2 helyett 4?

• gz1978
      gz1978
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 38
      Hi all!

Egy másik ilyen "kezdőtőkés oldalon" keresztül már kaptam 50$-t, és el is kezdtem játszani az Absolute Poker-en. Kicsit meglepődtem, mert az NL10-re 4$ a beülő. Emiatt csak NL2-n játszom, oda 80 cent is elég. :)

A kérdés az, hogy a magasabb buy-in megengedhető SSS-nél? (Ilyenkor 6$-nál kell kiszállni?) Meg úgy általában, ezek kőbe vésett szabályok?

Z.
  • 4 válasz
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.14, Hozzászólások: 7.943
      Az SSS-t 20BB-vel lehet játszani 40-el nem.
      Például, amikor azt írja a stratégia: ha utánad emeltek menj allin, az alábbi lapokkal, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy 2$-os potba raksz be 1,6$-t, vagy 2$-osba 3,6-ot.

Kezdők számára ezek kőbe vésett szabályok kellenek, hogy legyenek.

Úgyhogy inkább azt ajánlom, játsz NL2-őn 2$-os beülővel.
      De ha 0,8-al ülsz be az se baj, mert ha eleinte buksz, akkor legalább kevesebbet.
      De ne az SSS cikkekben leírtak szerint játssz, mert azokkal ilyen beülő mérettel jó esélyed van bukni.
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von Valezius4 Az SSS-t 20BB-vel lehet játszani 40-el nem.
      Például, amikor azt írja a stratégia: ha utánad emeltek menj allin, az alábbi lapokkal, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy 2$-os potba raksz be 1,6$-t, vagy 2$-osba 3,6-ot.
      Ok.

Kezdők számára ezek kőbe vésett szabályok kellenek, hogy legyenek.

Úgyhogy inkább azt ajánlom, játsz NL2-őn 2$-os beülővel.
      De ha 0,8-al ülsz be az se baj, mert ha eleinte buksz, akkor legalább kevesebbet.
      De ne az SSS cikkekben leírtak szerint játssz, mert azokkal ilyen beülő mérettel jó esélyed van bukni.
      Ne az SSS cikkek szerint??? Ezt kicsit bővebben, ha lehet...
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      A kolléga úgy értette, hogy ha nem 20BB-vel ülsz be az asztalhoz, hanem 100-al (Pl. NL2-őn 2$-al ülsz be), akkor már nem az SSS, hanem a BSS a megfelelő stratégia.
      Benne is van a nevükben:
      SSS = Short Stack Strategy = Kis letétes stratégia
      BSS = Big Stack Strategy = Nagy letétes stratégia

Az SSS stratégia alapja (pontosabban erre van kitalálva), hogy azt használjuk ki, hogy kis letéttel ülünk be az asztalhoz.
      Tehát nagy letétnél már más stratégia a követendő. :)
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Ok, akkor azt a részt is elolvasom...

szerk.: azaz elolvasnám. Még nem vagyok bronz státuszban... :(