Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

nl200sh j9o

• kisgali
      kisgali
      Black
      Regisztrált: 2007.05.20, Hozzászólások: 3.042
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $2(BB) On Game
      SB ($100)
      BB ($597)
      UTG ($334)
      CO ($121)
      Hero ($313)

Dealt to Hero J:spade: 9:heart:

UTG calls $2, fold, Hero raises to $8, fold, BB calls $6, UTG calls $6

FLOP ($25) 7:heart: T:heart: 6:diamond:

BB checks, UTG checks, Hero bets $19, BB calls $19, UTG calls $19

TURN ($82) 7:heart: T:heart: 6:diamond: 8:diamond:

BB checks, UTG checks, Hero bets $54, BB calls $54, UTG calls $54

RIVER ($244) 7:heart: T:heart: 6:diamond: 8:diamond: 7:club:

BB bets $175, Hiro?
      UTG: 39/0 passziv hal igaz nemsok hand alapján
      BB: 24/18 regular 3,8K hand AF:1,9 river AF: 1,4
      na ez mi? két párt szetet védenie kéne flopon, bár igaz elég deepek vagyunk
      nem tudtam hova tenni
  • 8 válasz
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      szia! Gondolom turnon eszedbe jutott, hogy oké, akkor itt most le kellene stackelni valakit. Ehhez van egy nagy segítség az egyik turn cikkben a betsize-ingot illetően:

B>(S-P)/3 B: bet; S: legkisebb stack; P: pot

ezzel eléred azt, hogy ne kelljen óriásit hívni riveren, hogy meglegyen az ellenfél stackje.

Ha ismerted akkor persze tárgytalan, és sorry az okoskodásért.

Amiért viszont mindenképp potot hívtam volna turnon: BB-nek a mögötte ülő fissel szinte tiszta megadása van a flössre, és szinte biztos, hogy egy 4 lapos sornál nem nagyon fog mással megadni.

El semmikiéppen nem dobnám, mert a fish egy sima 9-el is felbátorodhat riveren (elvégre sokan nem látnak veszélyt a pározódásban, csak a flössben), az ellen meg szinte minden esetben jobbak vagyunk, BB miatt meg nem aggódnék, mert ő nem slowplayezte volna MWP-ben DH boardon a floppolt monsterét.

Call, és a következő partikban egy TPGK szerű lappal elszedném tőle a maradék letétet. (persze akkor ha nincs fullja :f_thumbsup: )
    • kisgali
      kisgali
      Black
      Regisztrált: 2007.05.20, Hozzászólások: 3.042
      jajj nem mindegy de azt kihagytam hogy UTG dobott ugye ő előttem ült.
      Igen a turn bet tényleg nagyon kicsit lett ezt sajnálom is :( , lehet ha potot hivok akkor bb dob viszont a hal adja egy egylapos sorral és akkor nincs ez az egész szitu

köszi azért ;) a képletet pedig nem ismertem, elég rég néztem át a stratégia cikkeket ... :f_mad:
    • nefarius020101
      nefarius020101
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.13, Hozzászólások: 246
      call, de az esetek 60+%-ában verve vagy, 76s, 66, TT lesz nála. Egy 9x el sztem check callozná rivert
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      no tényleg, most látom, hogy egy UTG move kimaradt, illetve UTG bets-nek néztem, mert Te ugye UTG után jössz.

Amúgy akkor is call. Egy leleményes reg nem hagyná ki a lehetőséget, hogy beszarasson a soroddal, ugye neki flopon emelnie kellett volna a szettjével.

Űghyog nálam sántít a szotri, inkább sugall egy beégett flösshúzót. A shove-t azonban túljátszásnak érzem.
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Nagyon húzós helyzet, itt ülök és bámulom már egy ideje a handet, de még most sem tudnám megmondani mi lenne itt a jó.

Az igazat megvallva egyetlen értelmes kéz van, amire BB játéka ráillik. Ez pedig nem más, mint a 78.
      A flopon talál egy párt és egy sorhúzót, ami igaz lyukas, de mivel 3 emberbe cbeteltél deepen, elég jó implikált esélyeket kap.
      Egyébként itt jegyzem meg, hogy 3 emberbe ezen a flopon sohasem cbetelnék csak valami nagyon erős kézzel vagy erős húzóval.

Folytatva a gondolatmenetet a turnön ugye két párja lett, de mivel 1 lappal már sor lehet és ott a fish is, nem nagyon ugrálhat vele. Viszont olyan kicsit beteltél, hogy itt már egészen biztos nem tesz erős kézre, így gondolhatja, hogy még akár jó is lehet. Én azt gondolnám, hogy egy flösshúzóval játszol így. Amit bogec javasolt egyébként nagyon jó. Én a turnön mindig számolok.

Aztán elértünk a riverig ugye, ahol fullunk lett (mármint BB-nek ;) ) és mivel szeretnénk, ha legalább a fish kifizetne az egylapos sorral, betelünk egy szépet.

Én 99%-ban azt mondom, hogy egy regulár ezen a boardon nem fog slow playelni szettet vagy két párt 3way potban. Tehát ez vagy 78, vagy 9x amiben benne van a J9 is. De a 9x-ekkel is az a bajom, hogy egy olyan turnön, ahol kétféle FD van kizárt, hogy nem emelné. Besült FD-val meg nem hiszem, hogy első beszélőként képes lenne blöffölni úgy, hogy mögötte van a CS fish.

Én azt mondom, nem tettünk be túl sok pénzt, deepen ezt inkább dobjuk a regulár ellen.

Szerk: de az is biztos, hogy ezt játék közben nem tudnám így végiggondolni, úgyhogy kb. 100%-ban a callt nyomnám meg ;) Kb. azt gondolnám, amit Te is írtál a nyitó postban. Szettet két párt emelnél...
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      nagyon jol leirta pborisz. ez 78, vagy 9x, semmi mas nem lehet, nincs ertelme.

es mivel 9x-et verjuk, 78-at meg nem, de a potodds kedvezo, sot 9x-bol joval tobb kombinacio van, mint 78-bol, nekem ezert call. szimpla matek.
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      wow, berakod a végét? 78ra nagyon raillik minden amit pborisz irt, kivancsi vagyok :) ha az veszek neki egy pezsgot
    • pborisz
      pborisz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Nem tudja berakni, mert ezüst.

67s volt az ellennél, nem találtam el ;)