Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL100FR TT OOP vs 2 villain MWP flop - melyik a jó út?

• bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      az első ellenfélről van 100 hand. Ezek alapján 22/8/3.0 a második megadó statjai 17/15/3.2

az első megadóról annyi read van, hogy tudja milyen boardon érdemes visszaemelni a Cbetre, és meg is teszi, ha adódik alkalma. Ennél a pontnál nem láttam tovább játszani, mert feladták ellene.

A másikról ugyan több a hand, de ilyesmit még nem láttam tőle, ő szolgaian dob, ha nem jön a set.

No-Limit Hold'em, $1.00 BB (9 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

MP1 ($123.90)
      MP2 ($101.50)
      MP3 ($125)
      CO ($201)
      Button ($180.80)
      SB ($226.25)
      BB ($105)
      Hero (UTG) ($100)
      UTG+1 ($266.35)

Preflop: Hero is UTG with 10, 10
      Hero bets $3.50, 1 fold, MP1 calls $3.50, MP2 calls $3.50, 5 folds

Flop: ($12) 4, 4, 8 (3 players)
      Hero ???

A boardot nagyszerűnek értékeltem: 4-es nem nagyon lehet senkinél, nem emeltek vissza, tehát a QQ-AA AK négyest kizártam, így maradt a JJ és a 88, ami ellen bajban vagyok, és egy rakás alacsonyabb pár, ami jónak gondolhatja magát. Azon gondolkodtam, hogy lehetne itt több értéket nyerni egy aggresszív játékostól.

A verzió: nyitok, emelni fog, én visszaemelek, esetleg shove-olok, amire max egy 99 kifizet, a másik két kezet(JJ, 88), pedig én fizetem ki.
      Ezzel általában nyerni fogok úgy 30$-t. 10$CB és kb 30-ig emel majd.

B verzió: passzolok, és engedem, hogy"átvegye az irányítást". Bővebben: a passzom után könnyen gondolhatja, hogy megnyílt az út, és nyerő az 55-77, 99 szerű kezeivel, és nyit, felső lapok ellen. Ha a mögötte ülő emel, vagy megad, akkor újragondolunk mindent, de ez ezen a boardon nem tartottam valószínűnek.

A felső lapoktól nem félek, nem hiszem, hogy AX,KX,QX vagy JX lapokkal CC-zett volna elsőként, illetve, ha nyit, az tovább csökkenti ennek esélyét. Viszont az is igaz, ha feljön egy A, akkor a C/C flopjáték is halottá válik, és nem fog nyitni másodszorra turnon.

Ebből gondolom kitalálható, hogy a turnon is C/C volt a terv, hogy még jobban kihasználjam az aggresszióját, és hogy elöl látja magát.

Ki melyiket választaná, és miért?
  • 4 válasz
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.13, Hozzászólások: 1.710
      A 22/8-as miért ne coldcallozhatna felső lapokkal? Mindenesetre én nem szívesen látnék T-nél magasabb lapot, amire pedig azért jó esély van, így bet.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      A bet jobban tetszik mint a c/r, mert h az agro arc megpróbál kiemelni akkor MP2 könnyebben fogja adni az emelést pozícióból pl egy 77 szerű lappal, így az ő handjéről nem lesz sok infonk.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Original von senna12 A bet jobban tetszik mint a c/r, mert h az agro arc megpróbál kiemelni akkor MP2 könnyebben fogja adni az emelést pozícióból pl egy 77 szerű lappal, így az ő handjéről nem lesz sok infonk.

lehet rosszul írtam, de C/C volt a szándékom, nem C/R

szerk.: a nagy terv az volt, hogy engedem hadd emelgessen, én meg végig megadok.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      jó írtad, csak ezekszerint figyelmen kívül hagytam :D

A c/c sem nagyon tetszik, mert a köv. utcákon könnyen ránkjavulhat pl 2 overrel. Az írtad hogy szeret visszaemelni alkalmas floppokon és ez annak is tünik. Nem dobnék itt ellene, bet/shove ha MP3 kiszáll, de ha jön akkor fold.