[SH] NL10 FR QJo

• Peetie1
      Peetie1
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.16, Hozzászólások: 1.171
      Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $9,73
      UTG2:
      $6,14
      CO:
      $7,89
      BU:
      $4,85

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with Q:heart: , J:diamond:
      UTG1 folds, UTG2 calls $0,10, 3 folds, CO calls $0,10, BU calls $0,10, SB folds, Hero checks.

Flop: ($0,45) Q:diamond: , T:spade: , 2:club: (4 players)
      Hero checks, UTG2 checks, CO checks, BU checks.

Turn: ($0,45) Q:spade: (4 players)
      Hero bets $0,32, UTG2 raises to $0,74, CO calls $0,74, BU folds, Hero raises to $3,39, 2 folds.

Final Pot: $5,32

Results follow (highlight to see):
      Hero shows three of a kind, queens (Qh Jd)

Hero wins with three of a kind, queens (Qh Jd)

Itt több kérdésem is lenne. Bele kellett volna donkolnom a flopba? Ennyi ember ellen nem szívesen kockáztatok. Turnon megint csak potbetet nyomtam, ha flösshúzóval megad, hát fizessen érte. Vagy elég ilyenkor kisebb visszaemelés?
  • 4 válasz
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Ha preflop mindenki limpel te pedig nagyvakról csekkelsz (vagy te magad is limpelsz, de nincs mögötted sem emelés) akkor nincs preflop agresszor. Ebben az esetben az lesz az agresszor aki először fog nyitni bármely következő tétkörben. Ilyen helyzetben, hogyha betalálunk floppon mindenképpen belenyitunk. Amennyiben nem találunk be, de körcsekket tapasztalunk, akkor is belenyitunk, hiszen senki nem mutatott érdeklődést a pot iránt.

Top párod van közepesen erős kézzel, ráadásul az magas lap is. Simán belenyitottam volna.
      Turn-ön a pikktől én nem félnék, nem hinném, hogy egy backdoor flushdraw-t így játszana meg. Ráadásul a Q-val egy nagyon erős lapod lett, nyugodtan mehet a push, nem kell szabad lapot adni neki mindenáron.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Limpelt potba TP-ral nyugodtan nyiss bele floppon, még ennyi ember ellen is.

A többi ok.
    • Peetie1
      Peetie1
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.16, Hozzászólások: 1.171
      OK, köszi!

Mi van akkor ha a Q mellett kisebb lap van, mondjuk nagyvakból Q5el találok Q-t? AKkor is nyissak bele? Ha valaki nyit előttem azonnal dobom ezeket, de mi van ha én vagyok az első?
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Igen nyithatsz. Inkább bet/fold mint check/call.