[SH] Nl10 fr QQ

• ssscsanad
      ssscsanad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.15, Hozzászólások: 1.231
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.10 BB (9 handed) Hand History converter Courtesy of PokerZion.com

MP3 ($13)
      CO ($6.20)
      Button ($1.55)
      SB ($17.10)
      BB ($1.55)
      Hero ($8.30)
      UTG+1 ($9.60)
      MP1 ($9.70)
      MP2 ($2)

Preflop: Hero is UTG with Q:club: , Q:diamond: .
      Hero raises to $0.4, MP1 calls $0.40, 1 fold, MP3 raises to $1.5, 4 folds, Hero calls $1.10, MP1 calls $1.10.

Flop: ($4.65) 8:heart: , 6:heart: , 2:heart: (4 players)
      Hero checks, MP1 checks, MP3 bets $2.5, Hero raises to $6.8, MP1 folds, MP3 calls $4.30.

Turn: ($18.25) 6:club: (3 players)

River: ($18.25) 4:heart: (3 players)

MP1 showed [J:diamond: J:heart:] and won ($17.35) with a flush, Jack high

Ellenfél 35 hand alapján 26/41-es, 3,8-as AF. Az egyszínű flop nem igazán tetszett, gyorsan elpasszoltam, de a c/f-ot túl gyengének találtam, így aztán push. Rendben volt így?
  • 7 válasz
    • trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 3.067
      Nagyon agró, ellene jobb lenne 4bet/call push. Flop se túl kedvező AA,KK ellen bukó és ha AK van nála valamelyik kőrrel akkor is hátrányban vagyunk
    • safi182
      safi182
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.23, Hozzászólások: 269
      csak egy aproság miért nem full beülövel ülsz bent?
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      " Nagyon agró, ellene jobb lenne 4bet/call push " elég gyér, 35 hand minta alapján.

a megjátszás nekem tetszik, bár nálam 3way potban ez inkább donkbet/all in lenne inkább a megjátszás

"Flop se túl kedvező AA,KK ellen bukó és ha AK van nála valamelyik kőrrel akkor is hátrányban vagyunk "

pf 4bet/ call push? de a flop már nem tetszik? pf úgyanúgy nem jó az AA, KK mint postflop inkább ász és király metnes floppon tolja be mint pf ahol eldobatja a rosszabb lapokat, amivel esetleg blöff 3betelt v rosszabb nála. AQ JJ 1010 (AK)
    • ssscsanad
      ssscsanad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.15, Hozzászólások: 1.231
      Hmm nem számítottam ennyi hozzászólásra.
      Igazából a 4bet nem nagyon merült fel bennem. (Pár handdel korábban egy JJ-vel sikerült elkövetni egy kicsit elhamarkodott 4bet allint, szintén fishnek tűnő ellenfél ellen, talán az a hand miatt sem.) Mostanában gyakran vagyok gondban QQ-val, úgy rémlik, hogy a régebbi cikkek szerint ha visszaemelnek a QQ lapjainkra akkor fold, meg ugye a 4bettel eléggé comitted-ek leszünk, a megadás után meg ilyen alacsony flopon nem nagyon dobható szerintem.

Starson nem találtam még meg az autorubuy-t, szóval manuálisan megy, ezért fordulhatott elő, hogy 80bb körülre fogytam.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      beállítások---> autorebuy :)
    • trickstyle24
      trickstyle24
      Arany
      Regisztrált: 2008.01.19, Hozzászólások: 3.067
      Vpip /PFR hez nem kell sok hand. Akinek FR asztalon 35 hand alatt 41/26 a statja, abból bőven leszűrhető hogy sok lappal játszik és túljátsza azokat, ellen bármikor beteszem QQ val.

De amint láthatjuk bőven vertük a range-ét

"Flop se túl kedvező AA,KK ellen bukó és ha AK van nála valamelyik kőrrel akkor is hátrányban vagyunk"---ebből ti indultatok csak ki mert ugye félünk ezektől a handektől preflop vagy nem tom, akkor már ez a flop hirtelen mitől tetszik ennyire nekünk?

A 4bet/call push pont ezért javasoltam mert ilyen flopon nem kerülünk nehéz helyzetbe. Ha A v K jön mit teszel OOP?

;)
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Preflop ilyen arc ellen nyugodtan vállalhatod az allint, a ranget simán verjük.
      Floppon az a gáz, hogy közted és a preflop agresszor között van még egy ember. Tehát ha ő betel és te pusholsz, akkor 2 embert kell verned.
      De még talán ez is jobb mint a donkbet, mert úgy már potfüggő vagy. Így meg ha jön elötted 2 emelés akkor még kiszállhatsz.