Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL25/50 sh AA

• dulo80
      dulo80
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.13, Hozzászólások: 1.837
      Sziasztok,

Nem szoktam ilyet csinálni, de most mégis két leosztást teszek egy elemzésbe, mert úgy érzet a kettő "teljesen" egyforma elemzés szempontjából.

1.
      Ellen:
      VPIP/PFR/AF/Hands: 45/14/5,3/290

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $20.09
      SB:
      $21.95
      BB(Hero):
      $33.88
      MP3:
      $51.41
      CO:
      $17.75

Preflop: Hero is BB with A, A.
      MP3 calls $0.25, CO folds, BU calls $0.25, SB calls $0.15, Hero raises to $1.50, MP3 calls $1.50, 2 folds.

Flop: ($4) T, Q, 6 (2 players)
      Hero bets $2.50, MP3 calls $2.50.

Turn: ($9) 2 (2 players)
      Hero bets $6.00, MP3 calls $6.00.

River: ($21) 8 (2 players)
      Hero bets $11.00, MP3 raises to $41.16(All-In), Hero ???

2.
      Ellen:
      VPIP/PFR/AF/Hands: 26/19/2,9/179

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $47.25
      BU(Hero):
      $68.45
      SB:
      $167.20
      BB:
      $51.85

Preflop: Hero is BU with A, A.
      CO posts deadblind, CO checks, Hero raises to $2.25, SB calls $2.00, 2 folds.

Flop: ($5.5) 5, 9, 5 (4 players)
      SB checks, Hero bets $4.50, SB calls $4.50.

Turn: ($14.5) 2 (4 players)
      SB checks, Hero bets $9.50, SB calls $9.50.

River: ($33.5) 3 (4 players)
      SB checks, Hero bets $17.00, SB raises to $150.95(All-In),Hero ???

A kérdés mind a két esetben az, hogy jó -e a line (szerintem igen,de ki tudja:) ) valamint Hero következő lépése.
  • 13 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      1. nálam dobás
      2. c/call, hátha blöfföl busted drawal
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Original von vanyas
      2. c/call, hátha blöfföl busted drawal
      IP nem megy a Check - Call ;)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      tényleg, bocs.
      Sztem jó a fold a 2. nál is akkor
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

1. turn bet $8, hogy a riveren overbet nélkül bepakoljak mindent. De így sem dobható már szvsz. $55-ra kell megadni $12-t. Biztos, hogy nem dobnám 3bet potban.

2. Jó volt így. River bet/fold nálam.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      nem 3 bet pot az elsö hand. Meg deepen is vagyunk, inkább fold
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Ja tényleg. Igazad van.

Úgy tűnik kevés volt az a 2 óra alvás 20 óra meló után :(

szerk: áááá nem tudom... akkor is gáz, hogy ilyen keveset kell már csak megadni... AF 5,3, mi van, ha csak gyengének érzi a river betünket és túlértékel egy AQ-t pl? Vagy netán a busted draw-val próbál ilyen módon dobatni? Vagy mondjuk egy KK-val játszik így? Ez nekem elég a callhoz. Úgyhogy call :)
      Ha 0,8 lenne az AF gondolkodás nélkül dobnám.
      Továbbá, ha az a szándékunk, hogy bet/fold lesz a játék, akkor inkább csak egy kis blockbetet alkalmazzunk. De mondok ennél jobbat :) Pontosan itt kellett volna alkalmazni a c/c játékot az agresszív játékos ellen.

Na lefekvés előtt kezd beindulni az agyműködésem :D
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Sziasztok,

Szerintem az a furcsa az első hand-ben, hogy 5.3 AFel két utcén csak call, aztán a river meg raise. Azt várnám, hogy húzóval agrózik, AQ,KQ szintén agrózik floppon és turn-ön. Nem lehet itt inkább SlowPaly -re tenni?
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      De ha erre gondolsz, akkor máris felmerül a kérdés, hogy miért betelsz? Ebben az esetben mindenképpen jobb a c/c.

Én egyébként elég sűrűn találkozok a betfair-en hasonló statokkal rendelkező játékosokkal. Mivel nincs túl sok jó asztal, ezért gyakran kénytelen vagyok az ilyen játékosok mellett is bent maradni, ami elég veszélyes, mert ugye hosszú távon nyereséges ellenük a játék, de rövid távon elég sokat is lehet bukni.
      Többször próbáltam már logikát keresni a játékukban, de nem igazán sikerül, inkább jegyzetelek. Ami most beugrik pl., hogy azt többször láttam már, hogy totál air-rel agróznak flopon és turnön is, de amint találnak pl. egy TP-t vagy 2. párt akkor érdekes módon ráállnak egy hasonló c/c, vagy IP call játékra és láttam már ilyet húzóval is. Olyat is gyakran látok, hogy váltogatják az utcákat, hogy éppen mikor kezdenek el emelgetni. Ezeknél már csak az csúnyább, amikor hasonló őrült játék után ugyan ezt képesek eljátszani a nut-al is. Sajnos futottam már bele olyanba is, aki a fullal végig potot donkolt.
      Szóval nem lehet általánosítani, csak annyit tehetünk, hogy figyeljük az egyének játékát és próbáljuk kiszűrni, hogy éppen mikor van nála erősebb kéz, mint a miénk. Ha meg nem akarunk túl sokat kockáztatni, akkor még mindig jobb a c/c és még ezt sem kötelező megadni, ha mondjuk pot méretűt betel.
      Nem árt pl. azt is figyelni, hogy ez a magas AF hogy oszlik el a különböző utcákon. Pont a legutóbbi beszélgetésünk alkalmával tértünk ki erre bogec kollégával, hogy elég sok fishnél ez pont fordítva van, mint a TAG-oknál, vagyis a flopon még alacsony és a river felé emelkedik.Ők pl. jobban szeretnek a turnön és a riveren blöffölni, vagy csak egyszerűen túlértékelik a kezeiket. De az is lehet, hogy a river AF azért magas, mert ott próbál értéket nyerni az erős kezeiből...
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Original von pborisz De ha erre gondolsz, akkor máris felmerül a kérdés, hogy miért betelsz? Ebben az esetben mindenképpen jobb a c/c.
      A kérdés tejesen jogos. Pontosan emlékszem, hogy azért emeltem floppon és turn -ön, hogy fizettessem a húzókat. Akkor abban a pillanatban a riveren azért emeltem, hogy hátha fizet egy Q, de akkor nem vettem figyelembe az AF-et. River -en ugyan feltettem a kérdést, hogy mi fog itt fizetni ami eddig csak megadott és rosszabb, és arra jutottam, hogy egy Q, ez viszont utólag már 5.3 AF -el elég valószínűtlen. Ezért is került a hand ide.

A második esetben riveren pontosan ugyan ezt a kérdést tettem fel:

Mi az ami megad ezen a floppon és turnön ami meg fog adni riveren és gyengébb ?
      Ekkor gondolkodtam egy check - behind -en is, de meggyőztem magam, hogy egy TT,JJ.
      Viszont utólag átgondolva ezekkel preflop ilyen statokkal 3betelne, viszont ez igaz lehet más pocket -ra is. Lehetséges még a 45, 56 de az meg OOP nem biztos hogy megad preflop. Tehát itt is jobb egy check behind!?
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

1. Én dobnám, túl száraz volt a board még a turn-ön is, így nyugodtan slowplayelhette ott is a set-et, vagy a 2 párt pozból. És hiába jó az odds, ez a line nagyon ritkán lesz blöff. De ha már ilyen nagy az AF-je, akkor egy turn c/r all-int is meg lehetett volna próbálni.

2. Ez megint elég érdekes, ezt itt szintén lehet dobni, nem hinném, hogy ez blöff lenne, ez is valami agyonslowplayelt full sztem.
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      Köszönöm az elemzést mindenkinek.
      Ezt nagyon megtanultam most :D

66 és 99 volt.

Viszont nem lett volna jobb egy check call és egy check behind riveren?
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Gondolom a második handnél gondoltad ezt a line-t, de ott value-t vesztenél egy TT-JJ vagy A9 tipusú handek ellen.
    • dulo80
      dulo80
      Bronz
      OK, akkor sima bet - fold köszönöm.
      Viszont akkor gondolom a leggyengébb hand amivel ezt meg lehet adni az top két pár. (Nyilván itt nem lehet a duplázódott board miatt, de egy alacsony száraz board-ra gondolok)