Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] Nl10SH KK

• atari100
      atari100
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.11, Hozzászólások: 2.738
      Flopon jobb lett volna egyből push?
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $10.00
      BB:
      $15.50
      Hero:
      $10.60

0.05/0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with K:heart: , K:spade:
      2 folds, Hero raises to $0.30, SB calls $0.25, BB calls $0.20.

Flop: ($0.90) 4:heart: , 8:heart: , T:heart: (3 players)
      SB bets $0.80, BB folds, Hero raises to $2.00, SB raises to $9.70 (All-In), Hero calls $7.70.

Turn: ($20.30) A:diamond:
      River: ($20.30) 3:diamond: (2 players)

Final Pot: $20.30

Results follow (highlight to see):
      Hero shows a pair of kings (Kh Ks)
      SB shows three of a kind, tens (Ts Tc)

SB wins with three of a kind, tens (Ts Tc)
  • 6 válasz
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.14, Hozzászólások: 7.943
      Pre standard 0,4-et nyitnék, hogy épüljön a pot, ha a 0,3-at megadják, akkor a 0,4-et is.
      Lopni meg nem fogsz ellenük randomhanddel úgyse később, ahol a 3BB jobb lenne :)
      Flopon egyértelmű bet/call.
      Szerintem nincs flösse, azzal nem játszana bet/pusht.
      Szetek ellen van 34,3% nyerési esélyed, ha beleveszünk még pár gyengébb kombinációt, ami szintén elképzelhető, akkor már látszik, hogy megéri a call.

Nem tudom, minek akarnál egyből pusholni...
    • atari100
      atari100
      Bronz
      Ha flopon csak callozza az emelésemet, és erre a turnre ismét kapok egy pot méretű donkot, akkor agyalhatok, hogy hogyan tovább.
      Persze most leegyszerűsödött a játék a flopra, amit nem is bántam a showdown-ig. :s_rolleyes:
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von Valezius4
      Szetek ellen van 34,3% nyerési esélyed, ha beleveszünk még pár gyengébb kombinációt, ami szintén elképzelhető, akkor már látszik, hogy megéri a call.
      Az ellenfél ismeretlen. Egy ilyen flopon milyen gyengébb kombinációt tudsz elképzelni, amivel pot donk/PAI-t játszik?

Régebben nekem is volt egy hasonló leosztásom és akkor emlékszem senna-val számolgattunk, hogy nem jó a call. Persze csalogató a K , de még azzal se vagyunk jók szerintem.
    • arsenarsenarsen
      arsenarsenarsen
      Bronz
      Regisztrált: 2008.02.07, Hozzászólások: 1.909
      Original von pborisz

Az ellenfél ismeretlen. Egy ilyen flopon milyen gyengébb kombinációt tudsz elképzelni, amivel pot donk/PAI-t játszik?

Mondjuk bármilyen ászos flösshúzóval így játszana ami mellé még egy párt is talált esetleg.

CO és BU-ból mehet a 3-3,5* BB preflop. Az sem baj viszont ha minden poziból emeled a standard 4BB + limpert.
    • atari100
      atari100
      Bronz
      Csak és kizárólag BU-ból emelek 3bb-t, nem is a lopás "olcsósága" miatt, hanem mert egy sima cbet kijön kb. 4-5bb-ből. A vakok pedig elég gyakran callozgatnak NL10-en, de flop után oop. már nehezebb nekik is folytatni.
      Régebben próbáltam CO-ból is, de túl gyakran kaptam megadást a gombról és visszatértem a klasszikus méretre.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

A floppon 37.9% részesedésre van szükségünk, hogy +EV legyen a call.
      Nézzünk egy lehetséges range-t amivel ezt játsza villain. Lehet ugye bármilyen set, A-os színúzó T-es párral, A-os színhúzó pár nélkül, alacsony kész flush.

Egy ilyen range ellen van 38,5% részesedésünk, úgyhogy matematikailag helyes a call.