[SH] NL10 sh KTo

• wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Seat 1 is the button
      Seat 3: GetAidsSrsly ( $10.21 USD )
      Seat 1: Hero ( $13.41 USD ) Button
      Seat 4: NoSignOfL ( $9.10 USD )
      Seat 5: millkka ( $14.11 USD )
      Seat 6: rounder_014 ( $5.24 USD ) [36/3/0.2] 37 hand
      Seat 2: spect11 ( $9.23 USD ) [44/0/2.7] 41 hand

spect11 posts small blind [$0.05 USD].
      GetAidsSrsly posts big blind [$0.10 USD].

** Dealing down cards **
      Dealt to Hero [ T K ]

NoSignOfL folds
      millkka folds
      rounder_014 calls [$0.10 USD]
      Hero raises [$0.50 USD]
      spect11 calls [$0.45 USD]
      GetAidsSrsly folds
      rounder_014 calls [$0.40 USD]

** Dealing Flop ** [ K, 4, 6 ] (Pot $1,60)

spect11 bets [$1.60 USD]
      rounder_014 folds
      Hero raises [$4.00 USD]
      spect11 raises [$7.13 USD]
      Hero folds
      spect11 wins $13.85 USD from main pot

Gondolom preflop játék még oké. Kisvakból és Co-ból jöttek ketten. A flop eltalált és egész jó a board is, nincs kint húzó. Pont ezért lepett meg a donk bet, főleg ilyen pot méretű. Itt gondolkodtam, hogy milye lehet, de arra gondoltam, hogy ez most egy nagyon erős blöff vagy tényleg van valamilye.

Fold - én úgy voltam vele, hogy van egy egész használható lapom, nem lenne értelme foldnak.

Call - ha megadom, akkor turn-ön ugyancsak nem tudom, hogy hol állok. Ott már csak csekk/fold-ot tudnék játszani, hacsak nem jön a T vagy K.

Reraise - Végül e mellett döntöttem. 2,5-et visszaemeltem, és úgy voltam vele, ha megadja, akkor valószínű valamilyen Kx-e lehet, esetleg alacsony párja vagy csak blöff. Ugyanakkor, ha pushol, akkor valamilyen kissebb settje lehet. 44, 66? KK-a, AK-al és AA-al nem hiszem, hogy el akarna ilyeszteni. QQ-val meg hmm, talán benne van. JJ-t már nem hiszem, hogy tartott.
      És úgy is lett, ahogy jósoltam, pusholt. Úgyhogy én dobtam. Lehet, hogy csak egy nagyon vakmerő blöff volt.

Vélemény?
  • 5 válasz
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      nem tudom ki találta ki ezt a nézzük meg milye van emelés hülyeséget, de sokakat megfertőzött... mindenkitől ezt látom... semmi értelme... flop call.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      Original von bmilk nem tudom ki találta ki ezt a nézzük meg milye van emelés hülyeséget, de sokakat megfertőzött... mindenkitől ezt látom... semmi értelme... flop call.
      SD képes handdel valóban nincs értelme, és itt callozzunk minimum egy utcát pozból.

De HU potban, egy kisebb donkbetre simán jó a visszaemelés bármilyen szemét kézzel, ráadásul raise/fold opcióban. Meg lehet nézni, hogy tényleg van-e valamije, ugyanis a donkbet/fold egy eléggé standard fish flopjáték.

A fenti hand valóban nem ez a szitu.
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Original von bmilk nem tudom ki találta ki ezt a nézzük meg milye van emelés hülyeséget, de sokakat megfertőzött... mindenkitől ezt látom... semmi értelme... flop call.
      Miért ne lenne értelme? Most itt visszaemeltem és ő pusholt? Mivel csinálja? 72o-val? vagy esetleg Axs-el blöfföl?

Másik, hogyha megad, mire vársz turnön? Ha jön egy A vagy újabb K akkor megált a tudomány? Ha blank lap jön, akkor még mindig ugyan az a helyzet, mint floppon, nem tudom, hogy mije van, az emelés lehet nagyon erős lap is, de lehet egy sima blöff. És ha folytatja a nyitást? Mennyivel jobb, hogy turn-ön tolja rám, minthogy floppon?
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.131
      wago, ajánlom figyelmedve a következő stratégiai cikket: Az információs emelés vége. Nagyon hasznos szerintem.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Tényleg nem sok értelme van itt raise/foldoni egy SD képes handdel.
      Ha csak callozol és turn-ön folytatja a nyitást, akkor fold ennyi, olcsóbban megúszod, mintha visszaemelnél a floppon, és a pushra meg dobnál.

Amit ALCU beszúrt cikket az egyébként tényleg jó kis olvasmány.