nl200sh QQ vakharc deepen

• kisgali
      kisgali
      Black
      Regisztrált: 2007.05.20, Hozzászólások: 3.042
      villain: az a regular amit az összes közül a legjobban utálok, és sztem ö sem kedvel engem, ezt nem árthat tudni mert folyamatosan egymásra visszajátszunk
      stat: 21/17 7,5 3bet AFq:30% AFqflop:38% Raise cbet:23%

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $2(BB) Replayer
      Hero ($905)
      BB ($421)
      CO ($227)
      BTN ($175)

Dealt to Hero Q:club: Q:heart:

fold, fold, Hero raises to $8, BB calls $6

FLOP ($16) 2:spade: 3:club: 7:heart:

Hero bets $12, BB raises to $40, Hero calls $28

TURN ($96) 2:spade: 3:club: 7:heart: T:diamond:

Hero checks, BB bets $75, Hero calls $75

RIVER ($246) 2:spade: 3:club: 7:heart: T:diamond: 3:diamond:

Hero checks, BB bets $298 (AI), Hero nem tudja mi legyen
  • 17 válasz
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      ez nalam kb 100%-ban call

river miatt setre kisebb az esely + random ketparokat is verunk mar (T7s pl.)
    • kisgali
      kisgali
      Black
      hero foldolt, és sztem itt verve voltam ellene
    • waki
      waki
      Bronz
      Original von kisgali hero foldolt, és sztem itt verve voltam ellene
      hat, ha egy ilyet irsz le, hogy a legjobban utaljatok egymast blabla es kb csak set az ami ver, akkor nem ertem a foldot.

miert? :)
    • kisgali
      kisgali
      Black
      mert a setet ugyanigy pusholná max value miatt, deepen azért nem merné a blöfföt szerintem, mivel ismer és tudja hogy én itt egy overpairt nem nagyon dobok.
      Sőt eddig tán sosem dobtam :D
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von kisgali mivel ismer és tudja hogy én itt egy overpairt nem nagyon dobok.
      Sőt eddig tán sosem dobtam :D
      Így már érthető ;) :)
    • rally25
      rally25
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.02, Hozzászólások: 8.804
      Bocs, hogy itt belekontárkodok, csak érdekel, hogy 88-JJ val nem ezt tenné?
      AA KK-t gondolom kizárhatjuk :)

Félreértés ne essék, csak kérdezek, mert érdekes a hand =)
    • kisgali
      kisgali
      Black
      Original von rally25 Bocs, hogy itt belekontárkodok, csak érdekel, hogy 88-JJ val nem ezt tenné?
      AA KK-t gondolom kizárhatjuk :)

Félreértés ne essék, csak kérdezek, mert érdekes a hand =)
      ilyen deepen biztos nem, 88-JJ-vel checkbehindolná a rivert, nem forditaná blöffbe a kezét. Annyit kell tudni hogy a regularok rájötek arra hogy riveren nehezen dobok, és ezt kegyetlenül kihasználják. Most épp az megy hogy visszaállok ABC tight pokerre (bár ez nálam elég nehéz) és mivel ők nem így ismernek egyelőre szépen kifizetnek, de lassan rá fognak jönni erre is....
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Tényleg érdekes hand és sokszor hasonló szituációban én sem tudom mi lenne a jó.

Az lenne a kérdésem, hogy nem lenne itt jobb a turnön leadelni?

Mindketten deepek vagyunk, ezzel akár erős kézre is tehet minket és ha szett van nála, gondolom újra emelne, mivel növelnie kell a potot. Vagy nem?
      Igaz a blöfföt ezzel dobatjuk, de legalább nem megyünk bizonytalanul a riverre.
    • rally25
      rally25
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.02, Hozzászólások: 8.804
      Köszi a választ Kisgali =)
    • kisgali
      kisgali
      Black
      Original von pborisz Tényleg érdekes hand és sokszor hasonló szituációban én sem tudom mi lenne a jó.

Az lenne a kérdésem, hogy nem lenne itt jobb a turnön leadelni?

Mindketten deepek vagyunk, ezzel akár erős kézre is tehet minket és ha szett van nála, gondolom újra emelne, mivel növelnie kell a potot. Vagy nem?
      Igaz a blöfföt ezzel dobatjuk, de legalább nem megyünk bizonytalanul a riverre.
      a turn lead kb ugyanaz mintha flopon 3bet/foldot játszottam volna, ami meg is fordult a fejemben, de ilyenkor ahogy irtad a blöfföt dobatjuk, bár chefko is 3bet/foldra szavazott, én ugy voltam vele hogy rosszabb kezektöl szeretnék még értéket nyerni, ezért call turn (bár a turnbet is elég vaskos és ott is majdnem timeoutoltam mielött calloztam) és riveren is call, de ez az overpush sok volt szerintem, igy sima fold pont az elözmények miatt amit leirtam.

szerk: ha esetleg mondjuk callozná a 3betet flopon akkor viszont c/f et kéne játszani a későbbi utcákon szerintem, de nem tudom hogy el tudnám e engedni :D
    • waki
      waki
      Bronz
      3bet/fold szornyu

felejtsuk mar el azt az "emelek, hogy megnezzem, hol allok" teoriat
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Original von kisgali

a turn lead kb ugyanaz mintha flopon 3bet/foldot játszottam volna, ami meg is fordult a fejemben, de ilyenkor ahogy irtad a blöfföt dobatjuk...
      Már hogy a fenébe lenne ugyanaz?
      A 3bet kb. $120 a turn bet meg kb. $60.
      Míg a 3betre minden gyengébb kéz dob és a jobb megadja/rádtolja, a turn betet még megadhatja egy Tx, 99, JJ. Ha viszont itt kapsz egy emelést, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy szett van nála.

Vagy rosszul gondolkodom mester?
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Nincs véletlen olyan infód róla, hogy ha blöffből raiseli c beted szaraz flopon mint ez, akkor turnon folytatja-e vagy feladja? Én ezeket is szeretem felírni. Mert itt a T pl nem rossz 2nd barrelre neki, de sokan sztem flopon megpróbálkoznak egy raissel és aztán feladják, csak ezért tettem fel ezt a kérdést.

Azért callaznam mert több időm volt most átgondolni mint élőben lenne, amúgy ha a te helyzetedbe gondolom magam lehet h ott én is foldotam volna. De ezt blöffből sztem mindig megcsinálná egy ilyen aggr player, mert pont overre tesz téged és ezt akarja dobatni a river pushal, mert setre nem tehet, azzal gondoná hogy turnun reraiselsz.

Más kérdés, hogy 22 77 amivel lehet h ugyanígy játszana, de sztem a blöff a gyakoribb, ezért hosszútávon + az ilyen call.
    • kisgali
      kisgali
      Black
      Original von pborisz
      Original von kisgali

a turn lead kb ugyanaz mintha flopon 3bet/foldot játszottam volna, ami meg is fordult a fejemben, de ilyenkor ahogy irtad a blöfföt dobatjuk...
      Már hogy a fenébe lenne ugyanaz?
      A 3bet kb. $120 a turn bet meg kb. $60.
      Míg a 3betre minden gyengébb kéz dob és a jobb megadja/rádtolja, a turn betet még megadhatja egy Tx, 99, JJ. Ha viszont itt kapsz egy emelést, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy szett van nála.

Vagy rosszul gondolkodom mester?
      mester? :D :D

nem, igazad lehet, sajnos az ilyen donkbeteket egyáltalán nem használom, pedig kezdek rájönni, hogy nem hülyeség néha...
      köszi a tippet ;)

PeetFeef: igazábol nincs ilyen infom, lehet hogy tud ilyen a HM de nem tudom milyen néven lehet megtalálni.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Original von Peetfeef Nincs véletlen olyan infód róla, hogy ha blöffből raiseli c beted szaraz flopon mint ez, akkor turnon folytatja-e vagy feladja? Én ezeket is szeretem felírni. Mert itt a T pl nem rossz 2nd barrelre neki, de sokan sztem flopon megpróbálkoznak egy raissel és aztán feladják, csak ezért tettem fel ezt a kérdést.
      Bizony bizony milyen igazad van. Én nagyon sokat jegyzetelek és az ilyenekre pl. különösen figyelek, mert tényleg meglepően sokan feladják a flop raise után, vagy legalábbis visszavesznek. Persze ha már sokat játszottatok egymás ellen akkor már ezt is variálhatja.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Original von kisgali

mester? :D :D

Ja, a kérdést waki mesternek szántam ;) Remélem nincs harag :f_ugly: :f_wink:

Bár aki NL200+-on grindol, azt már nyugodtan nevezhetjük mesternek :)
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      call. bár elég polarizált a range-ed. variancia csökkentés címszó alatt még akár a dobás is szóba jöhet, de ha ez nem játszik akkor call. ez az alap eset. ha viszont neki ez lehet rólad a readje éspedig ha ő reg és sokat is nyer, akkor alkalmazkodni fog hozzád, ennek tudatában viszont a call már rossz