Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL10 sh AK

• Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.16, Hozzászólások: 1.927
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      Sczcepanik ($10)
      RedGT73 ($6.02)
      BigEd157 ($35.44)
      Kartyas Hend ($19.06)
      kwick6 ($4)
      Wiech ($11.86)

Dealt to Hero A:spade: K:heart:

BigEd157 raises to $0.30, Kartyas Hendrix raises to $0.90, fold, fold, fold, RedGT73 calls $0.80, BigEd157 calls $0.60,

FLOP ($2.75) 8:heart: A:diamond: 9:club:

check, BigEd157 bets $0.40, Kartyas Hendrix raises to $2.20, RedGT73 folds, BigEd157 calls $1.80,

TURN ($7.15) 8:heart: A:diamond: 9:club: 6:spade:

check, Kartyas Hendrix bets $3, BigEd157 calls $3,

RIVER ($13.15) 8:heart: A:diamond: 9:club: 6:spade: 3:spade:

check, check,

BigEd157 shows 9:spade: 7:spade:
      (Flop 23.2%, Turn 29.5%)

Kartyas Hendrix shows A:spade: K:heart:
      (Flop 76.8%, Turn 70.5%)

Kartyas Hendrix wins $12.28

helo
      srác 30 hand alatt 42-42 volt
      deepek voltunk, riveren nem szerettem volna egy visszapusht kapni

jó így? turnbet jó?
      kösz
  • 17 válasz
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Hát én azt mondanám, hogy turn csekk, a hatossal megérkezhetett egy sor és nem akarok egy sima A párral-al nagy potért játszani. River 4$ bet.
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von wago Hát én azt mondanám, hogy turn csekk, a hatossal megérkezhetett egy sor és nem akarok egy sima A párral-al nagy potért játszani. River 4$ bet.
      helo

érdekes, a legtöbb handet máshogy játszanánk meg :)
      3bet potban, és miután riveren ekkora emelést megadott, a sorhúzót/sort kizártnak tartottam, hogy az legyen nála (bár végülis hasonló keze volt :D )

inkább Ax kétpártól, de inkább set-től féltem, bár azokat valószinű nem checkolta volna riveren

turnbet talán lehetett volna 4-4.5

lehet rivert is betelni kellett volna, mert AT, AJ, AQ lapokkal végigcallozott volna
      lehet 97el is :)
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      Original von wago Hát én azt mondanám, hogy turn csekk, a hatossal megérkezhetett egy sor és nem akarok egy sima A párral-al nagy potért játszani. River 4$ bet.
      turn bet river check nem logikusabb, mint a turn check rivre bet? ha már "megjött a sor" ?
    • wago
      wago
      Bronz
      Turn-ön betelsz, ő megadja és riveren pedig csekkelsz, ő pedig rádtolja. Nah és akkor mit csinálsz? Már egy csomó pénzt befektettél, igazából lehet egy river blöff is, de nem tudod biztosan. Ráadásul a turn bet miatt lehet túl nagy lesz a pot és kommited leszel.

Nézd csak meg, itt turn-ön betelt tehát a pot 13$ lett. Ha itt van egy sora riveren mekkorát nyitna értékért? 8-9$-t?
      De ha turn-t csekkeli, egy 3 vagy 4$-os nyitást még talán meg lehet adni. És ha elvérzik az A top pár a sor miatt, akkor is kevesebbet buksz vele. Persze kevesebbet is nyersz, de mint mondtam, ezzel az A párral nem akarok nagy potért játszani.
      A másik, hogyha elcsekkeled a turn-t lehet a rivert is csekkeli, így ingyen terítést nyersz. Bár ez nem sűrű, de megesik.
    • ZebraSF
      ZebraSF
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.25, Hozzászólások: 2.594
      Original von wago Turn-ön betelsz, ő megadja és riveren pedig csekkelsz, ő pedig rádtolja. Nah és akkor mit csinálsz? Már egy csomó pénzt befektettél, igazából lehet egy river blöff is, de nem tudod biztosan. Ráadásul a turn bet miatt lehet túl nagy lesz a pot és kommited leszel.

Nézd csak meg, itt turn-ön betelt tehát a pot 13$ lett. Ha itt van egy sora riveren mekkorát nyitna értékért? 8-9$-t?
      De ha turn-t csekkeli, egy 3 vagy 4$-os nyitást még talán meg lehet adni. És ha elvérzik az A top pár a sor miatt, akkor is kevesebbet buksz vele. Persze kevesebbet is nyersz, de mint mondtam, ezzel az A párral nem akarok nagy potért játszani.
      A másik, hogyha elcsekkeled a turn-t lehet a rivert is csekkeli, így ingyen terítést nyersz. Bár ez nem sűrű, de megesik.
      +1 :P
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      wago, néha már fogom a fejem hogy mennyire nit kommentjeid vannak.

"Turn-ön betelsz, ő megadja és riveren pedig csekkelsz, ő pedig rádtolja. Nah és akkor mit csinálsz? Már egy csomó pénzt befektettél, igazából lehet egy river blöff is"

dobok

190BB deepen fog neked A magas boardon OPP blöff pusholni 3betelt potba :D
      ne viccelj már
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von wago Turn-ön betelsz, ő megadja és riveren pedig csekkelsz, ő pedig rádtolja. Nah és akkor mit csinálsz? Már egy csomó pénzt befektettél, igazából lehet egy river blöff is, de nem tudod biztosan. Ráadásul a turn bet miatt lehet túl nagy lesz a pot és kommited leszel.

még jó, hogy IP voltam, és így nem lehett az, hogy rivert checkolom, ő pedig rámtolja :)
      alapból itt én voltam az agresszor, szerintem jó a turn bet, talán lehetett volna 4-4.5
      nem értem miért a sor-ból indulsz ki 3bet potban, flopon is magas emelés után. pont akkor lettem volna bajban, hogy turn-t checkolom és river pl 7,8,9 vagy T, és ott erősködik

turnön ha check/raise pusholt volna, az is érdekes lett volna :D
    • wago
      wago
      Bronz
      jóh, bocs, hogy beleszóttam... :f_o:
    • speeki890722
      speeki890722
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.07, Hozzászólások: 2.912
      Én turnon nagyobbat beteltem volna, mert floppon 2,2ig hívtál vissza, ezután nekem kicsinek tűnik az a 3$ bet. Inkább 4$-t beteltem volna. Riveren én is elfogadtam volna a checket.

ui: OPP blöf push az vmi új fogalom?:D OOP-ről hallottam már. :D
      (aproságokon mindig fennakadok, bocs:D )
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von wago Akkor meg semmi értelme turn betnek, hacsak nem vagy kész betenni minden pénzedet a potba. Akkor így turn bet sem kell és c/f turn, river. Annak mennyivel van több értelme, hogy betelsz aztán meg egy viszonylag nagy potot elengedsz? Csak pénzkidobás.

Jah, lehet nit vagyok ésaztán? Nem lehet mindenki tökéletes. Én csak elmondtam, hogy miért így játszanám meg. De te nem mondtad el, hogy mit tennél csak belekötöttél az enyémbe.
      Egyébként meg figyelembe vettem, hogy Deep.
      nem mondtam, hogy turnön AI-ra dobtam volna, bár ki tudja, mivel deepek voltunk. sokat gondolkodtam volna az biztos :)
      ha turn-t checkoltam volna, river bet-jét nagy valószinűséggel calloltam volna

kösz egyébként a véleményed
      kiváncsi lennék arra is, hogy Bmilk/Jamm/Axles hogyan játszotta volna

@speeki890722 azóta én is 4-4.5öt betelnék turnön :P
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      ha érdekel a véleményem flop nekem tetszik, turn ~$4 river jajj ez nehéz :D legyen check, de adott ellenfél estén egy kis emelést megnéznék kb $4-$6
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Hali, nekem tetszene a turn check behind, könnyebben fog lecallozni riveren egy gyengébb kéz, plusz nem leszünk még véletlenül sem megcsekrézelve...

Viszont ha már az emelés mellett döntöttél, akkor az legyen nagyobb! ;)

Szóval szerintem jó opció lehet a turn check behind, és riveren call, vagy ha checkel, akkor river bet.
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von ALCU01 Hali, nekem tetszene a turn check behind, könnyebben fog lecallozni riveren egy gyengébb kéz, plusz nem leszünk még véletlenül sem megcsekrézelve...

Viszont ha már az emelés mellett döntöttél, akkor az legyen nagyobb! ;)

Szóval szerintem jó opció lehet a turn check behind, és riveren call, vagy ha checkel, akkor river bet.
      helo
      ez is egy lehetőség, ezt írta wago is
      bár nagyon sok river lap van, aminek nem örültem volna :)

kösz
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      úgy néz ki lassan az lesz a standard hogy TPTK 3betlet potba turn checkelünk IP...
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Ki mondta, hogy ez a standard?? ?(

Én pl. azt írtam, hogy jó opció lehet. Sőt, meg is indokoltam, hogy miért...
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      ez a turnön checkelek hogy riveren kifizessen dolog, azért nem jó mert a flop donkbet/call egyértelműen elárulja hogy valamilye... szóval nem kell attól "félni" hogy dobja a JJ, Ax-et, tovább miért adnánk ingyen lapot amikor elég erős lapunk van.

a check/raise dolog meg azért nem jó mert most attól félsz hogy bet/foldolni kell? akkor ez azt jelenti hogy végig c/f-ot játszol mert úgye ha riveren betlet és te megadod miután adtál neki ingyen lapot ugyanott vagy mintha beteltél volna, és még az is feltételezhető hogy pot közelit emel vagy overbetel... akkor meg mi a tehendő?

+ ha a trükkös k*cs*g, passzív fajta akkor úgyis checkelni fog ha turn betelsz mert ott úgyis csak c/c-t fog játszani és riveren készül emelni

ha c/r készülne a flop játékodból ítélve inkább donkbet/r-t játszana, vagy itt már nagyot hívna a nutsával mert esélyes checkelsz, és ez neki nem tetszene...

a range ellen egyértelműen több value és kvesebb bukás van a turn betben mint a checkben
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Nem értem egy 3bet potban miért gondoljátok, hogy sora lett a turn-ön?? 57 vagy T7 elég valószínűtlen, egy flop reraise call után meg főleg. Simán lehet nála gyengébb A, amivel végig fog callozni. Ilyen 42/42-es arc ellen sosem check-elném el a turn-t, rengeteg value-t vesztenénk. Viszont nagyon kicsi a betméret. 5$-t betelnék, és ha megadja, akkor riveren check behind, de ellenfél függvényében még akár a maradék stackemet is betteném a riveren, mert mondjuk egy fish AQ-val is simán megadja.