virginity lost

• gz1978
      gz1978
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.15, Hozzászólások: 38
      Hi all!

Hát, ez is megvolt, az első edzésem, nem is fájt annyira, de pár észrevételem lenne:

Sima kezdő státuszban vagyok, ez azt jelenti, hogy csak a kezdő cikkeket tudom elolvasni, alig pár videót nézhetek meg, és szintén kevés edzésen vehetek részt. Sajnos az elolvasható cikkek közül hiányzik a BSS-ről szóló, viszont az edző BSS-t játszott. Ezzel csak az a bajom, hogy nem értem, az adott zsebbel mit miért ad meg / emel / dob. (Vagyis sarkítva a dolgot nincs túl sok értelme az edzésnek.)

A másik dolog, hogy egyszerre 4 asztalon tolta. Egy másik ingyen pókerpénz-közvetítőn keresztül már kaptam 50$-t, azzal játszom is (AP). Ott próbálkoztam 3 ill. 2 asztallal is, de elég gyorsan belezavarodtam, aminek bukta lett a vége (2x-3x 80 cent!!!! :) ). Az edzéssel is valami hasonló volt, nem tudtam 100%-ig követni. Sajnos az edzőnket is eléggé elfoglalta ez a 4 asztal, ezért nem tudott minden megmozdulást kommentálni. Ezzel lehet, hogy csak én vagyok így, de nekem 2 asztal és sokkal bővebb magyarázatok jobban bejöttek volna Gondolom egy ezüst / arany fokozatú emberkének könnyebb, de sajnos én még kezdő vagyok... :(

A harmadik problémám talán a legsúlyosabb: ahhoz, hogy lássam is az edzést, be kellett lépnem a Pokerstars-ra. Ehhez regisztráció kell. Ha viszont (akár innen) oda szeretném kikérni a kezdőtőkét, akkor ezt buktam. Mondjuk erre a problémára lenne egy megoldási javaslatom: keressünk egy termet, amivel nincs a pokerstrategy-nek szerződése (pl. Absolute Poker), és tartsuk az összes edzést ott. Ennek akár még olyan verzióját is el tudom képzelni, hogy az edzővel (ellen) játszunk játékpénzben. Lehet, kicsit utópisztikus elképzelés, de nekem, mint egy kezdő játékosnak, most ez a megoldás lenne a legjobb.

Hú de hosszú lett....

Z.
  • 33 válasz
    • tibi009
      tibi009
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.21, Hozzászólások: 295
      :)
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.14, Hozzászólások: 7.943
      Üdv!
      A kezdő státusz csak átmeneti dolog, általában mindössze pár napig érvényes, a cikkekhez való hozzáférhetetlenség, így nem érv.

Nemcsak BSS edzés van, hanem SSS is, csak az nem ma volt. Az edzés áttekintőben látható, hogy melyik edzés mikor van, és milyen státusztól.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy 4asztalt még elég jól lehet követni, az edzésen bármikor lehet kérdezni az edzőtől, bármilyen hülyeséget is akár.

Edzéseket csak Ps termekben tartunk, és fogunk tartani, ezen biztos, hogy nem lesz semmi változás.
      De ha Starson van az edzés, ahhoz nem kell regisztrálnod, így nem esel el a bónusztól. Elég letölteni a szoftvert, az asztalokat pedig regisztrálás nélkül is lehet nézni.
      Illetve jópár terem esetén mmegteheted, hogy a Ps leírás szerint regisztrálsz, de csak hónapok múlva fizetsz be először.
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von Valezius4 Üdv!
      A kezdő státusz csak átmeneti dolog, általában mindössze pár napig érvényes, a cikkekhez való hozzáférhetetlenség, így nem érv.
      A pár nap az nálam 11-et jelent. Eddig.

Nemcsak BSS edzés van, hanem SSS is, csak az nem ma volt. Az edzés áttekintőben látható, hogy melyik edzés mikor van, és milyen státusztól.
      A kérdés arra irányult, hogy ha kezdők számára tartunk edzést, akkor az a kezdők színvonalán történjen. Egy kezdő gitáros sem egy Petrucci szólóval indít, hanem mondjuk egypár Tankcsapdával, vagy valami akkordos cuccal.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy 4asztalt még elég jól lehet követni, az edzésen bármikor lehet kérdezni az edzőtől, bármilyen hülyeséget is akár.
      Kinek a tapasztalatai? Pont ezt írtam, hogy az enyémek nem. Az edző pedig legyen egy kicsit tanár is, és nekünk, kezdőknek automatikusan magyarázza, hogy mit miért csinál.

Edzéseket csak Ps termekben tartunk, és fogunk tartani, ezen biztos, hogy nem lesz semmi változás.
      De ha Starson van az edzés, ahhoz nem kell regisztrálnod, így nem esel el a bónusztól. Elég letölteni a szoftvert, az asztalokat pedig regisztrálás nélkül is lehet nézni.
      Illetve jópár terem esetén mmegteheted, hogy a Ps leírás szerint regisztrálsz, de csak hónapok múlva fizetsz be először.
      Pokerstarson még azelőtt regisztráltam, hogy tudtam volna az ingyenes kezdőtőkés lehetőségről. Így sikerült a tegnapi edzést megnézni.
      A többi teremnél meg az a gondom, hogy nem csak Ti adtok ilyen kezdőtőkét, így ha egy másik oldalon keresztül akarok mondjuk a Full Tiltre regisztrálni, akkor azt bukom. Itt meg ugye van 1*50$, aztán ágyesz-bogyesz, helló.
      Egyébként ez a másik weboldal tud olyat is, hogy több helyre is lehet kérni, bizonyos feltételek mellett akár mind a 6 terembe kaphat az ember tőkét. Ezt az összesen 6-800$-t nem szívesen dobom ki az ablakon pár edzés kedvéért...
    • Eti88
      Eti88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.28, Hozzászólások: 2.140
      Starst lehet nézni login nélkül is.

BSS edzésen nem voltam, nem ezt játszom, de az itt kapott kezdőtőke önmagában kevés erre, így akit a NL cashgame érdekel, SSS-sel kezd általában. Ezért is lehet, hogy egy kezdő BSS edzésen nem hangzanak el annyira kezdő dolgok, mint egy kezdő SSS-en.
      Az elején viszont sokkal többet dobnak a dolgon a cikkek, videók ill. kézelemzések, de főleg a cikkek.

"Itt meg ugye van 1*50$, aztán ágyesz-bogyesz, helló."
      Ehhez személy szerint pedig annyit, hogy én inkább ezt választom, mint 6-800$-t zsebbe, most.
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Aki az oldalra regisztrál azok közül szinte senki nincs, aki azért regisztrál, hogy kezdő státuszban maradjon. Tehát vagy kezdőtőkét szeretne, amit a többség legfeljebb 1héten belül megkap. Vagy azért regisztrál, hogy maga fizessen be, amit szintén megtesz hamar.
      Persze vannak olyanok, mint te, akiknek sajnos hetekig kell várniuk, hogy bronzstátuszba kerüljenek, de mivel elég kevesen vagytok, így miattatok továbbá változtatásra nem érdemes számítani.
      Sőt 1-2hete lett bevezetve, hogy a bronzedzések kezdő szinttől elérhetőek legyenek. Előtte még ez a lehetőség sem volt meg.

"A kérdés arra irányult, hogy ha kezdők számára tartunk edzést, akkor az a kezdők színvonalán történjen. Egy kezdő gitáros sem egy Petrucci szólóval indít, hanem mondjuk egypár Tankcsapdával, vagy valami akkordos cuccal.

Kinek a tapasztalatai? Pont ezt írtam, hogy az enyémek nem. Az edző pedig legyen egy kicsit tanár is, és nekünk, kezdőknek automatikusan magyarázza, hogy mit miért csinál."

Évek óta futnak a bronz edzések is, ami azt jelenti, hogy legalább ezer ember már részt vett legalább egy ilyenen, a tőlük kapott visszajelzések alapján olyan a mostani rendszer amilyen.
      Ha valami nem világos az edzésen, nyugodtan felteheted a kérdésedet az edzőnek.
      Természetesen a te véleményed is fontos nekünk. De sajnos nincs olyan rendszer, ami egyformán jó lenne mindenkinek. A többéves tapasztalat viszont azt mutatja, hogy a mostani elég jól működik.

Na akkor még egyszer, ahhoz, hogy nézhesd az edzést, az kell, hogy meg tudd nyitni az asztalokat a szoftverben.
      Ez a legtöbb terem esetében annyit jelent, hogy le kell tölteni.
      De ettől még később bármilyen kóddal tudsz oda regisztrálni, tehát nem esel el semmilyen lehetőségtől.

Ellenben, ha olyan teremben van az edzés, ahol csak reggel lehet megnyitni az asztalokat, akkor már neked kell eldönteni, hogy megér-e neked annyit, hogy a mi bónusz kódunkkal regisztrálsz vagy sem. Neked kell eldönteni.
      De azt sem tekintjük érvnek, hogy azért ne legyen X teremben az edzés, mert akkor nem tudsz majd oda más oldal kódjával regisztrálni.
      Mint üzleti vállalkozás természetesen azt szeretnénk, ha az adott terembe tőlünk regisztrálnának az emberek. Kényszeríteni senkit nem tudunk és akarunk, bízunk abban, hogy az általunk kínált ajánlat elég meggyőző.
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von Valezius4
      Na akkor még egyszer, ahhoz, hogy nézhesd az edzést, az kell, hogy meg tudd nyitni az asztalokat a szoftverben.
      Ez a legtöbb terem esetében annyit jelent, hogy le kell tölteni.
      De ettől még később bármilyen kóddal tudsz oda regisztrálni, tehát nem esel el semmilyen lehetőségtől.

Ellenben, ha olyan teremben van az edzés, ahol csak reggel lehet megnyitni az asztalokat, akkor már neked kell eldönteni, hogy megér-e neked annyit, hogy a mi bónusz kódunkkal regisztrálsz vagy sem. Neked kell eldönteni.
      De azt sem tekintjük érvnek, hogy azért ne legyen X teremben az edzés, mert akkor nem tudsz majd oda más oldal kódjával regisztrálni.
      Mint üzleti vállalkozás természetesen azt szeretnénk, ha az adott terembe tőlünk regisztrálnának az emberek. Kényszeríteni senkit nem tudunk és akarunk, bízunk abban, hogy az általunk kínált ajánlat elég meggyőző.
      Oké, akkor már csak egy kérdés: meg lesz oldva valamikor, hogy ne csak egy terembe lehessen rajtatok keresztül kezdőtőkét kapni?
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Nem tervezünk ilyesmit, aminek nagyon jó oka van.
      X ember megkapja a kezdőtőkét:
      1. Elveszíti, ekkor nekünk nem igazán jó üzlet megint 50$-t adni neki, hogy azt is elveszítse.
      2. Nem veszíti el, mondjuk eljut 1000$-ig, amivel már NL50-en is tud BSSt játszani.
      Szerinted ő minek örül jobban, ha kap megint 50$-t, amit csak X játék után tud kivenni, és ebből a pénzből NL10 fölött nem is tud játszani az adott teremben, vagy ha kap mondjuk 100% bónuszt az adott teremben.
      Szerintem egyértelműen az utóbbi, és mi ezt is adjuk.

Emellett azért időről időre van lehetőség 2. kezdőtőkét kapni.
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von Eti88 Starst lehet nézni login nélkül is.

BSS edzésen nem voltam, nem ezt játszom, de az itt kapott kezdőtőke önmagában kevés erre, így akit a NL cashgame érdekel, SSS-sel kezd általában. Ezért is lehet, hogy egy kezdő BSS edzésen nem hangzanak el annyira kezdő dolgok, mint egy kezdő SSS-en.
      Az elején viszont sokkal többet dobnak a dolgon a cikkek, videók ill. kézelemzések, de főleg a cikkek.
      Kezdő BSS nincsen, mert a kezdő nem olvashatja el azt a cikket. Bronz BSS, az van...

"Itt meg ugye van 1*50$, aztán ágyesz-bogyesz, helló."
      Ehhez személy szerint pedig annyit, hogy én inkább ezt választom, mint 6-800$-t zsebbe, most.
      Én meg nem szeretnék választani, mert nem kell választanom. Maximum lemaradok pár edzésről, amelyeket ráadásul nemigen tudok követni...
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von Valezius4 Nem tervezünk ilyesmit, aminek nagyon jó oka van.
      X ember megkapja a kezdőtőkét:
      1. Elveszíti, ekkor nekünk nem igazán jó üzlet megint 50$-t adni neki, hogy azt is elveszítse.
      2. Nem veszíti el, mondjuk eljut 1000$-ig, amivel már NL50-en is tud BSSt játszani.
      Szerinted ő minek örül jobban, ha kap megint 50$-t, amit csak X játék után tud kivenni, és ebből a pénzből NL10 fölött nem is tud játszani az adott teremben, vagy ha kap mondjuk 100% bónuszt az adott teremben.
      Szerintem egyértelműen az utóbbi, és mi ezt is adjuk.

Emellett azért időről időre van lehetőség 2. kezdőtőkét kapni.
      Ezexerint más üzleti modell szerint működtök. Ott ugyanis jutalékot kap az oldal az új játékosokért...
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      A PokerStrategy nem egy átlagos affiliate oldal, hanem egy pókeriskola több száz alkalmazottal, amit a játékosaik által termelt jutalékból finanszíroznak. Emiatt teljesen más az üzleti modell, mint a "sima" affiliate oldalakon, ahol ezt a jutalékot nemes egyszerűséggel zsebre teszik. A játékos szempontjából igazából óriási különbség van, mert a jutalékot itt is ott is ki kell fizetni, csak amíg máshol nem kap érte semmit, itt részese lehet egy professzionális pókeriskola-szolgáltatásnak.

Ráadásul a kapott szolgáltatás igazából teljesen ingyenes, mivel a jutalékot így is úgy is ki kell fizetni. A jutalék összege ugyanannyi ha affiliate oldalon keresztül regisztrálsz (akkor az az oldal teszi el a jutalék egy részét), ugyanannyi ha közvetlenül regisztrálsz egy terembe (akkor meg a teljes összeget maga a terem teszi zsebre, mint hasznot), és ugyanannyi ha a PS-en keresztül (ez esetben azt kapod, amit látsz :) )

Üzleti modell
    • Windir
      Windir
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.19, Hozzászólások: 1.639
      Szerintem teljesen jók így az edzések, hogy még a bronzokban se feltétlenül az alap startégiát használja az edző, hiszen dinamikájában látod a játékot és nem startégia felolvasáson ülsz.

Gitáros hasonlathoz nyilván nem Petrucci szólóval indít az óra, de az hol jó ha a tanárhoz elmész és azt tanítja amit eltudsz játani, és nem azt amivel fejlődhetsz?
    • Doxadmin
      Doxadmin
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.12, Hozzászólások: 1.162
      Szerintem is jó így ahogy van. 50$-t a többség úgyis könnyelműen elveszti (köztük én is), a maradék pedig szépen megfontolva feljebb tornássza az az összeget (lásd befizetett 50$-omnak már megvan a 3.5x-se). szerintem annak a pénznek amit saját magam fektetek be, nagyobb értéke van.

Edzésekről nincs sok véleményem, igazából személy szerint nem nagyon látom se értelmét, mivel mindenki máshogy játszik meg egy adott szituációt. 1 edzést néztem végig, szóval ehhez nem fűznék hozzá sokat. Lehet valakinek hasznára van. Minden teremben lehet nézni reg nélkül is az asztalokat, olyat még nem találtam ahol ne lehetne.

Kb.: 2 napig játszottam 1 asztalon, kezdőként, míg megismertem hogy mi merre hogyan, utána jött 2-3-4 asztal. Most már simán kiigazodom közte, és 95%ba van is időm a normális döntésre.

Nem próbáltam, de szerintem gitározni nehezebb megtanulni, mivel oda 2 kéz kell + ismerni kell a hangokat. Itt meg csak annyi hogy jó lapod van tartod vagy emelsz, rossz lap akkor dobod. :s_smile: + egy kis taktika nem árt, de arra úgyis rá lehet érezni :s_wink:
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      Van olyan terem, ahol nem lehet regisztráció nélkül megnyitni az asztalokat, de az edzéseknél természetesen arra törekszünk, hogy olyan teremben legyenek tartva, ahol ez lehetséges. :f_wink:
    • Spica
      Spica
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.09.03, Hozzászólások: 1.524
      Edzésre csak akkor van értelme menni, ha előtte az alap stratégiai cikkeket elolvasta - esetleg megértette és megtanulta ;) - az ember.
      Enélkül el is hiszem, hogy nem lehet mindent megérteni, mert elég pörgős tud lenni.
      Türelem.
      Ha valami meg nem világos csak kérdezz, és itt segíteni fognak, mert az az érdeke az oldalnak, hogy ne bukj, hanem nyerj.

Üdv és GL!
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von Windir Szerintem teljesen jók így az edzések, hogy még a bronzokban se feltétlenül az alap startégiát használja az edző, hiszen dinamikájában látod a játékot és nem startégia felolvasáson ülsz.

Gitáros hasonlathoz nyilván nem Petrucci szólóval indít az óra, de az hol jó ha a tanárhoz elmész és azt tanítja amit eltudsz játani, és nem azt amivel fejlődhetsz?
      Persze, hogy fejlődni kell, azért megy az ember a tanárhoz. A hasonlat kb. így néz ki: a tanár az első órán elmagyarázza a hangközöket, félhang, egész hang ilyesmi. A második órán meg egy Cisz moll7-el kezd. Erre annyi max annyi a reakció, hogy: "Mi van? Mi ez? Nem értem... Ööö, ezt még nem vettük...." Nem baj, kérdezz.
      Szerinted mi lett volna a reakciója az edzőnek, ha felteszem neki a kérdést, hogy mi a BSS? Négy asztalon játszik párhuzamosan, és közben el kellene magyaráznia a stratégia lényegét...
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von Spica Edzésre csak akkor van értelme menni, ha előtte az alap stratégiai cikkeket elolvasta - esetleg megértette és megtanulta ;) - az ember.
      Enélkül el is hiszem, hogy nem lehet mindent megérteni, mert elég pörgős tud lenni.
      Türelem.
      Ha valami meg nem világos csak kérdezz, és itt segíteni fognak, mert az az érdeke az oldalnak, hogy ne bukj, hanem nyerj.

Üdv és GL!
      Ok. A kérdést lásd: eggyel ezelőtti hozzászólásom. Szerinted válaszolna?
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von MaxMad Van olyan terem, ahol nem lehet regisztráció nélkül megnyitni az asztalokat, de az edzéseknél természetesen arra törekszünk, hogy olyan teremben legyenek tartva, ahol ez lehetséges. :f_wink:
      Ok, thx.
    • gz1978
      gz1978
      Bronz
      Original von MaxMad A PokerStrategy nem egy átlagos affiliate oldal, hanem egy pókeriskola több száz alkalmazottal, amit a játékosaik által termelt jutalékból finanszíroznak. Emiatt teljesen más az üzleti modell, mint a "sima" affiliate oldalakon, ahol ezt a jutalékot nemes egyszerűséggel zsebre teszik. A játékos szempontjából igazából óriási különbség van, mert a jutalékot itt is ott is ki kell fizetni, csak amíg máshol nem kap érte semmit, itt részese lehet egy professzionális pókeriskola-szolgáltatásnak.

Ráadásul a kapott szolgáltatás igazából teljesen ingyenes, mivel a jutalékot így is úgy is ki kell fizetni. A jutalék összege ugyanannyi ha affiliate oldalon keresztül regisztrálsz (akkor az az oldal teszi el a jutalék egy részét), ugyanannyi ha közvetlenül regisztrálsz egy terembe (akkor meg a teljes összeget maga a terem teszi zsebre, mint hasznot), és ugyanannyi ha a PS-en keresztül (ez esetben azt kapod, amit látsz :) )

Üzleti modell
      A kérdésre ez nem ad magyarázatot. Az átlagos affiliate oldal ugye azt mondja: itt van 50$, játssz, ha nyersz, mi kapunk jutalékot. De itt van még 50, meg még 50, csak más termekbe, játssz mindehol, nyerj, és mi mindehonnan megkapjuk a jutalékot. A Pokerstrategy miért dobja el magától ezt a plusz jutalékot??? It doesn't make sense!
    • shaykee
      shaykee
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.11, Hozzászólások: 4.212
      Üdv!

Eddig kétszer kaphattam volna itt "kezdőtőkét" (a legelsőn kívül), az már egy számomra sajnálatos dolog, hogy olyan termekbe volt ez a 2. kezdőtőkés akció, ahova már sajnos regisztrálva vagyok.

Mind a kettőnél volt valami feltétele, pl. a mostaninál 888 lifetime strategy-pont, a másiknál azt hiszem szintén valamennyi sp + plusz még valami (?) :D

Szóval nem dobja el a lehetőséget magától a PS, vagyis inkább a mikro limites/kezdő játékosoktól sem, akik esetleg elvesztették már régebben a kezdőtőkét, mégis befizettek már xxxx mennyiségű rake-t, de saját pénzt sajnálják befizetni... :s_p:

Egyébként a legnagyobb hasznot a PSnek a legnagyobb téten játszók hozzák, így ezért is van kitalálva az a Toplistás promóció, hogy minden hónapban kiosztanak rengeteg ezer dollárt! :f_thumbsup:
    • 1
    • 2