Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL50 SH 44 húzós boardon

• sbala
      sbala
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.13, Hozzászólások: 1.710
      UTG Uighurbashi $69.67
      CO Play4Drink $54.31
      BTN Hero $49.25 4:d4
      SB thepoisse $64.36
      BB Zeroiitti $50

Pre-Flop
      Uighurbashi raises to $1.50, 1 fold, Hero calls $1.50, thepoisse calls $1.25, 1 fold

Flop (5$)
      4:h5:d7

thepoisse checks, Uighurbashi bets $4, Hero raises to $12, thepoisse folds, Uighurbashi calls $8

Turn (29$)
      6

Uighurbashi checks, Hero bets $35.75, Uighurbashi calls $35.75

River (100.5$)
      6

Az ellenfélről nincs sok stat, de feszes játékosnak tűnik.
  • 13 válasz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      egy UTG emelésben nem lesz 8as, max a 88, de azt nemhiszem h igy játszaná.
      Inkáb tenném overre, amivel callozhat, plusz javulhatunk ha mégis sora van. sztem jó
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Ezt meg honnan ástad elő? ;) Vagy visszanéztél nosztalgiázni kicsit? ;)

A handhez annyit, hogy ezen a húzós flopon én potot emelek és így a turnön nem kell overbetelni.
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Nem az én leosztásom, csak vitatkoztunk rajta néhányan, aztán kíváncsi vagyok mások véleményére :)
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      De mi volt a vita tárgya?
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Jólvan, hát akkor leírom. Én flopon egy nagyobbat emeltem volna, mivel minden , 3-as, 6-os, 8-as is kellemetlen, így flopon minél több pénzt szeretnék bent tudni. Turn meg érdekes, mert védekeznünk kellene, de kérdés, hogy nem tette volna-e be FD-vel már flopon, ezen kívül ha itt betelünk, akkor rosszabb kéz sem nagyon fog megadni.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      A flop mindenképpen nagyobb emelés, ahogy én is írtam.
      A turn betet pedig nem hagyhatjuk el semmiképpen, még akkor sem, ha úgy véljük nem adna meg gyengébb kéz (bár ezt nem tudhatjuk, mivel az ellenfél gyakorlatilag ismeretlen), mert a FD-k ellen továbbra is védekeznünk kell, és egy szettel még most szeretnénk középen látni az összes zsetonunkat.
      Az meg, hogy FD-val visszatolná-e a flopon, megint csak sok mindenen, többek között a mi eddigi játékunkon is múlik. Egy olyan ellenfél ellen, aki pl.ritkán emel a flopon, eszembe nem jutna 3betelni FD-val, ha egyszer jó implikált esélyeket kapok a callra.
    • JasonCorp
      JasonCorp
      Bronz
      Regisztrált: 2006.12.10, Hozzászólások: 156
      szerintem 8h9h volt nala , es riveren szivta a fogat :P
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Flop nagyobb bet, turn all-in. 88-o n kívűl semmitől nem kell félni, egy nagyobb sett betolta volna floppon.
    • sbala
      sbala
      Bronz
      És mi az, ami megadja, de rosszabb nálunk? Azért lehet még nála 78s, 88, A8s, amit esetleg így játszik, és ezek nyilván megadják, de rosszabb lapot alig látok, ami megadja. Esetleg 56, 67? De nem vagyok benne biztos, hogy ezeket nem szórná. Fölélapokat biztos elszórja. Flushnek meg már csak 15%-a van, ami ellen a push mint védekezés, háát.
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Azért kell a turn bet, mert még így is van mitől védekezni, és egy overpárt a riveren is c/f-olna, úgyhogy riveren már abból sem nyernél value-t, másrészt a kész sor egy párosodott boardon lehet nem fizet már ki, de turn-ön be fogja tenni.

Illetve ha riveren jön egy 3as vagy 8as, már ugrott is a settünk, úgyhogy riveren jöhet sok lap, ami számunkra nem lenne jó.
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Ok, ha checkelünk, akkor a 29$-ból veszítünk ~30% részesedést, aminek a várható értéke ~+12$. Ha betoljuk, akkor kb az esetek 60%-ában dob, vagyis 0.6*29$, viszont a maradék 40%-ban megadja, és a 100$-os potból csak 40%-ban vesszük ki a részünket, ami -20$-os EV. Vagyis a push várható értéke 0.6*29$-0.4*20$ = 9.4$. Ha jól számoltam.

Ha babrálunk egy kicsit a számokkal, akkor ki lehet hozni a pusht is jobbra , mint a checket,(bár sokkal rosszabbra is:) ) de a checkbe még sok mindent nem vettem bele, pl amikor javulunk, és fizetnek, de azt sem, amikor riveren kiszorítanak a potból pl busted FD-val. Szóval úgy tűnik kb ugyanolyan mindkettő megoldás (bár ezen meglepődtem), az viszont érdekes, hogy mindenki a pushra szavazott védelem címszóval. :)
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Azt hiszem itt kicsit rosszak a számok. Ugyebár a történet ott kezdődik, hogy a flopon nagyobb emelést javasoltunk, ami $17, így a pot már $39 lesz. Na most itt mi más választásod lenne bet méretként védelemből, mint a push?
      De ez nem csupán védelem, mert lehet nála még olyan hand, amiből értéket nyersz. Ismeretlen a figura, nem tudhatod mivel adna meg.
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Igen, nagyobb emelés után már könnyebben beraknám én is, de én erre a pushra számoltam ki.

Közben találtam benne egy nagy számítási hibát is, ami méginkább ronjta a push EV-jét. De javítottam a részesedést push esetén 40%-ra, ez már bőven fog olyan kezet is tartalmazni, amit verünk, és így jön ki igazából a 9.4$-os EV