NL50 SH - AK 4bet fish ellen

• pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Az ellenfelet ma láttam először, mindössze néhány hand van róla, így statokkal nem szolgálhatok. Annyit tudunk, hogy PF elég agresszív volt, postflop már nem annyira és amiből kiderült, hogy fish, szeretett chatelni :)

A 4bet egy picit nagyobbra sikeredett a szokásosnál, de ez azért, volt, hogy meggondolja jönni akar-e.
      A flop nem talált el, de azért van egy elég jó húzónk: 2 over, lyuksor, és backdoor FD.

Szerintetek mi lenne itt a helyes lépés?

Ismeretlenül ennyi infó alapján milyen skálára tennétek és hogy állunk ez ellen részesedésben?

Ha betelünk, mekkorát?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($63.10)
      BB ($107)
      UTG ($47.50)
      Hero ($54.50)
      CO ($70.30)
      BTN ($34.87)

Dealt to Hero K:spade: A:spade:

fold, Hero raises to $2, fold, fold, fold, BB raises to $4.68, Hero raises to $14, BB calls $9.32

FLOP ($28.25) T:diamond: 8:diamond: J:spade:

BB checks, Hero ?
  • 17 válasz
    • junior83
      junior83
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.01, Hozzászólások: 650
      Nehéz szitu , itt szerintem a check sem egy rossz döntés.Ha bet akkor olyan 16 körül , de én így ismeretlen ellen nem hiszem, hogy folytatnám.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      elkezdtem a kézskálát csinálgatni, de annyira nehéz belőni szerintem.... fish+ ez a 2,5szeres 3bet---> ezt most mire véljük? :D

annyira tág határok között mozoghat szerintem hogy lehet 25% de lehet 40% a részesedés riverig... pl AQval all in menne e? stb... AJ val csinálhat ilyet?

szerintem floppon vagy push vagy check én nem betlenék semekkorát, csak komtálnánk magunkat úgy hogy ne tudjunk dobni és akkor már csak jobb a push....

elsőre a pushra gondoltam, de túl nagy lenne a variancia... énkább check szerintem floppon...

" jöjjön a turn " " Pikk dáma!!!! hát ezt nem hiszem el!!!! " remélem leesett kitől idéztem :D
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Kicsit nekem mocskosnak tűnik ez a draw a két miatt, így minden jóval tuti nem számolnék. Ha pedig nem agro postflop akkor simán elfogadnám az ingyen szabadlapot, hisz már előttem is mondták, belőni itt a rangé-t elég nehézkes.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      check.
      egy reális 3 bet skálából csak az AQ-t verjük.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Nekem is a check tűnt elsőre szimpatikusnak, de aztán elővettem az eqilatort és bepötyögtem néhány skálát. Meglepődve láttam, hogy itt a flopon egy szűk TT+, AKo, AKs skála ellen is 33%-om van (vagyis ha itt beraknánk mindent, az nekem +EV lenne). Ha hozzáveszem még az AQo, AQs-t is (olyanról már nem is beszélek, ami valamelyik nap is volt egy hasonló ellenfélnél 55, és simán AI jött vele a KJx flopon 4bet után), akkor máris felugrik 40%-ra. A bökkenő csak az, hogy ezek a számok csak a flopon érvényesek. A turnön drasztikusan lecsökken a részesedésem. Vagyis vagy itt a flopon próbálok berakni mindent, vagy feladom a partit.

Erről mi a véleményetek?
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      4 bet pot, FE-nk nem nagyon van sztem, inkább ingyen lap. Tényleg csak egy AQ-t dob itt el
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Original von vanyas 4 bet pot, FE-nk nem nagyon van sztem, inkább ingyen lap. Tényleg csak egy AQ-t dob itt el
      Ez elég egyértelmű, bár ellenféltől függ ugye.
      Én inkább azon gondolkoztam el, hogy a felállított range-l (az AQ-val is akár) rámtolná-e egy betre?
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von pborisz
      Original von vanyas 4 bet pot, FE-nk nem nagyon van sztem, inkább ingyen lap. Tényleg csak egy AQ-t dob itt el
      Ez elég egyértelmű, bár ellenféltől függ ugye.
      Én inkább azon gondolkoztam el, hogy a felállított range-l (az AQ-val is akár) rámtolná-e egy betre?
      de miért gondolkozol a beten, amikor dpbhatatlanná válik utána a hand? push v check check itt a legjobb megoldás szvsz....
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

A bet/fold az teljesen kizárt ebben a szituban, egy bet/call-nak sincs értelme. Itt 2 lehetőség közül kell választanunk, check vagy push.

4bet potban nagyon ritkán leszel itt elől, és nagyon ritkán fog itt villain kiszállni egy push-ra, úgyhogy jobb itt elfogadni az ingyen lapot, és reménykedni egy turn Q-ban.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Mindenki azonos véleményen van, ez jó :)

Természetesen a turn Q volt és abban reménykedtem, hogy csak QQ legyen nála, hogy berakjunk mindent és ne felezzünk. Az volt :s_thumbsup:
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Ebben a teremben azért vannak meglepő dolgok. Volt már néhány 4bet pot, ahol a flopon dobtak egy 1/2 p betre és olyankor mindig elgondolkodtam, hogy akkor mi a fenével adott meg, ha egy alacsony flopon eldobja.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      AK ;)
    • Vasika1
      Vasika1
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.22, Hozzászólások: 897
      Szia!

Én egészen más véleményen vagyok mint a többiek. Nyilván erről a limitről sincs igazábol nagy tapasztalatom, de azért olyan nagy eltérések nincsenek ( felette játszottam nagyrészt).

Szerintem az alapvető hiba egy ilyen leosztásban a következő:

túl van értékelve az ismeretlen ellenfél. Nézzük már meg a betsizingot:

2-->4.68. Hát ez mi a fasz már? Jó-jó néha lehet AA na de ne godnoljuk már azt, hogy 50en majd becsapdázdnak minket AAal 4bet potban.
      Na erre visszaemeltél 14ig. Ez jo. Ő megadta, az meg egy vicc. Tök joa stackje a 5bet allinre, ezt 99+ AJ+al szinte biztos h megtenné+néhány totál airrel.
      De ugye ez 50, itt valszeg sokkal feszesebbek, tehát a legtöbb ember 4bet potban játszana következőkkel: AK, AQ, JJ, és 90%, hogy allin menne preflopa következőkkel: QQ, KK, AA. Ezeket gyakorlatilag kivehetjüka rangeből.

ami egyébként a legvaloszinűbb az az alacsony pp. És igen azértm, mert az ellenfelünk fish ugyebár, mert chatel, meg mert ien helyzetben csak emgad preflop...

Szóval most komolyan oda akarjuk adni a fishnek a potot??? Ne vicceljünk már. 50en a 4bet szvsz elég erős lépés, és legtöbben max 3%os ranggel lépik meg. Tehát hha ő godnolkozna, akkor tudná, hogy neked 99+od, vagy AKd van, és ezekkel már preflop emg kéne adnod az allint.
      Mivel ő nem tolja rád ezért egyértelmű, hogy nem nagyon godnolkozik.

Másik oldalrol nézve:

Hogyha prelfop rádtolja eldobod??? Akkor miért 4betelsz, tök felesleges!? Szóval floppon miután elcheckelte nyilván nyitni kell. Páran mondták a pusht. Hát az nagyon rossz lépés. Pushra a fishek, vagy a jo játékosok instacallolnak 22vel is, hiszen sokkal gyakrabban pusholnak drawot, mint erős lapokat ( Amagast meg ugyanannyiszor, mint modnjuk overpárt, tehát ez a 2 kiüti egymást, nem kell számolnunk velük).

A helyes nyitás kb 3/4pot, 21$. Ezzel ugyan már kommitáljuk magunkat, de tényleg csak JJ-TT ellen leszünk nagy hátrányban ( korábban néztük h overpárral preflop ránktolta volna!!!), tehát hha ránktolja megadjuk.
      Neki viszont tényleg minden retket el kell dobnia amibel belibbenhetett, és nagyon angy %ban instafoldol majd, hiszen ő is (igen méh a fish is) felfogja, hogy mi ugyebár overpárt reprezentálunk.

A check azért rossz mert turnön már nem nyithatsz bele, viszont enked dobnod kell hha ő előlről nyit, és a checkkel kvázi feladtad a potot.
      A floppon lévő FDval nem kell foglalkozni, max 1outot vonjunk csak le a meglévőkből. Persze lehet nála, de ez SH, nem kell mindentől besz..ni:)
      Tehát van 9 outunk, de hha ez turnön enm érkezik meg akkor csak a szerencsésebb esetekben fog ellenfelünk is checkelni turnön, és a 22őt is meghivja, hiszen ő is elveszi h AKnk van...

Hogyha sajnálod esetléeg ezt a beülöt kockára tenni A magassal, akkor emnj vissza 25re, vagy 10re, és ott majd már nem fogod.

Remélem eléggé kielégítő választ adtam, hogyha vmi enm világos, akkor nagyon szivesen segitek még!
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Hoppá!
      Erre nem számítottam. Örülök, hogy benéztél ide és köszönöm szépen a részletes elemzést.
      Bevallom őszintén, hogy kissé elbizonytalanodtam amikor láttam, hogy mindenki azonos véleményen van, ezért nem mertem betenni a leosztás végét. :s_rolleyes:
      Kb. ugyanígy gondolkodtam ahogy leírtad és pont azért döntöttem egy normál bet mellett, hogy monstert érzékeltessek. A méretezést én 1/2 pot betre lőttem be, csak ugye a terem a rake-kel csökkentett potméretet mutatja játék közben, ezért látszik most kevesebbnek.
      A pusht pontosan azért zártam ki, mert többször láttam már itt azokat az ominózus alacsony pp-ket 4bet potban és ahogy írod is, ebből egyből egy húzóra következtetnek és megadják (persze az sem lenne rossz a részesedés miatt). Én is úgy gondoltam, hogy neki itt vagy dobni kell vagy AI emelni, amit természetesen megadok. A callra legkevésbé sem számítottam, de mivel commited lettem, a turnön bármilyen lapra berakom a maradékot.

FLOP ($28.25) T:diamond: 8:diamond: J:spade:

BB checks, Hero bets $13, BB calls $13

TURN ($54.25) T:diamond: 8:diamond: J:spade: Q:heart:

BB checks, Hero bets $27.50 (AI), BB calls $27.50

RIVER ($109) T:diamond: 8:diamond: J:spade: Q:heart: 5:diamond:

Hero shows K:spade: A:spade:
      (Pre 45%, Flop 31.1%, Turn 77.3%)

BB shows Q:club: Q:spade:
      (Pre 55%, Flop 68.9%, Turn 22.7%)

Hero wins $106

Original von Vasika1
      Hogyha prelfop rádtolja eldobod??? Akkor miért 4betelsz, tök felesleges!?
      Ne viccelj! Nem írtam ilyet és soha meg sem fordulna a fejemben ;)

Hogyha sajnálod esetléeg ezt a beülöt kockára tenni A magassal, akkor emnj vissza 25re, vagy 10re, és ott majd már nem fogod.
      Ezt meg sem láttam ;)

Remélem eléggé kielégítő választ adtam, hogyha vmi enm világos, akkor nagyon szivesen segitek még!
      Igen és köszönöm még1x. Természetesen számítok a további segítségedre.

Szerk: és ha jobban belegondolunk, azt a QQ-t, amivel ilyen csodálatosan játszott a flopig, igencsak dobnia kellett volna, mert gyakorlatilag nem maradt olyan kéz amit ver egy 4bet potban (kivéve persze azt ami valójában nálam volt ;)
    • kisgali
      kisgali
      Black
      Regisztrált: 2007.05.20, Hozzászólások: 3.041
      én is így csinálnám, bár a cbetem kicsit nagyobb lenne flopon, de ez tulajdonképp mindegy mert bármivel comitted vagy, a gondolatmenetem pedig ugyanaz mint vasikáé, csak én sosem tudom leírni ilyen szépen :D
    • Vasika1
      Vasika1
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.22, Hozzászólások: 897
      A kérdés az csak "költöi" kérdés volt.

Az, hogy menj vissza 25re stb, az pedig javaslat és nem neked szolt, hanem ugy mindenkinek, aki esetleg ien okok miatt döntene a flop check mellett ( ugyanis vkinek ez is opcio)...

Még1szer szívesen!

Jah és nyilván floppon a QQ gyakorlatilag halott, és dobnia kéne viszont hha megnézzük a te 4bet ranged ami a következő: 1010+, AK(vagy totál blöff, ezzel mindig kell számolni legalább 5%ban!), még az ellen is kb 40%ot teljesít a QQ ezena floppon, szal neki is megéri végigjátszani a potban lévő pénz miatt.

Ez viszont nem változtat azon, hogy hogy kell játszani - ugy értem szerintem hogy kell- hiszen mi az ő range ellen elemeztünk ugyebár:)
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      " jöjjön a turn " " Pikk dáma!!!! hát ezt nem hiszem el!!!! " remélem leesett kitől idéztem

:D azért eltaláltam majdnem ;)