NL100FR monsterdraw in MWP OOP

• bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Az eredeti emelő 18/15/5,0 280 hand alapján. A megadó 14/6/1,7 98 handből.

Ha nincs megadó én sem adom meg, de így nem volt olyan rossz a banki esély.

Flopon a B/AI linet néztem ki magamnak. Két dolog miatt különösen jónak találtam: így játszom a két párjaimat is OOP, a másik pedig ha a PFR-nél AA-KK van, akkor hadd izzadjon egy kicsit a szendvicsben, hisz még ott a setminer.

A turnon szerencsétlenül betsizingoltam ( a B/AI terv folytatódott), de végülis bekerült.

Utólag azon gondolkodom, hogy egy ilyen flop előzmény után, egy passzal kaphatunk-e ingyen rivert AA-KK-QQ lapoktól (itt már csak erre tudtam gondolni)?

Illetve, hogy ilyen flop akcióval egy turn C/RAI-t minek/hogyan értékelt volna? Képes egy ilyen kesze-kusza történetre elereszteni az overpárját(WTS 12%; W$WSD 75%)?

No-Limit Hold'em, $1.00 BB (8 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

CO ($200)
      Button ($111)
      SB ($136.50)
      Hero (BB) ($125.35)
      UTG ($100)
      UTG+1 ($50.15)
      MP1 ($263.80)
      MP2 ($111.95)

Preflop: Hero is BB with 7, 9
      2 folds, MP1 bets $3.50, 1 fold, CO calls $3.50, 2 folds, Hero calls $2.50

Flop: ($11) 8, 4, 10 (3 players)
      Hero bets $11, MP1 calls $11, 1 fold

Turn: ($33) 3 (2 players)
      Hero bets $20, MP1 raises $111, Hero calls $90.85 (All-In)

River: ($254.70) 7 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $254.70
  • 5 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      A flop donk/push line nekem is tetszik, mert ha még CO szettet is talált, akkor is elég jól állunk részesedésileg.

A turn viszont már nagyon rossz:( A legnagyobb baj az, hogy olyankor tetted be a pénzed, amikor már nagyon lecsökkentek az esélyeid (bár nem ismerjük MP1-et, de akár azt is mondhatnánk, hogy pont ezért választotta ezt a vonalat).
      Még az emelés mértékét is úgy állította be, hogy pont akkorát emelt, mint amennyit be kell tenned ;)
      Én itt TT+ range-t lőttem be neki, ami ellen a turnön már csak 32% esélyed maradt:( (a JJ+ ellen is ennyi).
      A pot $164, amit be kell tenned $91.
      0,32x$164-0,68x$91=-$9,4
      Ez sajnos -EV.

Tehát itt már inkább a c/c vonalat választom, mert a flop call/turn bet line után szerintem számolhatunk némi implikált eséllyel. Főleg, ha a sorunk jön meg.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Preflop dobnám. Az oké, hogy volt egy magadó, de OOP leszel és ez nagy hátrány, főleg egy ilyen húzólappal.
      Flop donk/push nem rossz, de én inkább c/r-t játszanék.
      Turnön nem hiszem, hogy a c/r jó lenne, mivel miután megadta a flopon a potbetedet, nem hiszem hogy sok FE-d van, ezért én is inkább c/c-t játszanék.
      Ha már így játszottad a turnt akkor dobni kell, mert ahogy pborisz is írta nincs meg az oddsod a callra.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.394
      Utólagos számolgatással nekem is ez jött ki srácok. Ez ugye nem állna fenn, ha turnon 30$-t nyitok (mondjuk akkor sem egetverően +EV, de legalább már "+" inkább variancianövelő játék)

A flop C/R-el ott és akkor az volt a bajom, hogy egy CRAI-t erősnek éreztem egy 11$-os kasszára, ha pedig normál méretűt C/R-elek, és ő tesz AI, akkor elvesztegetek egy adag FE-t ami ilyen draw-al sztem nem a legoptimálisabb.

A flop C/C turn C/R-el pedig nagy sanszal ugyenzt a véget sejtettem, hisz na normálisakat emel, akkor alig lesz FE-m egy felső párral szemben.

Utólag a turn C/C-t gondolom én is jónak, egyrészt lehet rámegy potcontrollra, másrészt ezzel a 2:1 oddsal tisztán egy potbetre is jó vagyok.

A PF megadásról is ejtenék pár szót. Abban teljesen igaza van Zol19-nek, hogy OOP lenni nagy hátrány DRAW-al, de valahogy azt érzem, hogy az túl nagy luxus lenne, hogy csak kis és közepes zsebpárokkal adok meg ilyen helyzetben (vagy éppen préselek velük). Szükségesnek érzem, hogy ilyen megadásokkal ködösítsek a játékomon.

Azt azonban leszögezném, hogy nem az ilyenfajta megadások jellemzőek, hisz OOP lenni én sem szeretek, de néha azért nem árt színezni, főleg regek ellen.

Pár előnyét (szerintem előny, de mindenki döntse el maga) leírnám: kivételes esetektől eltekintve sosem fogsz nagyot bukni velük. Az ilyen, kissé extrém line-ok, move-ok segítségével értékelnek félre a regek, ami később lehetővé teszi, hogy a szettjeimet, 2 párjaimat kifizessék. Így pedig már egy később megtérülő befektetésről beszélünk. Az utolsó pedig, hogy OOP rengeteg line áll rendelkezésünkre, amivel olyan történetet tudunk előadni, amivel képesek lehetünk egy fölépárt dobatni.

Ezt a line-t kellene most megtalálni (tétméretekkel).
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von Zol19 Preflop dobnám. Az oké, hogy volt egy magadó, de OOP leszel és ez nagy hátrány, főleg egy ilyen húzólappal.
      Ezzel nem is foglalkoztam, de az én véleményem is ez. Ebben a konkrét példában azért sem jó, mert MP1 elég agresszív postflop, így szinte biztos nem kapsz jó esélyeket a húzásra, másrészt ha a setminer betalál, szintén elveszi tőled ezt az esélyt. Ilyen erős húzót meg nagyon ritkán fogsz találni.

Én akkor szoktam OOP callozni sc-al (de akkor is inkább kapcsolódóval), ha több laza passzív játékos száll a potba előttem magas WTSD-nal. Mert ebben az esetben szinte biztos, hogy jó esélyeket kapok a húzásra, és annak is elég nagy a valószínűsége, hogy valamelyik kifizeti rendesen ha betalálok.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Ez így turnön valóban fold lett volna, pborisz jól kiszámolta.

A flop c/r nekem jobban tetszene. A pre agresszortól úgyis jön a cbet, a szetvadász ezen a floppon nem fog slowplayelni, tehát ha betaláll akkor ő visszaemel. Ezután pedig fold, hisz nem tettünk még be túl sok pénzt, FE-nk semmi és elkerülhetetlen hogy allin kerüljünk, 15 outtal sem számolhatunk. Ha pedig CO dob akkor jó eséllyel pakolhatjuk be a pénzünked egy OP ellen.