[SH] NL10 Q7s BTN

• elekadammate
      elekadammate
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.14, Hozzászólások: 5.188
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($9)
      BB ($10)
      CO ($22.52)
      Hero ($21.36)

Dealt to Hero 7:spade: Q:spade:

CO raises to $0.35, Hero raises to $1.20, fold, fold, CO calls $0.85

FLOP ($2.55) 3:spade: 9:diamond: T:spade:

CO checks, Hero bets $2.10, CO raises to $6, Hero raises to $20.16 (AI), CO calls $14.16

sziasztok az ellen: 30/26 5.0 112 hand floppon 4ből 3szor check raiselt, volt róla note is: hátső párral 2/3pot donkol, turn check check után riveren stealel
  • 4 válasz
    • MoleAdriana
      MoleAdriana
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.09, Hozzászólások: 35
      Én úgy látom, hogy abszolút túl van játszva a kéz. Annak ellenére, hogy ez preflop fold nyilván, 3 bet-el véded, ami szerintem helytelen. De hamár így alakult és a flop viszonylag kedvező neked, akkor inkább azon játsz egy check-raise-t vagy check/call-t és turnon újraértékeled a helyzetet. Semmiképpen nem megyünk húzóra all-in egy lazább játékos ellen, azt pedig nem várhatjuk, hogy kiblöfföljük. A turn push vagy check/push nekem jónak tűnne, bár nyilván nem dobta volna és a mák így is úgy érkezik.

És teljesen mindegy, hogy vakharc vagy sem, Q7s-t nem kell védeni semmiképp egy laza és agresszív játékos ellen.
    • elekadammate
      elekadammate
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.14, Hozzászólások: 5.188
      ő volt az első beszélő, és nem tudtam check raiselni, nyitnom kellett.
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Mivel ilyen hiperagresszív, ezért én örültem volna a flop csekknek és éltem volna az ingyen lappal. Imádkoztam volna egy flöss lapért és utána kezdtem volna akcióba. Az ilyen játékosra jellemző, hogy túljátssza elég sűrűn a lapját, tehát bármelyik körben kezdek akcióba elég gyakran megpróbál kiblöffölni. Tehát ha jön a flöss kifizet. Addig meg örüljünk, hogy nem kezdett még akcióba, mert gyorsan tönkre vágja a jóinkat.

Plusz meglepetés lett volna neki, hogyha elcsekkeljük a floppot. Úgymond kicsúszik a kezéből az irányítás. Így pont azt tetted amire ő számított.
    • axleska
      axleska
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.04, Hozzászólások: 6.733
      flop chek behind nekem is tetszik, hátha felszedunk még pár outot egy backdoor soresélyel is vagy párral. amugy nem hiba betenni itt hiper aggro ellen flushdrawval 3bet potban, de persze a varianciát növelni fogja.