NL25SH KQo

• Eke88
      Eke88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.25, Hozzászólások: 1.713
      Known players:
      Position:
      Stack
      MP3:
      $18,65
      Hero:
      $26,90

0,1/0,25 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with K:diamond: , Q:heart:
      MP3 raises to $0,50, Hero raises to $2,25, 3 folds, MP3 calls $1,75.

Flop: ($4,85) 9:diamond: , K:heart: , T:spade: (2 players)
      MP3 bets $1,25, Hero raises to $5,00, MP3 calls $3,75.

Turn: ($14,85) A:club: (2 players)
      MP3 bets $2,00, Hero raises to $19,65 (All-In), MP3 calls $9,40 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

River: ($37,65) A:heart: (2 players)

Final Pot: $37,65

Results follow (highlight to see):
      Hero shows two pairs, aces and kings (Kd Qh)
      MP3 shows three of a kind, aces (As Qd)

MP3 wins with three of a kind, aces (As Qd)

Az arc elég nagy fish, ezt a limp/call donkbet linet sokadjára játszotta el, ezért nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.
      Turnon hiba ilyen arc ellen betolni? Inkább potkontrollra érdemes itt játszani?
  • 3 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      nem 3 betelném pre, tul sokszor callozna, és a 3 bet egyik feltétele a pre dobatás. Flopp ok, turnotöl potkontroll
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      szerintem jó a 3bet mert az ellen WTSD 18 ezért könnyen elvihetjük majd a potot... de az emelés mértékével nem értek 1et... én úgy venném mintha csak limpelne... $1,25ig turn szerintem is potkontroll, abszolút magamra ismerek annál az all in-nél a fishek néha TILTre raknak, és énis így megőrülök ilyen minirase meg donkbet/callok után.... teljesen elvesztema fejem... de már kigyógyulóba vagyok :)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Túl nagy a 3bet értéke nem kell ekkora. Abban igaza van vanyasnak, hogy ilyen laza arc ellen KQ-val nem nagyon érdemes 3betelni, viszont ahogy bmilk is mondta, Ő elég ritkán megy el mutatásig, ami arra enged következtetni, hogy postflop elég feszesen játszik és találat nélkül nem nagyon fog erősködni, ez a 3bet felé billenti a mérleget márcsak azért is, hogy mögöttünk nehogy valaki sqz-elni próbáljon.

Flop reraise okés, viszont így, hogy megadta lehet gyanakodni, hogy valami van nála. Sajnos a turn nagyon rossz lap számunkra, itt nem sok választási lehetőségünk van, vagy rátoljuk vagy eldobjuk.

A call nem igazán működne itt potkontroll végett, ugyanis ha csak megadjuk, akkor a riveren 18$ lesz a pot, villain előtt pedig 9$ marad, ha ott betolja, akkor már nem nagyon lehet eldobni.

Ellene a dobást választanám a turn-ön, még egy ilyen nagyon gyenge betre is.