nl 25 SH JT

• 6 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      sztem jó, riveren fold kéne hogy legyen de erre a kicsi betre nem lehet dobni
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      szerintem végig callolni -EV. Húzóval bagóért kapja a lapot, ha erősebb akkor meg eleve....

szerintem flop raise/fold
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      raise/foldot csak blööfel éri meg játszani, közel sem biztos hogy nálink a jobb lap tehát nem value raise lenne, egyedül a FD-t verjük a skálájából, nagyobb J, sett, 2 pár meg minket ver.
      raise foldod csak akkor játszok (jó lappal) ha pl multiway flopp van és emelek a donkra majd valaki tovább izmozik
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Original von bmilk szerintem végig callolni -EV. Húzóval bagóért kapja a lapot, ha erősebb akkor meg eleve....

Vanyas +1 , raise/fold tényleg inkább csak blöffből!

Egyébként pont Te írtad a múltkor egy flop raise/fold-dal kapcsolatban, hogy:

Original von bmilk nem tudom ki találta ki ezt a nézzük meg milye van emelés hülyeséget, de sokakat megfertőzött... mindenkitől ezt látom... semmi értelme... flop call.
      Hozzátenném még, hogy arról is szól a potcontroll, hogy feladjuk a védekezést a húzókkal szemben, cserébe nem fújjuk fel a potot egy nem túl erős, mégis showdown képes handdel. Ezen kívül turnön mi is megkapjuk bagóért a sorhúzónkat, ami egy jó dolog.

Így, hogy lejött a riveren, ez fold, de annyira keveset hívott, hogy már csak a note miatt is lecalloztam volna én is.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      azért az mégis cska erős hogy végig fél pot alá donkol és akkor "pontkontroll", ha 2/3-3/4et hív akkor természetesen teljesen rossz lenne a raise...

a flop raise pl $3ig még ki is egyensúlyozza majd a blöffjeinket... ma ezt most látja hogy ezzel végig callolunk az inkább neki infó mint nekünk róla hogy mivel csinálta...

flop raise/fold + turn c/f $ <= flop call + turn call $

turnön már valószínű tudunk pot kontrollra játszani, mivel nagy valószínűséggel turn checkelni fog, ha mégis emelni könnyedén bedobhatjuk a lapot...

és nem kerülünk nehéz helyzetbe riveren hogy akkor most mi is a helyzet...

itt szerintem jóval olcsóbb a flop raise/fold turn c/f mint a c/c/c feltéve ha nem jön a pikk, amire még blöffölhet is, mert azért láttam már végig donkolni AQ, A10el ilyen helyzetben.... stb...
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von ALCU01
      Original von bmilk szerintem végig callolni -EV. Húzóval bagóért kapja a lapot, ha erősebb akkor meg eleve....

Vanyas +1 , raise/fold tényleg inkább csak blöffből!

Egyébként pont Te írtad a múltkor egy flop raise/fold-dal kapcsolatban, hogy:

Original von bmilk nem tudom ki találta ki ezt a nézzük meg milye van emelés hülyeséget, de sokakat megfertőzött... mindenkitől ezt látom... semmi értelme... flop call.
      Hozzátenném még, hogy arról is szól a potcontroll, hogy feladjuk a védekezést a húzókkal szemben, cserébe nem fújjuk fel a potot egy nem túl erős, mégis showdown képes handdel. Ezen kívül turnön mi is megkapjuk bagóért a sorhúzónkat, ami egy jó dolog.

Így, hogy lejött a riveren, ez fold, de annyira keveset hívott, hogy már csak a note miatt is lecalloztam volna én is.
      +1

Egyszerűen itt túl gyenge ahhoz a kezünk, hogy védelemből emeljünk vele, ezis egyfajta potkontroll, hogy nem védekezünk a húzóktól egy gyenge, de showdown képes kézzel. Ráadásul van két backdorr húzóesélyünk is, úgyhogy nem nagyon szeretnénk itt raise/foldot játszani. Turn-ön meg is jött a sorhúzó, ott már nincs értelme raise-elni, örülönk az olcsó rivernek.