[SH] NL10 sh K K

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.042
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $12,87
      Hero:
      $10,71

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with K:diamond: , K:heart:
      Hero raises to $0,40, 3 folds, BB calls $0,30.

Flop: ($0,85) 4:heart: , Q:heart: , 6:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0,65, BB calls $0,65.

Turn: ($2,15) 9:heart: (2 players)
      BB checks,

Annyi lenne a kérdésem, hogy itt ha betre kapunk egy all-int, akkor K:heart: -val gondolom mindíg megadunk nem?

Mert amúgy így játszottam és szerintem szarul:

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $12,87
      Hero:
      $10,71

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy Elephant 0.67 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with K:diamond: , K:heart:
      Hero raises to $0,40, 3 folds, BB calls $0,30.

Flop: ($0,85) 4:heart: , Q:heart: , 6:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0,65, BB calls $0,65.

Turn: ($2,15) 9:heart: (2 players)
      BB checks, Hero checks.

River: ($2,15) 3:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $3,00, BB folds.

Final Pot: $5,15

Results follow (highlight to see):
      Hero shows a flush, king high (Kd Kh)

Hero wins with a flush, king high (Kd Kh)
  • 10 válasz
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Így van, bármilyen push-t megadunk. Nem biztos, hogy nála van az A.

Egyébként meg teljesen mindegy, hogy turn-ön vagy riveren betelsz, ha nincs semmije úgyis dobni fogja.

Turn-ön szerintem jobb lett volna egy alacsonyat betelni. Mondjuk egy fél potot. Mivel ezzel azt sugallnánk, hogy szeretnénk blöffölni a megérkező :heart: lapra. Ha figyelmesebb és gondolkodóbb akkor lehetett volna potbet is, ekkor arra hajaz, hogy "Ha flösse van miért akarna elűzni". Így lehet megadott volna még egy Q párral is. A lényeg, hogy olyan fishy bet legyen.

Amúgymeg ahogy az elején is írtam, ha van lapja akármit ad, ha nincs dobja turn-ön is akcióra.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      Én nem adnék meg all in egyáltalán... A turn játék függ az ellenféltől, hogy fishy e vagy nem... Egy jó játékos ellen biztos feladnám.

Fishy ellen mehet a bet turnön... Jobb játékos meg 70% hogy nem fogja adni Jh-val. Soooo én még a dobást is lehetségesnek tartom... turn mindenképpen check értelem ellen, riveren egy normális emelést még megadnék... pot közeli emelés v ovrebet 100% hogy Ász magas flush....
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Original von bmilk A turn turn mindenképpen check értelem ellen,
      Itt elírhattál valamit! ;)
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von wilmots83
      Original von bmilk A turn turn mindenképpen check értelem ellen,
      Itt elírhattál valamit! ;)
      Nem irtam el semmit. Csak át kéne gondolni... az ellenfél egy passzív NIT. teljesen fölösleges emelni ellene úgy hogy vagy Ász van nála vagy legfeljebb Jh... Ha Ász van nála nem kéen növelni a potot, ha meg kisebb nem fog úgy megadni hogy tudja nagy eséllyel van nálad A v K....

Nálam a turn check nem kérdéses... a river check után 1/3 pot körül nyitnék hogy még megadjon az alcsonyebb flushel... de ha all in menne nem kérdéses a dobás....
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Na hát én is így gondolkodtam, csak a turn nyitásom nagyobb, de fűztem hozzá reményt hogy valamiféle blöffnek nézni. Esetleg azt gondolja hogy csak a teljesen egyszínű board miatt csinálom, és megfordul a fejében hogy nincs nálam se Ah se Kh, így egy splitre még jó lehet!

Csak nem tudom hogy mit jelent az hogy "turn mindenképp check értelem ellen"!

:)

Turn check, amiért mondtad, meg én is hasonlóan gondolkodtam. Csak nekem kicsit furcsa így a megogalmazás. Bevallom még most sem értem igazán! ?(
    • wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Oké, én értem amit mondasz bmilk, de most miért ne lehetne betelni turn-t is ha egyszer gyengeséget mutat? Ha most A -t slowplayel akkor tegye, de én biztos nem dobnám el itt egy pushra. 1 lap van ami ver és vele szemben rengeteg másik lap amit meg mi verünk. És hidd el rádtolja a legtöbb flöss lappal.

És akkor most ezt nem értem. Van egy K magas flössünk, de ha visszabetel vagy elkezd agresszívkodni esetleg pushol, akkor ijedjek meg mer jajj nem biztos, hogy nálam van a legjobb flöss? Egy lap miatt? Hát akkor mivel játszak, ha nem ezzel? Akkor tök fölösleges a 45s-el játszani, mert ha jön a flöss és visszajátszik az ellenfél, akkor biztos jobb flösse van. Ha ettől félünk, akkor meg minden utcában csekk/fold.

"Jobb játékos meg 70% hogy nem fogja adni Jh-val."
      Erre írtam, hogy teljesen mindegy, hogy turn-ön vagy riveren betel. Az arc feszes agresszív, ha nincs lapja, akkor úgyis dobni fogja mindegy mikor nyit, ha meg fishy akkor meg értékért nyitunk nem védelemből.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Azért van értelme kihagyni a turn betet és riveren emelni mert akkor könyebben lecallol kisebb flushhel, az hogy miért dobjuk el pushra, azért mert vagy Ásza van vagy max Jh és nem fogja Jhval vissza tolni, ha az IQja meghaladja a 90et...

az hogy blöffnek fogja nézni az emelésed, szinte majdnem esélytelen.
    • kitartas77
      kitartas77
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.24, Hozzászólások: 2.378
      turn all day value bet! callol egy csomó minden :{Jh,Th,esetleg 9h,TP,sz@arul játszott set} ha pushol az meg easy call,ne legyünk már akkora nit barmok h odaképzeljük az ellenfél kezébe a nutsot pls....;)
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Original von kitartas77 turn all day value bet! callol egy csomó minden :{Jh,Th,esetleg 9h,TP,sz@arul játszott set} ha pushol az meg easy call,ne legyünk már akkora nit barmok h odaképzeljük az ellenfél kezébe a nutsot pls....;)
      ez a nit barom azért elég erős....
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Értelmes játékos nem fog A nélkül c/r all-int játszani... Úgyhogy egy értelmes játékosnak el lehet dobni egy reraise-re. Ő egy nagyos feszes passzív játékos, ha Ő visszapushol, az tuti A.

Fish ellen check-elném a turn-t hátha riveren valami szarral megpróbál blöffölni.