[SH] Nl5 Sh 22

• berendit
      berendit
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.02, Hozzászólások: 103
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $5,09
      MP3:
      $5,00
      Hero:
      $5,00

0,02/0,05 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.68 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with 2:club: , 2:diamond:
      MP3 raises to $0,15, CO folds, Hero calls $0,15, SB raises to $0,50, BB folds, MP3 calls $0,35, Hero calls $0,35.

Flop: ($1,55) 6:spade: , 2:spade: , J:spade: (3 players)

SB bets $0,80, MP3 calls $0,80, Hero raises to $4,50 (All-In), SB raises to $4,59 (All-In), MP3 calls $3,70 (All-In), SB gets uncalled bet back.

Turn: ($15,05) 5:club:
      River: ($15,05) 8:spade: (1 players)

Final Pot: $15,05

Results follow (highlight to see):
      Hero shows three of a kind, deuces (2c 2d)
      SB shows a flush, ace high (Jh As)
      MP3 shows a flush, king high (Jd Ks)

SB wins with a flush, ace high (Jh As)

hi

preflop szetvadászhadművelet okés??? vagyis 50ig még okés pozból?
      flop gondolom push vagy push nincs más válsztás...
  • 6 válasz
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      A pusht csak flössös lapok, vagy 1 lapos flöss draw-k adják meg. Minden más a szín miatt eldobja. Szóval én itt inkább dobtam volna. Elég szar dolog mert ritkán jön le a set, de a flopp sem a legjobb. Talán még a megadás is szóbajöhet de akkor már inkább tényleg push. Bár mondom én dobnám itt.
    • arsenarsenarsen
      arsenarsenarsen
      Bronz
      Regisztrált: 2008.02.07, Hozzászólások: 1.909
      preflop jó mivel jött mp3 is, így megvan az odds.

flopon meg bekell rakni.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      Original von wago A pusht csak flössös lapok, vagy 1 lapos flöss draw-k adják meg. Minden más a szín miatt eldobja. Szóval én itt inkább dobtam volna. Elég szar dolog mert ritkán jön le a set, de a flopp sem a legjobb. Talán még a megadás is szóbajöhet de akkor már inkább tényleg push. Bár mondom én dobnám itt.

flopolt setet soha nem dobunk,insta push :)
      callolják 2párral,drawal,plusz a kész flössök ellen se rossz az eguitynk,javulhatunk fullá:)
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      A fullá javulásra 2 párnak is ugyan annyi az esélye, és ebben az esetben még verne is. A draw itt flöss drow, ha van 1 lapja a színből még akkor is marad 9 outja. Kész flöss meg eleve a katasztrófa. Azért megadni mert fullá fejlődhetünk... szerintem nem a legjobb érv. Olyan meg, hogy "soha nem dobjuk insta push" meg nem létezik. Az AA párodat is eldobhatod a fenébe, ha nyílvánvaló, hogy verve vagy. Vagy legalább is nagyobb az esély rá.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      Original von wago A fullá javulásra 2 párnak is ugyan annyi az esélye, és ebben az esetben még verne is. A draw itt flöss drow, ha van 1 lapja a színből még akkor is marad 9 outja. Kész flöss meg eleve a katasztrófa. Azért megadni mert fullá fejlődhetünk... szerintem nem a legjobb érv. Olyan meg, hogy "soha nem dobjuk insta push" meg nem létezik. Az AA párodat is eldobhatod a fenébe, ha nyílvánvaló, hogy verve vagy. Vagy legalább is nagyobb az esély rá.
      Ha az ellenfél húzón van akkor az nem neked jó?nem kell védened a kezed?

"Azért megadni mert fullá fejlődhetünk... szerintem nem a legjobb érv."

:) wtf??

nem azért megyek AI,h fullá fejlődjek hanem mert a vélhető calling rangel ellen favorit vagyok (two pair,flush draw,kész flöss,set),de ha már itt tartunk minden floppolt setből 33,4 % eséllyel full vagy póker lesz riverig ;)

"Olyan meg, hogy "soha nem dobjuk insta push" meg nem létezik. Az AA párodat is eldobhatod a fenébe, ha nyílvánvaló, hogy verve vagy. Vagy legalább is nagyobb az esély rá."

Hát sajnos ez matematikailag bevan bizonyítva,h a legmonsterebb boardon sem dobunk 100BB-ért setet,és ez egy ököl szabály amivel minden magára vmit is adó póker player tisztában van:)
      na de majd jön az elemző és kiderül,h pusholni kéne-e vagy weak módon dobni :)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von wago A pusht csak flössös lapok, vagy 1 lapos flöss draw-k adják meg. Minden más a szín miatt eldobja. Szóval én itt inkább dobtam volna. Elég szar dolog mert ritkán jön le a set, de a flopp sem a legjobb. Talán még a megadás is szóbajöhet de akkor már inkább tényleg push. Bár mondom én dobnám itt.
      OMG el ne dobd!!!!

Ha egy flush draw adja az miért baj??
      Egy kész flush ellen is van csomó outunk, ez itt akkora +EV push mint egy ház ;)

Ja és egy két párnak nagyon nem ugyanannyi esélye van fullá javulni mint egy settnek, mert a két párnak mindössze 4 outja van, egy set-nek a turn-ön már 9 a fullra + 1 a pókerre.