ha a push-t választod, milyen lapoktól várod, hogy dobjon egy olyan playr, aki CC-zett 25$-os 4BAI-t, a Te 3B-d után?
    • bumbi999
      bumbi999
      Black
      Tegyük fel, hogy callozok és SB nem tolja vissza. Minden minden flopon foldot játszol, ahol nincs A, vagy K, amikor a pot odds már 1:1,3-hoz kb?
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Original von bumbi999 Tegyük fel, hogy callozok és SB nem tolja vissza. Minden minden flopon foldot játszol, ahol nincs A, vagy K, amikor a pot odds már 1:1,3-hoz kb?

a rossz ebben a helyzetben az, hogy igazad van, a pot odds tényleg ennyire jó lesz: SB push-ja esetén 161,5$-os kasszába kell megadni 69,75$-t, ami 2,3:1-hez.

Ha 6 tiszta jóval számolsz, akkor 3:1 banki esély kellene, nem annyira nehéz eldobni.
      Az, pedig, hogy SB AI megy határeset lappal, az neki is meggondolandó: Ha alacsony boardon közepes, vagy nagyobb (TT-JJ) párt tart, esetleg megteheti, de mégis miben reménykedne? Megadod egy 99-el? 88-al? az annál alacsonyabbak közül, meg 3-al szeted lett. Meg ugye ott vannak az overmonsterek is.

Nem azt mondom, hogy egy PF callal megszűnnek a gondjaink, csak azt, hogy egy PF push-al általában többet veszítünk mint nyerünk.