Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

NL20 AJo

• petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.20(BB) Replayer
      Hero ($19.19)
      BB ($18.84)
      UTG ($19.20)
      CO ($49.36)
      BTN ($116)

Dealt to Hero A:club: J:heart:

fold, CO raises to $0.80, BTN calls $0.80, Hero raises to $3.40, fold, fold, BTN calls $2.60

FLOP ($7.80) 4:club: 2:club: 5:heart:

Hero bets $5.90, BTN calls $5.90

TURN ($19.60) 4:club: 2:club: 5:heart: 8:club:

Hero bets $9.89 (AI), BTN calls $9.89

RIVER ($39.38) 4:club: 2:club: 5:heart: 8:club: T:diamond:

Ellenfél 97/52es passzív fish, 40% WTSD. Oké ellene így? Turnön már volt ugye két over+FD+gutshot, ha hozzáveszem az FE-t, vagy hogy esetleg neki is húzója van szerintem jó. (flopon véletlen a nagy emelés, kicsit megakadt a szoftver, és már csak a 3/4 gimbra tudtam kattintani).
  • 14 válasz
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Regisztrált: 2007.07.31, Hozzászólások: 511
      Épp írod, hogy 40% WTSD egy CS-t, miért akarsz belevonni a potba különösen OOP. Látom, még mögötte is ültél, igy kulonosen rossz a játékod, hiába nyertél, ha nyertél... miért nem várod meg a többi handet amiket aztán IP játszhatod mindet ellene...

AJ jó a 3betre, de miután megadták én nem gondolom, hogy Te bárhol is jó lennél OOP... Főleg nem ezen a boardon amit a 40% WTSD-jével simán calloz végig a semmivel... Ha meg már pushra játszol, akkor flop push egyből és kész...

OOP egyszerű, többet ér két over, gutshoot, + backdoor flush flopon :11 out 22%*2lap=44%
      mint két over, gutshoot, FD turnon : 19 out=39%

Szerintem. De én a helyedbe már kb. flopon feladtam volna vagy max egy cbetet lőttem volna de csakis history függvényébe... Nehéz így. Kerüljük el ezeket a helyzeteket, szerintem...

Ja és turnon már ez ellen nincs FE-d sok szerintem... ellenben a flopon ahol azért egy egyből pushra sok mindent eldobálna szerintem...

Ja és ezt is utólag írom, mert ugye kiszedtem az agro cs-t tényleg Lacinál olvastam egy handet és ebbe osszemosódott, elnézést érte, de szerintem akkor sem illik ilyen hangnemet ütni, egy olyan kommentre, ami azért van végülis, hogy neked segitsen...

Ja és 3bet potban nem nagyon van FE! ezt tanuldd meg... ha van valamije beteszi különösképp egy CS

Szóval ha mindenképp tönkre akarsz menni inkább flop...
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Sehol nem írtam, hogy agro, eleve olyan nincs, hogy aggro CS. Egyébként flopon eszembe se jutott allin menni, semmi értelme nem lenne. Turnön abbahagytam volna, de felszedtem egy FD-t. Ezt a 19%ot nem tudom honnan veszed, azért ezen a boardon egy párnál ritkán lesz erősebb handje, és még ha egy 56 ellen nézem, ami fogja a 3asokat, akkor is 31%om van, ha mondjuk egy 77-TT van nála, akkor meg 37,5%om van, ami még akkor is elég, ha nem számolok FEvel (~30$hoz kell ~10$-t adnom, 25%kal már 0EV)
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Bocsi, akkor még lackoo handje élt bennem ott láttam egy 10AF-es mindennel beszálló villiant.

Oké, egyezzünk ki abba hogy egy CS, és Te egy CS-t akarsz kiblöffölni, és egyezzünk ki abban is, hogy egy CS-nek nem lehet hand ranget állítani különösen nem 97es vpippel, de persze ha csak egy párja van akkor ok...

Nem tudom, szar helyzetbe kerültél és velem vagy agressziv, mint ott a handbe vicces...
      Szinte biztos vagyok, hogy buktad a handet és most megerősítést vársz a játékodra? pedig szerintem nem túl jó... És még neki állsz magyarázni...:
      Nem tudom honnan veszed, meg sehol nem írtam... Legközelebb kommentelni se fogok semmit a handjeidre...aztán örüljél...Kis bugris vagy, különösen egy lánnyal ilyen agresszivan irni...

Vissszatérve oké annyit rontottam el, hogy én nem konkrét handekkel számoltam hanem csak az outjaidat számoltam és

flopon: overek 6, backdoor fd 1, gutshoot 4 = 11=22%*2lap=44%
      turn: overek 5, fd 9, gutshoot 4= 18out=36%

oké itt hibáztam, de én nem is raktam be equilatorba kész handekkel hanem outokat számoltam, ha meg Te igy tudod, mije van akkor miért csak itt bohockodsz még...

És még mindig kiállok mellette, hogy jobb flopon betenni, hamár beakarod, mint turnon ezt a handet...
      meg annyit hogy nem szoroztam be kettővel... : )
    • Csengele
      Csengele
      Black
      ha egy 56 ellen nézem, ami fogja a 3asokat, akkor is 31%om van, ha mondjuk egy 77-TT van nála, akkor meg 37,5%om van, ami még akkor is elég, ha nem számolok FEvel (~30$hoz kell ~10$-t adnom, 25%kal már 0EV)
      ja mert benn van már egy rakás deadmoney amit sikeresen beleraktál, ha egész handet nézed ez egy nagyon -EV-s line és move, de inkább szituáció, amit kikerülhettel volna, mondjuk egy flop check vagy nem játszol AJ-vel OOP, vagy csak call és flopon döntesz etc etc...

Úgyhogy ne védjed már a linodat, mert úgy szar ahogy van:]
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      nem ertem miert probalod kibloffolni a CS-t
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Laci, hagyjad, nem érti... Msn?:] odafigyeljél inkább
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Hello,

Egy ilyen arc ellen a pre sqz is kérdéses oop, inkább pozból kell játszani ellenük, de ha már sqz-eltél, akkor A magassal felesleges cbetelni, mert itt kb. semmit nem fog eldobni, se 2 overt, se draw-t, se kézbe párt. Floptól c/f egy CS ellen.
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Csengele nem voltam szerintem veled ellenséges, ha annak érezted bocs.

A flop cbet valóban elhagyható lett volna, de ha már így alakult, turnön ok a push?

És a squeeze miért nem jó ellene? Egy A vagy J magas boardon bármikor beraknám ellene, nem nagyon gondolkoznék, viszont ha hárman maradunk, akkor neccesebb a dolog.
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      azert nem jo a squeeze mert csak 30%ban fogsz kapni A-t vagy J-t, es ha nem jon oop fogsz ellene jatszani, azon a flopon meg barmire adja a cbetet
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Akkor szerinted pf fold?
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      dehogy, siman call. 3bet is jo, de csak in position
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Jól van, akkor máskor inkább hagyom az ilyen kétes szitukat. Egyébként megnyertem a handet, de nyilván azért posztoltam, mert nagyon nem voltam biztos a megjátszásban.

BTN shows 7:club: 3:spade:
      (Pre 33%, Flop 36.8%, Turn 20.5%)

Hero shows A:club: J:heart:
      (Pre 67%, Flop 63.2%, Turn 79.5%)

Hero wins $37.88
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Pre call elég lett volna, aztán ha jön a TP, akkor lehet tolni neki.
      Turn push is nagyon bátor egy CS ellen, mert ha csak 1 pár van már nála, akkor sincs elég esélyünk :(
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Petyusa, sajnos annak éreztem, lehet én nem voltam aznap formában. Ne haragudj Te sem rá, bocsi: /

Egyébként meg értelmesnek tűntek a handjeid, és a megjátszásaid, azért sem értettem ezt a line-t és ráadásul annyira védted, hogy teljesen személyeskedésnek vettem:/
      Hajrá a továbbiakban!