[SH] NL10 sh AQs

• Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.16, Hozzászólások: 1.927
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($3.90)
      Hero ($10.11)
      UTG ($3.64)
      UTG+1 ($18.02)
      CO ($30.36)
      BTN ($10.17)

Dealt to Hero A:club: Q:club:

fold, fold, fold, BTN raises to $0.50, fold, Hero calls $0.40,

FLOP ($1.05) 8:heart: 7:club: A:spade:

check, check,

TURN ($1.05) 8:heart: 7:club: A:spade: 8:spade:

check, BTN bets $1, Hero raises to $3, BTN raises to $9.67 (AI), Hero calls $6.61 (AI),

RIVER ($20.27) 8:heart: 7:club: A:spade: 8:spade: 3:diamond:

BTN shows K:diamond: A:heart:
      (Flop 82.7%, Turn 89.8%)

Hero shows A:club: Q:club:
      (Flop 17.3%, Turn 10.2%)

BTN wins $19.26

helo
      srác 74-43-42 3bet, 8 AF, szóval igazi maniac
      Ellene jó ez a line? Flopon terveztem c/r-t, de nem emelt. Turnön biztos voltam benne, hogy emel.

Jó így, vagy máshogy játszanátok? Pl turn bet.
      kösz
  • 17 válasz
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      nálam pf 3bet
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von bmilk nálam pf 3bet
      Gondoltam arra is, hogy betolom ellene preflop, de úgy gondoltam lesz átlagban 60-40em ellene, ha viszont jó flopot kapok, akkor el tudom nyerni az összesét nagy valószinűséggel. Több +-t láttam callban, és ha Q/A van flopon, mint pre allinben.

Flop+turn jó így?
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Már csak azért is érdemes visszaemelni mert lehet hogy lopja a vakodat. Akkor meg fizessen azér, hogy lássa a floppot.
      Floppon gondolom csek/réz lett volna a terv. A preflop harcnál már kiderült volna, hogy erős lapja van, de legkésőbb a flop cbetnél. Szóval pénzt spórolhattál volna meg.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      maniacnek "mindíg erős lapja" van
    • arsenarsenarsen
      arsenarsenarsen
      Bronz
      Regisztrált: 2008.02.07, Hozzászólások: 1.909
      preflop 3bet, általában csak rosszabb lap fog callozni.

ha meg 4betel, akkor easyfold.
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von arsenarsenarsen preflop 3bet, általában csak rosszabb lap fog callozni.

Ha 4betelt volna, szívesen rátoltam volna pre. Láttem KJ-vel és KT-vel is pre allin menni, tényleg igazi idióta volt.
      Igazából azért nem 3beteltem, mert nem voltam benne biztos, hogy fog-e 4betelni. Ha csak callol, és nem esik flopon se A se Q, cbetre úgyse dob, és nem tudok vele mit csinálni.
      Ezért gondoltam, hogy inkább csak call, és ha esik A/Q, akkor berakom ellene.
      @wago 74-43-42 3bet srácnak bármilye lehet, és bármivel 4betel, cbetre meg nem dob szerintem.
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Original von Cukk
      @wago 74-43-42 3bet srácnak bármilye lehet, és bármivel 4betel, cbetre meg nem dob szerintem.
      Akkor meg teljesen fölösleges ilyen lappal játszani ellene. Call, ha lesz két párod, akkor tolod, bármi másra csek/fold, amennyiben biztosra mész.
      Ha ennyire idióta és agresszív akkor csak top lapokkal játssz ellene én erre ezt mondom.

Ha meg mersz kockáztatni, és bármivel 4betel és bármivel cbetel akkor ennyi erővel bármilyen random lappal tolhatod ellene, mer ha bejön, akkor kifizet. Axs, K9s+, egyszínű kapcsolódok, 22+.
    • Barybaba
      Barybaba
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.23, Hozzászólások: 1
      tomikám a 73-43-42 ellenée is azt mondanám h pref visszaemelsz. további emelésre fold. callnál pedig check/fold. vagy max egy bet aztán fold.... akármennyire is eszetlen a játékos és szétakart szivatni ahogy én szoktalak élőben:D a 3bet teljesen jogos lett volna pozíción kívül. egyébként átgondolható h btn-ről hívott de akkor is... főleg a btn miatt kellene a reraise. várom msnen a választ.
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Original von Barybaba tomikám a 73-43-42 ellenée is azt mondanám h pref visszaemelsz. további emelésre fold. callnál pedig check/fold. vagy max egy bet aztán fold.... akármennyire is eszetlen a játékos és szétakart szivatni ahogy én szoktalak élőben:D a 3bet teljesen jogos lett volna pozíción kívül. egyébként átgondolható h btn-ről hívott de akkor is... főleg a btn miatt kellene a reraise. várom msnen a választ.
      :D
      Előző postban is írtam, hogy ellene boldogan betoltam volna mindent preflop. Ment allin KJ-vel és KTvel is!! (csak nem voltam benne biztos hogy 4bel)
      Azt mondod pre 3bet, és flopon check/fold? Akkor minek 3beteljek?:) Ha leesik flopon A vagy Q, elég nagy valószinűséggel akkor is bekerül sok pénz a potba, ha csak callolok. Viszont ha nem esik le, csak bukom a nonsd-t. Ha meg cbetelek, ő nagy valószinűséggel callol/emel, 2. barrelt meg ellene nem nyomnék. + 3betre se dobna szerintem soha, fold to 3bet 0/3, wtsd 43.
      + Az, hogy BTN-ről emelt, az ő rangén szerintem semmit se változtat, mivel, minden 2. lappal emel.
      Persze lehet, hogy jobb a 3bet, de én ellene most is csak callolnám szerintem.

(szervezz hétvégére pokert :D )

@wago AQs ellene szerintem elég jó, és bármilyen Axx boardon allin mennék

e:bár utólag 4betre lehet mégis dobnám, range ellen -EVs vagyok szerintem, még ha KT+hasonlókkal is callol
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Mániákusok ellen nem kell megőrülni, sokan abba a hibába esnek, hogy átveszik az Ő stílusukat, és párokkal meg erősebb A-okkal all-in mennek. Az ilyenek ellen várni kell a QQ+ lapokra úgyis kifizetik. Teljesen értelmetlen 3betelni ellene, mert találat nélkül c/f a játékunk, azt meg ne várjuk, hogy dobjon 3betre. Pre call, aztán ha A vagy Q magas a board akkor c/r, vagy c/c veszélytelen floppon, és turn c/r.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      Original von Cukk
      Original von arsenarsenarsen preflop 3bet, általában csak rosszabb lap fog callozni.

Ha 4betelt volna, szívesen rátoltam volna pre. Láttem KJ-vel és KT-vel is pre allin menni, tényleg igazi idióta volt.
      Igazából azért nem 3beteltem, mert nem voltam benne biztos, hogy fog-e 4betelni. Ha csak callol, és nem esik flopon se A se Q, cbetre úgyse dob, és nem tudok vele mit csinálni.
      Ezért gondoltam, hogy inkább csak call, és ha esik A/Q, akkor berakom ellene.
      ritkan irod ide, mivel az en feladatom az nl100+, de felfigyeltem erre a handre (mivel het leosztasa lett), es ugy erzem nem hagyhatom szo nelkul :)

tehat ez 100%-ban 3bet pre, mivel az ellenfel 3bet calling range-et dominaljuk AQ-val, azaz rengetegszer ad meg rosszabb lapokkal (KQ, AJ, AT, QJ, stb), es ha part talalunk, akkor sokszor vezetunk a flopon.

ha nem talalunk part es keveset dob, akkor meg toljuk ra a turnon. te mondtad, hogy nem dob semmit... akkor tok jo, ha rosszabb asz magassal, vagy esetleg kiraly magassal becalloz minket, nem? mondhatni, valuebetelunk ellene.

azzal sem ertek egyet, hogy csak premium lapokra kellene varnunk. ha ugy erezzuk, hogy +ev egy szituacio (hiaba vonz magaval tobb varianciat) be kell vallalnunk egy fish ellen, mivel 1. ki tudja kapunk e egyaltalan QQ+t 2. ki tudja mikor lep le az asztaltol.

gl
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      NL10-en sztem teljesen felesleges ilyen move-okat bevállalni, hogy turn-ön A magassal push all-in, amíg az ember rollt épít, főleg egy ilyen ellen, aki ha talált egy legkisebb párt már nem fog dobni.

A pre 3bet-et sem tartom jónak, mert ha nem építjük a potot pre, akkor is ki fog fizetni ha találunk valamit, ha meg nem, akkor olcsón megúsztuk a dolgot.

Abban egyetértek, hogy a +EV helyzeteket be kell vállalni a variancia ellenére, de ez réár ha már biztos rollt építettünk sztem.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      es mire alapozod, hogy nincs biztos rollja egy adott szinthez a jatekosnak?
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Nyilván biztosan nem tudhatom, de nem hiszem, hogy vannak megrögzött NL10 grinderek, sztem mindenki szeretne onnan feljebb jutni (én legalábbis nagyon szerettem volna anno), és bőven elég még ide egy sima ABC póker nagy blöff move-ok nélkül is, szépen lehet nyeregetni nagy variancia nélkül is.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Szerintem is sima 3bet ez preflop.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Azt el is felejtettem írni, hogy azért sem 3betelném, mert mi leszünk OOP, esélyünk nem lesz potkontrollra játszani. Ilyen idióta mániákusok ellen, sokkal szívesebben játszok 3bet potban IP.

Örülök, hogy van egy ilyen hand, amin lehet "vitatkozni", az ilyenektől fejlődik az ember a legtöbbet ;)

Ja és 2 jó cikk a mánikásokról:

Exploitive Play: A mániákus

Ellenféltípusok: a mániákus
    • Mauzer77
      Mauzer77
      Bronz
      Kösz az elemzéseket! :)
      Amikor sokadszorra is átgondoltam anno ezt a partit, és Barybaba-val beszéltük msn-en, mondtam neki, hogy kiváncsi vagyok milyen vélemények lesznek még, de nagyon nehéz lesz meggyőzni, hogy a 3bet jobb.
      Örülök Jamm, hogy ugyanazt gondolod, mint én. Bár úgy tűnik, csak 2en vagyunk, többiek 3bet. :)