[SH] Nl10Sh Aq

• atari100
      atari100
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.11, Hozzászólások: 2.731
      A flopon a c/r utáni pushra dobnom kellett volna, vagy már a c/r is túlzás volt? Utólag visszanézve itt minden ver.
      Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $13.20
      CO:
      $7.60
      BU:
      $22.95

0.05/0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with A:spade: , Q:diamond:
      MP3 folds, CO calls $0.10, BU raises to $0.50, Hero calls $0.45, BB folds, CO calls $0.40.

Flop: ($1.60) K:diamond: , Q:heart: , A:heart: (3 players)
      Hero checks, CO checks, BU bets $1.00, Hero raises to $3.00, CO folds, BU raises to $7.30, Hero calls $4.30.

Turn: ($16.20) 8:heart: (2 players)
      Hero checks, BU bets $15.15 (All-In), Hero calls $5.40 (All-In), BU gets uncalled bet back.

River: ($27.00) A:diamond: (2 players)

Final Pot: $27.00

Results follow (highlight to see):
      Hero shows a full-house, aces full of queens (As Qd)
      BU shows a full-house, aces full of kings (Ac Ks)

BU wins with a full-house, aces full of kings (Ac Ks)
  • 9 válasz
    • HEON
      HEON
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.06, Hozzászólások: 1.739
      Itt rosszabb lap a tiedtől nem lesz az ellenfélnél. Főleg nem akkor ha az ellenfélnek 1-es az AF-ra. Preflop a call szerintem nem jó, mert oop kell játszani 2 ellenfél ellen. Inkább dobnám mert a nyolcas PFR BU-nál elég kicsi, és az ilyen limpelős játékosok csak jobb lapokkal emelnek limp után, hiába a gombról játszik. Ezért a 3betet sem alkalmaznám hiszen pozíciós hátrányban is vagyunk. Tehát szerintem preflop fold.
    • rkc003
      rkc003
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.15, Hozzászólások: 953
      És ha preflop megy a raise csak, hogy netán lopás ? És ha megy a reraise na talán akkor fold vagy ez nemjó? :f_rolleyes:
    • walter36
      walter36
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.01, Hozzászólások: 213
      Sziasztok!

Na erre is rávettem magam ez az első hozzászólásom a fórumba. :D
      Szerintem preflop 3bet is ok de én egy ilyen fish statokkal bíró játékos ellen read nélkül OOP valószínűleg kihagynám.
      AA,KK,QQ,AK szerintem elég cooler és simán lehet nála egy flush draw vagy egy AJ, AT,JJ,TT ami ad neki egy backdoor flushdrawt is esetleg egy sima Ax.
      Floppon egyértelműen pusholnék a visszaemelésére.
    • atari100
      atari100
      Bronz
      Azért szálltam be a játékba, mert volt egy co limper és bu nyitott. Hátsó poz-ból nem gondoltam náluk túl nagy handet. 3betelni nem akartam oop, ezért csak call. Flopon c/r megnézni, hogy csak cbet vagy tényleg betalált.
      Úgy éreztem Ax és fd ellen jó vagyok ezért calloztam. Itt dobni vagy pusholni kellett volna (inkább dobni).
      Turn lejött a szín nem is értem itt miért adtam meg a nyitását. (Kb. 20$-hoz kellett megadnom 5-öt.)
    • morrrs
      morrrs
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.23, Hozzászólások: 1.158
      Preflop 3bet v Fold oop, pfr nagyon kicsi az ellennél, de nem feltétlenül top 7%. Ha már így alakult, flopon én sem látok sok rosszabb kezet amivel ezt csinálná, ilyen flopon még egy passzív ellenfél is lehet, hogy elkezdi védeni a setjét, ill. kétpárját. Rosszabb lap ami ezt csinálhatja egyedül a KQ. Én lehet, hogy flopon dbet/foldot (potkontroll oop) játszottam volna. FLop 3betre dobnám 130BB-s stackkel.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      OPP 3bet/fold "Flopon c/r megnézni, hogy csak cbet vagy tényleg betalált.
      " OPP check/raise blöffölni akartál floppon? nem valami jövedelmező ötlet.
      Ez esetben a 3bet amúgy nem lett volna jó mert nagyon lazák, ezért ez itt most fold...
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      fish ellen sose dobnám, allin a flopon.
    • atari100
      atari100
      Bronz
      Szia Walter36!
      Floppon egyértelműen pusholnék a visszaemelésére.[/quote]Ez azt jelenti, hogy a flopon donkolnál (donk/rézolin)?
    • walter36
      walter36
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.01, Hozzászólások: 213
      Hali!

Azt hogy donkolok-e azt read, illetve az alapján döntöm el hogy hány százalékban c-betel a floppon plusz itt azt is figyelembe szoktam venni hogy hárman vagyunk a potban, ezért lehet hogy elhagyja a c-betet a floppon és utánna könnyen kellemetlen helyzetbe kerülhetünk egy számunkra kedvezőtlen turn lappal.
      1. Ha végül a check/raise mellett döntök akkor akár check/raise all-int játszanék már a floppon amikor még úgy gondolom hogy elől vagyok hagy okozzon neki fejtörést hogy mi lehet nálam!!! :D
      2. Ha a donkbet mellett döntök ami itt talán jobban tetszik,
      akkor viszont egy visszaemelésre easy push nállam!!! ;)
      A válaszom tehát: IGEN!!! :s_cool: