Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL50 SH - AK - TAG BB donkol

• pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Láthattuk, hogy Trickstyle24 fish ellenfele mivel donkolt a QQ-ja ellen húzós flopon:)
      Íme egy újabb donk, a gond csak az, hogy az ellenfél egy 16/13/3-as TAG, akiről 1,4K handem van de jegyzetem nulla. Vagyis eddig nem láttam tőle olyan játékot, ami felhívta volna a figyelmemet.

Mire tehetjük itt őt?
      Az első gondolatom 66, 33 volt, aztán jött az AQ, AJ, majd elgondolkoztam rajta, hogy lehet még nála néhány húzó kéz pl. Q:cJ stb. Mivel az első gondaltom a szett volt, ezért az emelést azonnal kizártam, mert nem akartam tönkremenni ellene, ráadásul ezzel eldobatom az összes olyan kezet, amivel még esetleg fizetne. Mivel nálam volt az A, ezért úgy gondoltam, ha esik is egy x a turnön, akkor sincs nagy baj.
      A turnön újabb átgondolás következett. Csökkent a bet mérete! Szettel valószínűleg azt szeretné, ha riverig minél több zseton bekerülne, ehhez képest mégis visszavett. Itt már jobban hajlottam az AQ, AJ irányába. A river lap jó is meg nem is, mert a szettből full lett, viszont minden mást verek. Ez a 1/2 potnál is kisebb bet már elég furcsa volt, de emelni semmiképpen nem akartam, mert még az sem biztos, hogy az AQ, AJ-val callozna, viszont a full ellen tönkremegyek.

Az adott helyzetben ez a játék tűnt a legésszerűbbnek, amivel olcsón eljutok a riverig és nem megyek tönkre egy TPTK-val.

De vajon szerintetek mi lenne itt a helyes játék, és ha esetleg nem szett van nála, akkor hogyan nyerhetünk a legtöbb értéket a nálunk gyengébb kéztől?

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO:
      $49.25
      BU:
      $7.94
      BB:
      $48.65
      MP2:
      $24.15
      MP3(Hero):
      $51.65

Preflop: Hero is MP3 with K, A.
      Hero raises to $2.00, 2 folds, BB calls $1.75, MP2 folds.

Flop: ($4.5) A, 6, 3 (2 players)
      BB bets $3.37, Hero calls $3.37.

Turn: ($11.24) 9 (2 players)
      BB bets $7.00, Hero calls $7.00.

River: ($25.24) A (2 players)
      BB bets $10.00, Hero calls $10.00.

Final Pot: $45.24.
  • 4 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      mivel nálunk a redraw flushre ezért én is csak calloznám a floppot. Tulajdonkáppen nekem is tetszik ez a játék, akkor van baj ha riveren keményebben nyit, de akkor sem hiszem h dobnám, lehet az már busted draw, kisebb A, egyedül a full ver, szóval calldown nekem tetszik.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Kicsiny fejemnek itt az nem kerek, hogy egy szettel ugyan miért donkol flopon, amikor ott a flop C/C turnB teljesen idióta line, amivel nagyjából ugyanannyit nyer, de az AK-t szorongató ellenfelet kirázza tőle a hideg, vagy ott a flop C/R.

A river már-már blockbetnek tűnik, valszeg én is vhogy így mennék.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von vanyas mivel nálunk a redraw flushre ezért én is csak calloznám a floppot. Tulajdonkáppen nekem is tetszik ez a játék, akkor van baj ha riveren keményebben nyit, de akkor sem hiszem h dobnám, lehet az már busted draw, kisebb A, egyedül a full ver, szóval calldown nekem tetszik.
      +1

bogec: sok reg játszik donkbetet settel ilyen boardon, hogy FD-ra tegyed és jól rátold az AK-t, ami egyébként nem hülyeség, hogyha FD-val is donkol néha az ember. Persze az is lehet, hogy egy AJ, AQ lappal nem akart végigcallozni, és bepróbált egy próbabetet, amire csak egy callt kapott, így nem feltétlen tett minket AK-ra, és tovább valuebetele a turn-t. Turn call után lehet megijedt, hogy mégis jobb A van nálad, ezért inkább próbált olcsó terítést nézni, minthogy c/c játszon egy normáls méretű betre.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Köszönöm mindenkinek a hsz-t és örülök, hogy hasonlóan gondolkodtunk a handről.

Igazából kíváncsi lennék mire tehetett engem a parti folyamán, mert így utólag is visszanézve leginkább AJ, AQ-ra tenném, amivel arra gondolhatott, hogy én egy húzóval játszom ezt a call-call vonalat.

Meglepődve láttam a mutatásnál a TT-t a kezében.