NL25 SH - 88 szet monoton flopon, limpelt potban

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $49,80
      MP3:
      $13,70
      CO:
      $54,80
      Hero:
      $25,35

0,1/0,25 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with 8:club: , 8:spade:
      MP2 folds, MP3 calls $0,25, CO calls $0,25, Hero calls $0,25, SB folds, BB checks.

Flop: ($1,10) Q:diamond: , 8:diamond: , 9:diamond: (4 players)
      BB bets $1,00, MP3 folds, CO calls $1,00, Hero calls $1,00.

Turn: ($4,10) 9:club: (3 players)
      BB bets $3,90, CO folds, Hero raises to $10,00, BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $11,90

Preflop néha limperek után szoktam overlimpelni kis és közepes párokkal.

Nem akartam tönkremenni flopon egy limpelt potban rögtön úgy, hogy még két lap érkezik.

A koncepció az volt, hogy viszonylag kis befektetéssel megnézem a turnt, és ha nem érkezik (esetleg T, J más színből), akkor válok agresszívvá. A pozícióm miatt jó esélyem volt arra, hogy mire sorra kerülök, hízik még a kassza.

Úgy gondolom, hogy egy egylapos flösshúzó könnyen eljött volna velem flopon, de turnön sokkal nagyobb nyomás alá tudom helyezni. (Ha nem 9-es jön, nagyobbat emeltem volna).

Ha kellemetlen lap jön turn-re, akkor az oddsnak megfelelően döntöttem volna a call vagy fold mellett.

Kérem szíves véleményeteket!
  • 4 válasz
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.13, Hozzászólások: 1.837
      Hali,

Prefelop én is így játszottam volna, viszont floppon szerintem én próbáltam volna allin menni (lehet ez hiba is). Sokszor szokták egy egylapos húzóval adni, a floppolt flush ritka, ha pedig esik a full akkor nagyobb értéket tudok kinyerni.
      Szóval én nem adtam volna "ingyen" laopt a húzóknak. Itt pedig elég sok kombó kint van.

üdv
      dulo
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      ez nálam is raise/allin a floppon
    • szcsaba86
      szcsaba86
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.03, Hozzászólások: 2.596
      ez a BB ez nem adta volna 1lapos FDvel a raiset flopon ;)

ha fordítva lett volna a szitu én szerintem csak callozok turnon, mert mi az ami lehet nálam? set kb kizárt, ha flop flushöm van akkor a raise-zel még nyersz valuet, de kb toppár vagy 2pár amivel leggyakrabban donkolhatok itt és tom ha rámemelsz akkor monstered van. a lényeg h. lehet riveren így sem szedsz ki több valuet de lehet h. mégis. a lényeg h. rád már nem igazán tok javulni és értéket meg kevés handből nyersz egy raissel hozzáteszem ellenem. legalábbis én ellened így játszottam volna turntől ha már így alakult:)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von vanyas ez nálam is raise/allin a floppon
      Nálam is bármikor, még limpelt multiway potban is.
      Rengeteg lap megölheti a további akciót.

Viszont ha már így alakult, hogy jött a full, akkor a turn-ön is csak calloztam volna IP.