Nl100 FR KQ

• Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Full Tilt No-Limit Hold'em, $1.00 BB (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG+1 ($101.50)
      MP1 ($270.55)
      MP2 ($120.40)
      MP3 ($104)
      CO ($105.30)
      Button ($111.05)
      Hero (SB) ($100)
      BB ($200)
      UTG ($217.90)

Preflop: Hero is SB with Q:club: , K:diamond:
      5 folds, CO bets $3, 1 fold, Hero calls $2.50, 1 fold

Flop: ($7) 5:club: , J:diamond: , 5:diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets $4, Hero calls $4

Turn: ($15) A:diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets $14, Hero??

Ellenfél 15/13 reg 84% cbet, eddig 3-ból 2x 2nd barrellezett
      A terv az volt a flopon, hogy egy jó turnön c/r-elem, vagy ha check behindol, akkor donkolom a rivert. Ez a turn potbet nekem inkább gyengeségnek tűnik, vállaható itt a c/r?
  • 6 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Mivel regről beszélünk ezért úgy gondolom, hogy jó a terv. Ugyebár hogyan játszunk itt egy TP vagy akár két párt az ellenfél helyében? Beteljük a turnt mindenképpen, mert továbbra is védjük a kezünket az esetleges egylapos FD-k ellen. Tehát ez a turn bet szerintem nem gyengeség, hanem sokkal inkább védelem és érték. De ugye mivel a turn lap szuper a 2nd barrelre is, ezért persze hogy az is lehet. A lényeg az, hogy mindegy melyik esettel állunk szemben, mert az ellen játéka mindkét esetben bet/fold kell legyen ezen a turnön amennyiben jó játékosról beszélünk.

Ha visszatolja a fent említett lapokkal akkor sincs nagy gond szerintem, mert abban az esetben már adnunk kell az odds miatt (bár most nincs kéznél az equilator, de úgy saccolom megvan)

Ha flössbe nézünk, akkor már kicsit más a helyzet, mert itt ugye attól függ mekkorát emeltünk, vagyis mennyit kell még megadni. De ugye ezt nem tudhatjuk.

Ha meg full, akkor cumi ;)

De összességében itt elég nagy FE-nk van, úgyhogy jó a terv, nekem legalábbis tetszik :)

Szerk: ja még annyit, hogy KQ-val szerintem jobb ellene OOP a 3bet, inkább suitedekkel szoktam cc-ozni. Ha van több read, hogy lehet floatolni ellen, akkor előfordul, hogy néha csak cc-ozok.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      a terv frankó sztem is. Valszeg a turnon felkelt neki az A, és ezért nyit nagyot, én sem gyengeségként értékelném.

emelésre fullt ugye sosem dob, gyenge ászt esetleg, a bubikat sztem biztosan eleresztené, két pár meg csak az AJ van, amit megint necces neki letenni, de ha jó playa eleresztheti.

közben felmerült a kérdés, hogy milyen c/r-t csináljunk? elég nagyot kellene emelni ahhoz, hogy a fullveszély mellett, mondjuk 8 leértékelt jóra megadhassunk. Úgy számoltam, hogy kb 60-62$ körül kellene ennek lennie.

ha kevesebbet emelünk (mondjuk 45-ig), és arra shove-ol akkor utána nem feltétlen hiba a dobás sem.

Végülis a spot alkalmas lehet a stackelődésre, ha nem csináltam volna semmi extrémet eddig, akkor lehet bevállalnám, de tudni kell, hogy vannak jobb helyzetek is a "regfenyítésre", hisz OOP, kezdeményezés nélkül ekkora nyitással szemben rettentő nehéz dolgunk van.

Amúgy vicces, mert pl KQ-val a legritkább esetben 3betelnék. Egyszerűen sztem több érték van benne standard vakharc folyamán.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Én sem szoktam KQ-val 3betelni, mert nagyon ritkán fog rosszabbal megadni és így sok kis és közepes potot eltudok vinni flop után.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Jó terv a c/r, egyetlen bajom vele az hogy nem használod ki maximálisan a FE-det. Lehetőleg úgy kell alakítani az emeléseket hogy mi mondjunk allint. Viszont mivel CO-ból emelt, ezért nagyon sok lapot el fop szórni, talán egyedül a AJ az amit nem, vagy egy kész flush.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      És akkor szerinted mit kellene csinálni? Ha donkolok és rámemel, akkor a legritkább esetben lesz ellene FE-m szvsz, ha meg én pusholok azonnal, akkor meg egyértelmű, hogy mi van nálam.
      Amúgy c/r-eltem 40-ig és dobott.
    • senna12
      senna12
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.17, Hozzászólások: 13.113
      Valószinűleg ugyanezt amit te. Jobbat nem nagyon tudsz, mert a donknak nincs értelme (a c/c-ról nem is beszélve).
      Én az esetek nagy részében már preflop visszaemeltem volna.