Nl100 Fr Utg Kk

• Vakipapa
      Vakipapa
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.17, Hozzászólások: 59
      $0.5/$1 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP1 = ($24.00)
      MP2 = ($220.05)
      MP3 = ($102.65)
      CO = ($31.85)
      BU = ($25.10)
      SB = ($17.10)
      BB = ($68.95)
      UTG1(Hero) = ($119.15)
      UTG2 = ($92.40)

Preflop: Hero is UTG1 with K, K.
      Hero calls $1.00, 2 folds, MP2 raises to $4.00, 5 folds, Hero raises to $12.50, MP2 calls $9.50.

Flop: ($28.5) 9, T, 8 (2 players)
      Hero bets $20.00, MP2 calls $20.00.

Turn: ($68.5) A (2 players)
      Hero bets $25.00, MP2 calls $25.00.

River: ($118.5) 4 (2 players)
      Hero checks, MP2 checks.

Final Pot: $118.5.

Villain 22/17/2 80hand
      Szerintetek jó így, bár a turn bet elég weak, ha allint tol bajban vagyok!!
      Riveren mi lett volna a legjobb?
      check/call, bet/fold nem nagyon jó, check/fold se tetszene!!
  • 6 válasz
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      Original von Vakipapa
      Hero calls $1.00
      wtf
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      A l/r szörnyű. 1-2 figyelmesebb arc kiszúrja majd ezeket és a monstereiddel semmit sem fogsz tudni nyerni.
      Én ezt turnön feladtam volna, nem nagyon tudsz csinálni semmit, egy bettel már kommitálod magad.
      Így riveren a c/c a legszinpatikusabb, mert a flop húzókból semmi sem egészült ki.
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      hát nemtom, vannak asztalok ahol a közhiedelemmel ellentétben lehet jó a limp raise. persze nem árt ha balanceálva van. és mivel nagyon valószínű, hogy ez nálad nincs rendesen kibalanceálva, így ez elég mínusz EV így. persze itt is lehetnek kivételek, pl ha ül 3 maniac az asztalnál, akik nem szeretlek 3-betelni és még sorolhatnám. vannak azért jó szituk erre is. kicsit olyan érzésem van a limp/raise-el kapcsolatban, hogy sokan azt hiszik ez olyan move amit csaj az idióták csinálnak. mint ahogy régen a donkbetre is ez volt a jellemző. pedig vannak helyzetek mikor néha jó donkolni is. és van mikor a l/r a jó játék. rá kéne már jönni erre is

MP2-nél meg lövésem sincs mi van. lehet nála JJ, QQ, de azzal csak puhsolt volna flopon. gyakorlatilag mindennel pusholnia kellett volna flopon. talán valami húzó még esélyes. szóval szerintem a turn bet jó, csak lehetne nagyobb, pl 42.5$
    • Vakipapa
      Vakipapa
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.17, Hozzászólások: 59
      Próbálom ritkán használni a limp/raiset, bár néha jobban jön ki mintha emelnék UTG!!
      Volt már hogy emeltem 4BBig KKval, és 5 megadó követett!! Így aztán játszd le postflop!! :P

senna: Ha feladom turnon, elcheckelem, és villain hív, akkor simán dobnád? Nekem ez sem tetszik túlságosan!! Villain helyébe bármivel hívnék turn check után, így simán kiblöffölhet!!

lino: Igen én is nagyobb turn beten gondolkodtam, bár valami AT szerű lappal szemben meg már nem fogok tudni dobni!!
      Nice read, ezek csak nem pusholnak floppon :P

Results follow:

MP2 shows a pair of jacks(J J).
      Hero shows a pair of kings(K K).

Hero wins with a pair of kings(K K).
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Original von lino5 a limp/raise-el kapcsolatban, hogy sokan azt hiszik ez olyan move amit csaj az idióták csinálnak. mint ahogy régen a donkbetre is ez volt a jellemző. pedig vannak helyzetek mikor néha jó donkolni is. és van mikor a l/r a jó játék. rá kéne már jönni erre is

ezzel kb így vagyok én is: megfelelő helyzetben, játszótársakkal nagyon is jövedelmező lehet.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Original von Vakipapa senna: Ha feladom turnon, elcheckelem, és villain hív, akkor simán dobnád? Nekem ez sem tetszik túlságosan!! Villain helyébe bármivel hívnék turn check után, így simán kiblöffölhet!!
      JJ-QQ-val nem tartom túl valószinűnek hogy emelni fog. Örülne egy szabadlapnak. El tudok képzelni nála valami közepes-alacsony PP-t, amivel esetleg emelne, mert azzal nem sok esélye van a győzelemre SD-nál.

Ami a limp/raise-t illeti, jegyzetelni kell ilyen egyszerű. Ismerek NL200on olyan arcot aki ezt csak gyengébb lapokkal teszi és olyat is aki csak monsterrel. Egy l/r után sokkal szűkebb skálára fognak tenni az ellenfeleid, mint ha csak simán emelnél.

Egyedül akkor használnám ezt, ha van az asztalnál olyan arc, aki pl. minden 2. körben emel.