Nl 50 FR KQ No.1

• Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.50 BB (6 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

BB ($36.90)
      UTG ($31.20)
      MP ($47.50)
      CO ($10)
      Button ($49.25)
      Hero (SB) ($52.05)

Preflop: Hero is SB with Q:club: , K:spade:
      4 folds, Hero bets $1.50, BB raises to $3, Hero calls $1.50

Flop: ($6) 5:club: , J:spade: , Q:spade: (2 players)
      Hero checks, BB bets $5, Hero calls $5

Turn: ($16) 3:heart: (2 players)
      Hero checks, BB bets $10, Hero calls $10

River: ($36) 7:heart: (2 players)
      Hero checks, BB bets $18.90 (All-In), Hero calls $18.90

Total pot: $73.80 | Rake: $3

Az ellenfél 71/10 idióta. 60%-os AFq-val és 2.36-os AF-el.
      Úgy voltam ezzel a pre mini 3bettel, hogyha lejön egy top párom jó lehetek. Flop után meg nem akartam kiűzni a gyengébb kezeit egy raise-el.
      Vélemények?
  • 7 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      lehet hogy fish, de kb csak a QT-et vered, én legkésöbb riveren foldolok
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Ez csak 6os asztal, így szivesen meghallgatnám egy SH-s kolléga véleményét.
      Ebben a helyzetben vagy ugyanezt csinálnám, vagy foldolnék turnön. Egy kicsit aggaszt ez a 10es PFR.

Szerintem nem kell neki feltétlenül egy Q hogy így játszon, simán benne van egy AK, és egyébb blöff lehetőség is.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      3 utcás blöff NL/50en, nem hiszem. Csak a blöfföt vered, az meg ritka lesz itt nagyon. Kiváncsi vok mi volt
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Egy ilyen 71/10-es arc, ha minraise-el az nagyon gyakran monster, mert inkább callozni szeretnek, ha valaki már emelt. Az a 10es PFR kb. abból adódik, mikor ő openraise-el. Ezt legkésőbb a riveren lehet dobni, mert nem fog 3 utcát végig blöffölni valami draw-val, vagy AK-val sztem.
      De nagyon kiváncsi vagyok mi volt nála.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Én úgy tudom, hogy a PFR-hez hozzászámolja a 3betet is, tehát nem csak tisztán openraise.

Jó kis hand, el lehet rajta gondolkodni. Biztos több jó megoldás is van, de nekem nem tetszik ez a river fold.

Ha adjuk a turnt, akkor miért foldolunk a riveren? Fél potnyi pénze van még. Sok esetben csak a blöfföt fogjuk verni, de azért az is (szerintem) jócskán benne van.
      A turnön szinte már egyértelmű hogy riveren be fog kerülni a maradék pénzünk is, tehát (szerintem) ott el kell dönteni hogy kész vagyunk megadni egy river allint vagy sem, mert ha nem, akkor jobb a fold.

Vélemény?
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von senna12 Én úgy tudom, hogy a PFR-hez hozzászámolja a 3betet is, tehát nem csak tisztán openraise.
      Így van, én arra gondoltam, hogy nagyon ritkán fog 3betelni, mert egy emelés után inkább csak calloz az ilyen még AK-val is, és csak akkor emel, ha még nem volt emelés, tehát a PFR 10 nagyrésze openraise-ből adódik, kevés belőle a 3bet. Remélem érhető mit akarok mondani :D

Original von senna12 Ha adjuk a turnt, akkor miért foldolunk a riveren? Fél potnyi pénze van még. Sok esetben csak a blöfföt fogjuk verni, de azért az is (szerintem) jócskán benne van.
      Én az ingyen mutatásért adom semmi másért, mert egy AJ, KJ, esetleg szín vagy sorhúzó még barrelezhet ezen a turnön, de riveren valószínű inkább feladja ezekkel a kezekkel. Nagyon ritkán lesz ez a river all-in blöff én úgy gondolom.

Original von senna12 A turnön szinte már egyértelmű hogy riveren be fog kerülni a maradék pénzünk is, tehát (szerintem) ott el kell dönteni hogy kész vagyunk megadni egy river allint vagy sem, mert ha nem, akkor jobb a fold.
      Ha riveren is a megadásra készülünk, akkor inkább turn push, mert ott húzó még callozhat.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Azt kihagytam, hogy az arc valószínűleg tiltelt, mert bukott pár csúnyább handet.
      QJ-t mutatott egyébbként, de szerintem itt nem lenne jó a dobás ez ellen az arc ellen.
      A turn push se lett volna rossz, de az azért nem teszett nekem, mert a totál blöfföket eldobja, más ellen meg nincs FE-m.