NL50 FR deep... Ász póker river check?

• DN6IAX
      DN6IAX
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.07, Hozzászólások: 482
      $0.25/$0.5 No Limit Holdem
      8 players
      Converted at weaktight.com

Stacks:
      UTG ($47.80)
      UTG+1 ($55.30)
      Hero (MP1) ($108.00)
      MP2 ($44.00)
      CO ($56.55)
      BTN ($124.75)
      SB ($54.75)
      BB ($110.35)

Pre-flop: ($0.75, 8 players) Hero is MP1 A:spade: A:club:
      2 folds, Hero raises to $1.75, MP2 calls $1.75, 1 fold, BTN calls $1.75, 2 folds

Flop: Q:diamond: A:heart: 9:heart: ($6, 3 players)
      Hero bets $4.50, MP2 calls $4.50, BTN folds

Turn: Q:club: ($15, 2 players)
      Hero bets $8.50, MP2 calls $8.50

River: A:diamond: ($32, 2 players)
      Hero checks, MP2 bets $29.25, Hero calls $29.25

Mivel nincs nála Ász így nyitásra eldobná a Q-ját és ha checkolok akkor azzal abszolút gyengeséget mutatok így még blöfre késztethetem egy Q fullal vagy Q pókerrel. Ti hogy játszottátok volna?

Final Pot: $90.50
      Hero shows: A:spade: A:club:
      MP2 shows: Q:heart: Q:spade:

Hero wins $87.50 ( won +$43.50 )
      MP2 lost -$44
      BTN lost -$1.75

Én úgy gondolom hogy nála teljesen rossz volt (elméletben) hogy a riveren allin ment Q pókerrel....az hogy checkeltem a riveren kizárja azt hogy pontosan 1 db Ász van a kezemben mert ott természetes az emelés Ász fullal. Viszont ha elpasszolom akkor vagy 2 Ász van nálam vagy nincs Ász.... tehát Ász póker ellen mindent bukik viszont minden gyengébb lapot eldobat...tehát elég hülyén hangzik de ez egy -EVs blöff volt a részéről Q pókerrel...értékért nem tud nyitni :s_smile:
  • 5 válasz
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Komolyan gondolod, amiket leírtál?:) Blöff Q pókerrel??? Ez még viccnek is rossz :D
      Amúgy szerintem sokkal jobb lenne a riveren a vbet. Egyáltalán nem biztos, hogy Q fullt betelne és ilyen boardon busted FD-val sem hiszem, hogy blöffölne.
    • DN6IAX
      DN6IAX
      Bronz
      és szerinted mivel fogja megadni hgyha nyitok?:D SEMMIVEL..tényleg nem blöff ezt rosszul fogalmaztam...rossz értékhívást kellett volna írnom:D ...de véglis mindegy a statjai alapján 1 centet nem tudok belőle kihúzni ha nincs Q pókere mert elég nit volt
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      nem deep party, csak te vagy deep
      A helyében Q fullal passzolnék riveren.
      Q pókerrel biztos berakom riveren, nehogymár checkeljek vele, nem hinném el az A pókert csak egy A-fullt, amivel c/raiselni akar az ellenfél.
      Helyedben egy kisebbet nyitnék, amit még egy Q full esetleg megad
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      c/r turn vagy
      kisebbet nyitnék, amit még egy Q full esetleg megad

A levezetésedet én sem nagyon értem, miért lenne egyértelmű nálad az A póker? A helyében ugyanígy betolnám ha checkelnek elöttem.

Véletlenül nen JP asztalon volt ez?
    • DN6IAX
      DN6IAX
      Bronz
      sajnos nem JP volt fulltilten játszottam...sztem ilyet nem írtam hogy egyértelmű h ász pókerem van:D csak azt h 1db ásszal biztosan nyitottam volna.igen a kisebb nyitás logikusnak tűnik nekem is és értem is de én magamból indulok ki és én kb 100% h nem adnám meg talán ezért nem gondoltam erre...mondjuk az már más tészta hogy nem kerülnék ilyen helyzetbe pl 1 dámávalhogy még riveren is sok pénzről kell dönteni hanem már turnnél bekerült volna minden bár 1 db Qval meg nem jön szóba a coldcall:D QQ-val meg amúgysem......jah és még valami :a turnnél azért nem játszottam check raisere mert épp arra vártam h rám emeljen...valahogy inkább tettem Q-ra mint Ászra.