NL50 SH - KK 4way pot. Turn?

• pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Ismét egy nagyon kellemetlen multiway pot felső párral.

Flopon mehetett volna a pot bet is, de már szinte láttam lelki szemeim előtt, hogy jön a raise valakitől ;) .
      De mégsem, jött helyette két call.
      A két játékos statjai (VPIP/PFR/AF/WTSD/hand):
      BU 19/16/2,9/33/684
      BB 24/20/5,1/17/341

BU-ról van egy olyan jegyzetem, hogy KK-val UTG-ből limp/3bet-et játszott, majd az A magas flop után végig callozta a 3 utcát AI-ig.
      BB-ről nincs semmi.

A két call után én egyértelműen húzóra, vagy esetleg valami kisebb felső párra tettem őket. A turn lap elég jó, húzó nem egészül ki, JJ kizárt, mert azzal bármelyik 3betelt volna PF (mindkettőnek magas a 3bet%), bár BB már lehet, hogy nem kockáztatná meg. Mindenesetre mindössze ezt az egy lapot láttam veszélyesnek rám nézve.
      Itt nagyon nagy dilemmába estem, hogyan folytassam-e a betet. Mivel húzóra tettem őket, úgy döntöttem tovább védekezem, és mivel a turnön vagyunk már egy ekkora bet is elég a védelemhez.
      A kérdéseim a következők:
      1. 4-en néztünk flopot, ilyen esetben elég nagy a valószínűsége, hogy valaki esetleg már jobb nálam. Elhagyható itt a turn bet? Mert őszintén szólva nem szeretem túl nagyra pumpálni a potot amikor ilyen sokan vagyunk. Másrészről mivel húzóra tettem őket, mégis csak jobb lenne a védekezés, még ha ezzel comittálom is magam?
      2. A turn raise a lehető legkellemetlenebb ebben a helyzetben. Egyből arra gondoltam, hogy kizárt, hogy az ipse slow playelne egy szettet ezen a flopon 4way potban, de azért valahol belül éreztem, hogy képes rá. Viszont mivel ott volt a jegyzet és a 33% WTSD, egy olyan lehetőség is előtérbe került, hogy talán a J jól jött neki a Jx FD-hoz és ezzel most bepakolja.
      Bár comitted vagyok, de azért mégiscsak 4way potban. Hiba, vagy jó döntés lenne itt a fold?
      Milyen range-t adnátok itt nekik?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($96.01)
      BB ($50)
      Hero ($48.80)
      UTG+1 ($85.42)
      CO ($32.39)
      BTN ($47.75)

Dealt to Hero K:spade: K:club:

Hero raises to $2, fold, fold, BTN calls $2, SB calls $1.75, BB calls $1.50

FLOP ($8) 3:club: 8:club: 5:heart:

SB checks, BB checks, Hero bets $7, BTN calls $7, SB folds, BB calls $7

TURN ($29) 3:club: 8:club: 5:heart: J:diamond:

BB checks, Hero bets $18, BTN raises to $38.75 (AI), BB folds, Hero calls $20.75
  • 2 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      szerintem is vagy J-val talált egy párt + FD, vagy sett. Tehát 50-50, csak az a baj hogy ha FD je is van, skkor is simán lejavulhat, de a turn beted után csak 20 százalékban kell hogy jó legyél (igaz break even hez) ilyen skála ellen, ugyhogy nem dobhatsz. Esetleg opció egy c/raise allin turnon.
      Végülis a JJ-sem zárható ki. Igazából ha jó is vagy turnon, könnyen lejavulhat, talán egy kisebb bet turnon, és emelésre a fold sem olyan szörnyü ebben az esetben sztem ha nem szereted a varianciát.
      Amugy sztem ezek a legnehezebb potok, multiway, oop...
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Valóban nagyon kellemetlen helyzet, de a húzók ellen muszáj tovább védekezned. Ha checkelsz értéket vesztessz, ha nem jön le a draw, akkor riveren már úgysem fizet, ráadásul ingyen lapot adnál.

Persze ha betelsz, akkor a pot nagysága miatt már callozni kell az all-int is, nem mindig lesz itt set az ellenfélnél. Lehet Jx flush draw-val pl, de láttam már ilyet sima FD-val is, de akár AJ-val is.

Bet/fold nem annyira tetszene, ezt fel kell vállalni.