AQ NL25sh

• dulo80
      dulo80
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.13, Hozzászólások: 1.837
      Villain:
      VPIP/PFR/AF/Hands: 12/9/2,2/341
      CBET flop: 73

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      CO:
      $28.39
      BU(Hero):
      $47.99
      SB:
      $8.52
      BB:
      $29.57

Preflop: Hero is BU with Q, A.
      CO raises to $0.85, Hero calls $0.85, 2 folds.

Flop: ($2.05) 6, J, J (2 players)
      CO bets $1.50, Hero raises to $3.75, CO calls $2.25.

Turn: ($9.55) 9 (2 players)
      CO checks, Hero bets $5.60, CO folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $9.55.

Kérdéseim:
      -Preflop fold? 12/9 UTG emelő ellen az AQ gyakran domilált lap lesz.
      - A floppon mindent folytatólag fog nyitni ezért raise / fold volt a játékom.
      - Ha a turn -ön folytatja a nyitást, akkor dobok. Check -re természetesen bet / fold a játékom.

Kérdés továbbá, ha floppon jön egy A akkor lehetne a játék raise / fold?
      Ha csak megadok, akkor biztosan jön a törnön is a CBET és ott már bajban lehetek a dominált lappal.
  • 3 válasz
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Hali!

- Azért egy 4 handed játékban ne tekintsd UTG-nek az első beszélőt! Simán emelhet azzal a skálával, amivel CO-ról nyitóemelne egy 6fős asztalon...
      AQ-t pozícióban szerintem túlzás lenne eldobni...

- Azt meg tudod mondani, hogy mit reprezentálsz felé egy flop raise-zel? Ha tudod, hogy mindennel cbetelni fog, akkor inkább floatold szerintem pozban, és még az is lehet, hogy betalálsz valamit a 2 overcard-dal.

- Ha flopon jön egy A, akkor miért raise/fold? Nem kell elkapkodni semmit, pozicióban vagy, nyugodtan várd meg a turn-t a nagyobb akciókkal.

Ha az a gyanúd, hogy dominálna egy ászos boardon, akkor játszhatsz calldown-t potkontroll gyanánt, de a raise/foldnak szerintem nem sok értelme lenne egyik utcán sem...
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Jó itt a 3 bet vagy a call is. Egyáltalán nem valószinü hogy dominálva leszel A-os boardon.
      Ha jön egy A, raise/fold kb leghüjébb játk ami lehet. Csak izolálod magad a jobb lapok ellen. Pozicióból szépen tudsz játszani potkontrollt ha kell, vagy pedig dobni ha nagyon izmozik.
      Ha pedig J-t akarsz reppelni akkor én a floppon csak callozok, és float turn, vagy raise turn, de ez a move már megdobja a varianciát, plusz lehet hogy riveren pusholnunk kell, mert csak akkor engedi el a KK-ját pl.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von vanyas Jó itt a 3 bet vagy a call is. Egyáltalán nem valószinü hogy dominálva leszel A-os boardon.
      Ha jön egy A, raise/fold kb leghüjébb játk ami lehet. Csak izolálod magad a jobb lapok ellen. Pozicióból szépen tudsz játszani potkontrollt ha kell, vagy pedig dobni ha nagyon izmozik.
      Ha pedig J-t akarsz reppelni akkor én a floppon csak callozok, és float turn, vagy raise turn, de ez a move már megdobja a varianciát, plusz lehet hogy riveren pusholnunk kell, mert csak akkor engedi el a KK-ját pl.
      +1 teljesen jó az elemzés.

Gondolj bele, ha tényleg J lenne nálad, akkor raise-elnél a floppon? Ugye, hogy nem.