[SH] NL10 SH A8s turn fold, mi lehetett nála?

• 15 válasz
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.16, Hozzászólások: 1.927
      helo
      nincs tippem, hogy milye lehetett, de én turn-t tuti checkoltam volna
      bár akár lehet sor/set
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Jó a fold turn-ön.

Ezt az edzőtől kérdem én is!

Itt lassu játékot választottam volna. Tehát
      Flop csekk
      Turn-ön betjét megadnám, amúgymeg, ha csekkel nyitnék fél potot.
      Ha pushol dobok, ha adja river-en csekk vagy call max fél potos emelést.

Erre azért gondoltam, mert az A-al jót floppoltunk, de a kikker nem túl erős, sok Ax lap dominál. Ugyanakkor az ellenfél elég laza, és bármivel játszhat, tehát így lehet nála sorhúzó is, de más egyéb szemét kéz is, amit dominálunk, de blöffre késztethetünk. Ugyanakkor nincs kedvem az egész letétemet kockáztatni itt. Magyarán potkontroll rulez.

Szerinted? :f_rolleyes:
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.10, Hozzászólások: 346
      Igen én is Ax hand-re gondoltam, így aztán egy ilyen flopon simán lehetett két párja vagy akár csak nagyobb kicker, bár fene tudja egy ilyen arc KK-t is simán csak calloz preflop...érdekes ez az NL10 limit...
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      " Itt lassu játékot választottam volna. Tehát
      Flop csekk
      Turn-ön betjét megadnám, amúgymeg, ha csekkel nyitnék fél potot.
      Ha pushol dobok, ha adja river-en csekk vagy call max fél potos emelést.
      "

ha van ászod akkor checkelsz, ha meg nincs akkor betelesz? vagy hogy van ez? 1/2pot niytás?
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von Sankoman Igen én is Ax hand-re gondoltam, így aztán egy ilyen flopon simán lehetett két párja vagy akár csak nagyobb kicker, bár fene tudja egy ilyen arc KK-t is simán csak calloz preflop...érdekes ez az NL10 limit...
      szerintem pont ezért lett volna itt jobb a turn potkontroll, mint a bet/fold
      52 vpipes srácnak bármilye lehet, WTS 48, ha flopon jött nagy valószinűséggel fog turnön is, és csak növeled a potot, ahol nem is biztos, hogy elől állsz
    • speeki890722
      speeki890722
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.07, Hozzászólások: 2.912
      Preflop agresszorként vétek lenne csekkelni ezt a floppot. Simán cbet. Turn-t checkeltem volna mivel van showdown értéke a handnek de a potot nem akarom növelni, és így blöfföt indukálhatsz tőle majd riveren, és ha nem jön semmi scare card akkor tudsz callozni vagy érékért nyitni egy fél potot amit megadhat gyengébb hand-el.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      Original von Cukk
      Original von Sankoman Igen én is Ax hand-re gondoltam, így aztán egy ilyen flopon simán lehetett két párja vagy akár csak nagyobb kicker, bár fene tudja egy ilyen arc KK-t is simán csak calloz preflop...érdekes ez az NL10 limit...
      52 vpipes srácnak bármilye lehet, WTS 48, ha flopon jött nagy valószinűséggel fog turnön is, és csak növeled a potot, ahol nem is biztos, hogy elől állsz
      de most ellentmondasz magadnak. egyszer azt mondod pot kontroll mert lehet ersősebb handje van és hogy gyengébb handből már nem húzunk ki valuet, utána meg azt irod hogy 52 VPIPs arcnak bármilye lehet... ha bármilye lehet akkor nem a turn bet a jobb? mert jön sokkol rosszabb lapokkal is?

az ellenfélhez kell igazítani a játékot, nem ahoz hogy hogyan volt egy helyen bemutatva.

ez az ellenfél pont az akinek kell a turn bet.
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von bmilk
      Original von Cukk
      de most ellentmondasz magadnak. egyszer azt mondod pot kontroll mert lehet ersősebb handje van és hogy gyengébb handből már nem húzunk ki valuet, utána meg azt irod hogy 52 VPIPs arcnak bármilye lehet... ha bármilye lehet akkor nem a turn bet a jobb? mert jön sokkol rosszabb lapokkal is?

az ellenfélhez kell igazítani a játékot, nem ahoz hogy hogyan volt egy helyen bemutatva.

ez az ellenfél pont az akinek kell a turn bet.
      van benne valami amit mondasz :)
      én A8al akkor sem szívesen növelném nagyra a potot
      a "bármilye lehet"-et úgy értettem, hogy pl. lehet nála simán kétpár/set/sor is, jobb A
      persze az is benne van, hogy 88-al végigcallozna
      ilyen játékosok ellen én jobban szeretek egy biztosabb kézzel nagyokat emelni, és nagy valószinűséggel kifizetnek ott

bár mivel 52-13, AF 1.3, szóval nem egy agró típus, valószínű igazad van, hogy jobb ellene a bet. van kint húzó is bőven
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Szerintem jobb ász volt a kezében, ugyanakkor Cukk az hogy 88-al calloz végig oké ezen a limiten sokszor van ilyen is de a push egy kicsit sok volt szóval sztem igazából tényleg jobb ász vagy set volt...ugyanakkor igazából az sem tisztázott még, hogy ezzel a hand-el mire megy az ember, mármint A8s-el, nut flush? ász pár? két pár a cél? nem tudom igazából az lenne a legjobb ha egy olyan ember is írna (nem akarok megbántani senkit), aki mondjuk már NL100-nál tart és sokkal több tapasztalata van mint egy ezüst tagnak, természetesen érdekel mindenki véleménye, mert egy NL100-as már nem játszik aktívan NL10-en, míg egy ezüst tag simán ott nyomja max NL20-25, de a lényeg, hogy aki látott legalább 200 ezer hand-et írhatna ide:)
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von Sankoman Szerintem jobb ász volt a kezében, ugyanakkor Cukk az hogy 88-al calloz végig oké ezen a limiten sokszor van ilyen is de a push egy kicsit sok volt szóval sztem igazából tényleg jobb ász vagy set volt...ugyanakkor igazából az sem tisztázott még, hogy ezzel a hand-el mire megy az ember, mármint A8s-el, nut flush? ász pár? két pár a cél? nem tudom igazából az lenne a legjobb ha egy olyan ember is írna (nem akarok megbántani senkit), aki mondjuk már NL100-nál tart és sokkal több tapasztalata van mint egy ezüst tagnak, természetesen érdekel mindenki véleménye, mert egy NL100-as már nem játszik aktívan NL10-en, míg egy ezüst tag simán ott nyomja max NL20-25, de a lényeg, hogy aki látott legalább 200 ezer hand-et írhatna ide:)
      ja hát végülis 2 lehetőség van, a check, vagy a bet/fold :)
      így, hogy visszatolta szerintem is sima fold
      A8s nálam stealező lap :)

nem bántó egyébként, tisztában vagyok vele, hogy sokszor rosszul játszok/gondolok egy handet, és az elemző véleménye a legjobb. ezért is postolok én is sokszor ide
      csak leírtam a véleményem :)
    • speeki890722
      speeki890722
      Bronz
      Attol hogy valaki bronz az nem jelent semmit. Nekem személyszerint nincs bekötve a stars a ps-hez ezért vagyok bronz, egyébként arany lennék bőven. És több mint 200k hand már lement:)
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Igen pont ezért mondtam, hogy nem akarok megsérteni senkit ugyanis nem tartom magamat sem jó játékosnak pont ezért lehet, hogy egy nálam jobb játékos ír nekem, aki bronz tag pl., csakhát egy kézelemzőre is kíváncsi lennék, akik szokták elemezni, hogy ők mit szólnak hozzá. Meg, most érted én annyit látok, hogy bronz én is igazából bronz szinten vagyok, mert azért az ezüst stratégia az már NL25-el példáloz...
    • speeki890722
      speeki890722
      Bronz
      hétvége van, várj türelmesen:P
    • Sankoman
      Sankoman
      Bronz
      Jogos...:)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

A8s-el flushre, két párra, 8as trpisre várunk leginkább és nem egy A-ra, de persze azzal is könnyen lehet, hogy jók leszünk, viszont nyilván nem fogunk vele stackért játszani, hanem megpróbálunk olcsón mutatásig menni.

A cbet az standard, nagyon gyenge ez a kéz ahhoz, hogy slowplayeljünk, viszont van még sok kéz, ami meg fog adni itt egy betet. Turn-ön általában a check behind jó potkontroll és blöffindukálás végett, viszont itt nagyon húzós a board, inkább megpróbálnám tovább védeni a TP-t, és bet/foldolnék.