nl 50sh AA

• pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.08, Hozzászólások: 1.211
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($74.29)
      BB ($51.05)
      UTG ($68.10)
      Hero ($58.56)
      BTN ($20.70)

Dealt to Hero A:club: A:diamond:

fold, Hero raises to $2, fold, SB calls $1.75, fold,

FLOP ($4.50) 9:diamond: 8:diamond: 2:diamond:

check, Hero bets $3.25, SB calls $3.25,

TURN ($11) 9:diamond: 8:diamond: 2:diamond: 5:heart:

check, Hero bets $8, SB raises to $35, Hero raises to $53.31 (AI), SB calls $18.31,

Ellenfél 34/28/2.2 AF 149 hand

Igazából játék közben elég bajban voltam h milyen range-et adjak neki? Szett, kétpárral elvileg jobban kellene védekezzen........Mivel játszhat így? Flupflush, pair +draw? Jó a megjátszás?
  • 13 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Én igazából azon gondolkodok el, hogy mivel játszhat itt a flopon c/c-t (mert én nem igazán emlékszek ilyenre, vagyis vagy dobnak, vagy emelnek legtöbbször). Lehet-e olyan nálunk gyengébb kéz, amivel megad majd a turnön még1 betet? Ha nem sok ilyen van (márpedig én nem tudnék sokat felsorolni), akkor inkább választanám a chb-t turnön, hátha ezzel blöfföt tudok indukálni a riverre, valamint nálunk van az A, így ha esetleg flöss van nála, akkor még javulhatunk.
      Nem tudom merne-e itt valaki is slowplayelni egy flop szettet, vagy két párt...
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      a chec/call turn nekem is tetszik. Blööföt indukálunk plusz tudunk javulni.
      sztem flop flushe van
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Nekem a turn cb-al az a bajom, h sztem hosszú távon csomó valuet hagyunk a partiban....pl. csomó draw még calloz, amit a riveren már nem fog megtenni....az is igaz h tudunk még javulni, de 4 színnel az asztalon nem nagyon fognak fizetni.......na mindegy, majd Jamm megmondja a frankót :)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Nálunk az A a szinböl ugyhogy nem nagyon van huzó, max a K.
      nem rosz a bet sem, de nem szivesen dobnám el egy emelésre.. Ha meg ott rakom be az tuljátszás sztem
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Original von vanyas Nálunk az A a szinböl ugyhogy nem nagyon van huzó, max a K.
      nem rosz a bet sem, de nem szivesen dobnám el egy emelésre.. Ha meg ott rakom be az tuljátszás sztem
      Ezt én is így gondolom.
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Original von vanyas Nálunk az A a szinböl ugyhogy nem nagyon van huzó, max a K.
      Igazad van, de elég fishy volt a csávó, sztem nem csak K húzó van a calling rangeben. Ettől függetlenül én itt az esetek 100%-ában betelnék(nem tudom ez nagy hiba-e)............számolgattam equilatorral, sehogy se kapjuk meg az oddsot, hacsak nem teszünk be egy rakat pair+draw-t.........dehát ismeretlentől nem feltétlenül kell ilyet feltételeznünk.........ugyhogy én egyre jobban a bet/fold felé hajlok.........nem veszítünk valuet a húzóktól egy raisre pedig dobhatunk mert az esetek negy százalékában verve vagyunk..........vélemény?
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      szerintm a bet/fold is opció, Ha nem lenne nálam a redraw biztos ugyjátszanék, de az Ad-val inkább c/call, vagy c/raise allin
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Original von pokerface02 Nekem a turn cb-al az a bajom, h sztem hosszú távon csomó valuet hagyunk a partiban....pl. csomó draw még calloz, amit a riveren már nem fog megtenni....az is igaz h tudunk még javulni, de 4 színnel az asztalon nem nagyon fognak fizetni.....
      Ez itt némileg ellentmondásos. Mi a francnak callozna a turnön egy draw (és itt a draw kizárásos alapon csak szín draw lehet, mert aki ilyen flop után sorra vár az agyhalott), ha a riveren eldobná arra a lapra amit vár ?(
      És ha csak megadja a turn betet, akkor mi a terv a riverre? Mit csinálsz, ha passzol? Mit csinálsz, ha donkol?

Ha draw van nála, akkor a riveren biztos fizet a színre. Ha már flösse van és leesik a szín riverre, még 1 betet biztos fizet és nem kellett bedobnunk a lapunkat értelmetlenül a turnön. Ha nem esik szín és draw van nála elejthet egy blöfföt a riveren a busted drawal, amiért ugyan annyit fizetünk, mint ha a turnön beteltünk volna, a különbség mindössze annyi, hogy eljutottunk a SD-ig.
      Ha bátor módon egy PP-vel adta a flop betet, akkor a riveren lehet, hogy fizet még 1 betet, mert azt hiszi blöffölünk.

Ja, vanyas: c/c-t nem tudunk játszani, ugyanis pozícióban vagyunk ;) és pont ez a jó, hogy pozícióból nagyon sok lehetőségünk van.
    • pokerface02
      pokerface02
      Bronz
      Original von vanyas szerintm a bet/fold is opció, Ha nem lenne nálam a redraw biztos ugyjátszanék, de az Ad-val inkább c/call, vagy c/raise allin
      Pborisznak igaza van....vmit elnéztél a pozíciókkal, én vagyok pozban
    • nefarius020101
      nefarius020101
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.13, Hozzászólások: 246
      bet bet bet, tönkremenés akármelyik utcán
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Original von nefarius020101 bet bet bet, tönkremenés akármelyik utcán
      Nyilván ez a legjobb játék ;)

Én azért inkább maradok a potkontrollnál.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Érdekes szitu, mert ha kapunk egy check/raise-t, nem lesz meg az odssunk callolni, ha abból indulunk ki, hogy javulnunk kell a győzelemhez. Én inkább a check felé hajlok, mert védekezni igazából nincs mitől, és rosszab kéztől nem látok itt sok value-t, mert ha nincs nála úgyis dob, viszont riveren blöffölhet is a turn checkünk után valami szeméttel.
    • kergekecske
      kergekecske
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.04, Hozzászólások: 68
      Szerintem turn c, itt tolt egy cr-t ami minimum egy drill, vagy szín szerintem. És riveren meg c/c vagy ha ö b/call.