Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL25 SH KQs

• ChA0seR
      ChA0seR
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.23, Hozzászólások: 354
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $34.57
      MP3:
      $4.75
      CO(Hero):
      $48.35
      BU:
      $29.85
      SB:
      $39.30

Ellenfél: egy jó reg játékos: 24/19/2.9 (11% 3bet)

Preflop: Hero is CO with K, Q.
      MP3 calls $0.25, Hero raises to $1.25, 2 folds, BB raises to $3.50, MP3 calls $3.50, Hero calls $2.50.

Flop: ($11.35) 2, T, 8 (4 players)
      BB bets $8.09, MP3 calls $1.00(All-In), Hero raises to $44.60(All-In), BB calls $22.73(All-In).

Úgy okoskodtam, hogy hatalmas kiszállási részesedést hozok létre, és igazán csak az ász és a király pár ellen, illetve a tízes szett ellen vannak gondjaim, többinél még overcardokkal is számolhatok. Úgy gondolom, hogy ez +EV mindenképpen, de azért szeretném, ha megerősítenétek. Köszi!

Turn: ($87.77) A (4 players)

River: ($87.77) 6 (4 players)

Final Pot: $87.77.
      Results follow:

Hero shows high card ace(K Q).
      BB shows a pair of jacks(J J).

BB wins with a pair of jacks(J J).
  • 5 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Van egy kis baj ezzel az okoskodással ;)

Nézzük meg hogyan gondolkoznánk BB helyében:

A srác CO-ból izolálja a fisht, tehát itt mindenképpen jó vagyok egy 3bettel. Mindketten csak megadnak, a flop tökéletes, nem jött magas lap, tehát mehet a bet. Mivel hárman vagyunk és a fish már AI lesz, ezért CO nagy valószínűséggel erős kézre tesz. Mi lehet itt nála, amivel csak megadott PF? Kis-közepes PP-k és esetleg húzókezek. Na most, ha szett van nála, akkor miért tolna itt be mindent, hiszen egy megadás után egyértelmű, hogy turnön minden bekerül a pot méretéből adódóan.
      Ez csakis egy húzó lehet, úgyhogy call!

A Te szemszögedből nézve tehát itt nagy valószínűséggel TT+, A K lesz nála, ezt pedig 3bet potban soha nem fogod eldobatni ezen a boardon. Így FE nincs, a húzód ráadásul nem is túl erős, mert azokra az overekre én nem igen számolnék.

Ha J T lenne a flopon, akkor már jó lenne a játék, bár ugye FE-nk akkor sincs, viszont részesedésben jók vagyunk.
    • ChA0seR
      ChA0seR
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.23, Hozzászólások: 354
      Tetszik, ahogy megközelíted a dolgot, de itt még szettel is rendesen támadnék, mert rettentően húzónehéz az asztal, ráadásul az én szemszögemből nézve, félhetek, h scary card jön neki, mondjuk egy A, és akkor már nehezen szedem be a maradék pénzét, ha JJ-QQ-KK van nála.

De értem mit mondasz, így már nem tartom túl jónak a játékomat, bár a call meg nagyon nem tetszik, hiszen megint csak az lesz a baj, hogy nem tudom behúzni a pénzét a potba. Hmm, még1szer átgondolom jó alaposan ezt az egészet.

Ui.: AKs nem lehet nála, ugye a király nálam, de persze lehet nála AQs is...
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von ChA0seR
      Ui.: AKs nem lehet nála, ugye a király nálam, de persze lehet nála AQs is...
      Igazad van, de a Q is nálad van ;) :)

Azért egy 3bet potban nem igen félünk a húzóktól egyik oldalon sem. Te azért nem, mert mint rá is világítottál még az A K sem lehet nála (bár a 11%-os 3bet skálába bőven beleférnek kisebb sc-k is, de ezekkel szvsz nem 3betelne olyankor, amikor egy short fish is van a potban), ő meg azért nem, mert sc-kal nem nagyon szoktak 3betet callozni. Én speciel nem callozok KQ-val 3betet, mert dominálva vagyok, így akár K akár Q jön nem lehetünk nyugodtak.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      11% a 3bet, ugyhogy nagyon könnyen lehet ez light 3 bet töle, ugyhogy sztem jó a push, nagyon sok mindent dobnia kell. Ha mégis calliz ott vannak az outok.
      Csak egy baj van itt. Mégpedig az MP3 short fish. Ha kicsit normálisabb a gyerek akkor nem fog itt rossz lappal 3 betelni, nehogy kapjon egy pusht a fishtöl. De én is igy játszottam volna.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Azért itt még van bőven kiszállási részesedésünk, és mivel tényleg lehetett ez tőle valami light 3bet is, mert pre jó alkalom volt neki egy 3betre, mivel lehet, hogy Te csak izolálod a shortstacket, elég sokszor fog itt dobni, de ha calloz is, akkor is van elég sok outunk.