Nl100Sh Jj

• bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Az ellenfél most blöffölt el egy stacket a riveren egy gyenge játékos ellen. Statjai: 17/14/5,7 180 hand 3B 10,7% (CO8%/BU20%)

Mehet a push?

No-Limit Hold'em, $1.00 BB (6 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

BB ($101.50)
      Hero (UTG) ($116.35)
      MP ($254.50)
      CO ($100)
      Button ($80.80)
      SB ($230.05)

Preflop: Hero is UTG with J, J
      Hero bets $3.50, 1 fold, CO raises $12, 3 folds, Hero ???
  • 9 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Itt egy szinte ugyan ilyen leosztás NL50 SH-ról. Szerintem dulo80 egész jó gondolatokat írt.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Valóban szép érvelés, de egy aprócskát más a helyzet: ez a figura kitolta volna a szemét egy LP játékosnak az előző potban AIR-el(konkrétan 9-es magas), így egy callal gyakorlatilag a sötétben tapogatóztam volna, akármilyen is a flop.
    • BujtiLaci
      BujtiLaci
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.13, Hozzászólások: 1.226
      floppon nem akarunk Q-K-A t látni , mert valszeg akkor végighívja úgyis , és turnon már úgysem fogjuk tudni hogy hol állunk.
      inkább egy kis4bet/shove.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Ennyire más lenne a játék NL100-on?
      Ez nem vakcsata, hanem UTG-ben ülünk. Mégis milyen skálával játszana itt 5betet, vagy adná meg a pusht ellenünk, hogy megérje ez a játék?
      Szerintem az, hogy postflop elblöffölt egy BI-t (nem tudni milyen boardon, milyen szituációban) még nem jelenti azt, hogy képes tönkremenni PRE bármilyen vacakkal...
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Itt igazából nem azt vártam tőle, hogy tönkremegy 79o-val, hanem úgy gondoltam, hogy ez már egy szép kassza egy JJ-nek, és akár véget is lehete vetni emberünk izomkodásának+reméltem, hogy valami tiltféleség jelentkezett nála, így még akár az ostobaság sincs kizárva (ugyan nem erre alapoztam)

Sztem a PF push és a flop C/R játék (főleg bubik számára) fejes lappal a flopon OOP ugyanolyan kényelmetlen.
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      Original von BujtiLaci floppon nem akarunk Q-K-A t látni , mert valszeg akkor végighívja úgyis , és turnon már úgysem fogjuk tudni hogy hol állunk.
      inkább egy kis4bet/shove.
      +1 mert akkor az is lehet, hogy még visszatolja valami szarral, főleg ha tilten van
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      ketlem, hogy tul nagy EV lenne a 4bet itt. amiket en szoktam mondogatni, hogy 3beteljuk utg-t trahsel, azt meg nagyon kevesen alkalmazzak - foleg nem ilyen smallstakes-en.

4bettel csak a szorast noveljuk itt, ugyhogy en a fold mellett dontenek.
    • BujtiLaci
      BujtiLaci
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.13, Hozzászólások: 1.226
      hát én ezt nem értem még mindig hogy miért fold...

11% a 3betje..
      az azért elég nagy , szóval simán 3betelhet COból akár ATo-val is.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      Original von BujtiLaci hát én ezt nem értem még mindig hogy miért fold...

11% a 3betje..
      az azért elég nagy , szóval simán 3betelhet COból akár ATo-val is.
      nem az a lenyeg, hogy mekkora a 3betje, hanem hogy mi az 5betting range-e. (esetleg 4bet calling range-e, de az ritka lesz ugyis 100bbvel) termeszetesen ha olyan elozmeny van koztuk, hogy van realis esely a 5bet bloffre, akkor a 4bet a legoptimalisabb - ami, tegyuk hozza, 100nl-en nem igazan jellemzo.