Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL25 SH - AKs vs LAG

• pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Már régen tettem ide leosztást, de ma találtam egy egész jót.

Az ellenfél ismert, a statok és az eddigi játéka alapján egy jó LAG-nak tűnik, jegyzet viszont még nincs róla.
      22/17/2.9 az alap, mivel egymás ellen még nem sokat játszottunk, ezért a 0 cbet/fold stat nem mérvadó. Az látszik, hogy postflop elég agresszív, viszont mindössze 17% a WTSD.

Az egy LAG játékos számára is egyértelmű, hogy ez a flop nem sok mindent talál be, ezért ez egy jó alkalom számára, hogy már a flopon elvigye a potot egy emeléssel. Mivel ezzel én is tisztában vagyok, és azért a kezemben lévő lapban még van némi potenciál húzóként, ezért megadok. De ez a megadás azzal a szándékkal történik, hogy bármilyen turn card esetén újra betelek, vagyis leadelek amivel meglehetősen erős kezet mutatok. Mostanában ha megfelelő alkalom és ellenfél adódik, akkor ezt a játékot választom, mert OOP nagyon nehéz helyzetben vagyunk egy akár marginális, akár húzó kézzel és ha passzolunk a turnön, akkor nagy valószínűséggel már fel kell adnunk a kezünket, mert nem jutunk elegendő információhoz.
      Ezért választottam ezt a vonalat, mert ha a turn betünket is emeli, akkor már elég nagy a valószínűsége, hogy egy a miénknél jóval erősebb kézzel állunk szemben. A jobb LAG ellenfelek itt gyakran dobni fognak, a rosszabbak pedig nem ritkán megadnak még egy tétet a gyengébb kezükkel.

Amiért viszont ezt a handet ide teszem az a turn bet utáni játék. Vagyis ki hogyan játszaná tovább. Én ugye már a flopon eldöntöttem, hogy a turn játék bet/fold lesz és ugyan kaptunk egy erős húzót, ha itt egy push jön az ellenféltől, sajnos nem elegendő az odds a callra. A kérdés az, hogy beteljünk-e itt nagyobbat (pot körülit), hogy ezzel jó esélyeket kreáljunk magunknak a callra, vagy esetleg változtassuk meg a flopon hozott döntésünket és álljunk át c/c-ra. Vagy esetleg c/R?

Kinek melyik vonal tetszene jobban?

Azt még azért leírom, hogy én nem nagyon szeretem a túl drága blöfföket, (főleg amik a teljes stackembe kerülnek) ezért választottam ezt a játékot.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $12.10
      MP3:
      $6.35
      CO(Hero):
      $37.10
      BU:
      $28.25
      SB:
      $49.20

Preflop: Hero is CO with K, A.
      MP3 calls $0.25, Hero raises to $1.25, BU calls $1.25, 3 folds.

Flop: ($3.1) 4, 7, J (2 players)
      Hero bets $1.50, BU raises to $4.25, Hero calls $2.75.

Turn: ($11.6) T (2 players)
      Hero bets $6.00, BU folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $11.6.
  • 4 válasz
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Nekem sokkal, de sokkal jobban tetszene egy turn check/raise all-in.

További értéket tudsz nyerni a blöffjéből, és van egy rakás outod call esetére (min. 12, de esetenként még a felső lapok is játszhatnak, bár nem hiszem, hogy egy TP handdel lecallozna, de akár még egy slowplayezett QQ is benne lehet), mindamellett még FE is könnyen lehet ezzel a move-val.

De ha check behindol turnon, attól sem fakadunk sírva! ;)
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      turn c/r all in, ha meg ő is checkel riveren eldöntendő... de szerintem c/f,
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

c/r all-in egy nagyon jó move ebben a szituban, ne félj néha feltenni a teljes letéted egy "blöffre", erre van a BRM.

Ha lead-elsz és jön a push, akkor Te kerülsz kényelmetlen helyzetbe, és nem is lesz oddsod callolni. Ellenben egy c/r sokkal nagyobb erőt mutat, nálad lesz a FE, +pénzt tesz be a potba villain, és ha callol is, nagyon sok outod van lejavulni. Ha pedig mögéd check-el, akkor sincs próbléma, riveren javulatlanul easy c/f.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Köszi srácok!

Ha már ekkora az együttértés, akkor legközelebb ez lesz a line :)

Szerk: a BRM nagyon feszes, úgyhogy bőven beleférne 1-2 ilyen blöff ;)