nl400sh TT

• kisgali
      kisgali
      Black
      Regisztrált: 2007.05.20, Hozzászólások: 3.041
      UTG: 29/21 sima regular 2,1es 4bet range
      BU:80/12 es hal semmilyen párt nem dob preflop

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $4(BB) On Game
      SB ($368)
      Hero ($404)
      UTG ($465)
      CO ($582)
      BTN ($1,154)

Dealt to Hero T:diamond: T:club:

UTG raises to $12,fold, BTN calls $12,fold, Hero raises to $56, UTG raises to $122, BTN calls $110, Hero?
  • 20 válasz
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      Regisztrált: 2008.04.16, Hozzászólások: 1.648
      push semmikepp, fold meg hulyeseg ilyen banki eselyek mellett

egyszeru set value kerdes sztem. 300$ a pot 60at kell meg megadnod, az 1:5, es van elottuk meg amit nyerhetsz 300-300, sztem easy call, foleg h ilyen min4bet lett, ha pedig konnyen tonkremegy a fish post, akkor meginkabb :)
    • kisgali
      kisgali
      Black
      a hal preflop megy tönkre bármilyen pp-vel, flop után már nem annyira :)
      ez a push semmiképp dolog nekem nem tetszik :D ( bár én köztudott maniac vagyok)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Az ok, hogy a fish pre megy tönkre párral, de ha UTG ver (márpedig elég erős amit játszik), akkor b@szhatod, hogy a fish-nél jobb vagy ;)

Én is calloznék set value miatt, ha leesik akkor UTG valószínű kifizeti overpárral.
    • waki
      waki
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.08, Hozzászólások: 3.388
      setvalue-ert callozn itt iszonyat -ev. berakod a stacked durvan nagy szazalekat, es dobsz az esetek legnagyobb reszeben? nemar.

ez vagy push vagy fold pre. read alapjan dontenek. (de legtobbszor push)
    • nefarius020101
      nefarius020101
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.13, Hozzászólások: 246
      szerintem jó itt a szett value call, 280hoz kell megadni 60-at, és szerintem simán lehet számolni implieddnek az egyik stackjét (néha akár mind2-t) szóval durván 600hoz 60-at.

így hogy pont 100BBn vagy elég határeset, ha már mondjuk 120+ lenne akkor simán call
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Nemár srácok...
      Gondoljatok bele 4 betet megadni TT-el set value-ert? Ezzel az erovel 22-99el is igy jatszanatok? Ez vagy push vagy fold sztem is.
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      de nem ertem, nem azon van a hangsuly h 4betet megadni TT-vel set valuere, meg h 22-99el igy jatszani, hanem hogy min4betet egy 300$os kasszara amiben van egy hatalmas fish. Ha az utg egy picit jobb regular, en nem tudom elkepzelni bloffolni ebben a helyzetben, ami azt jelenti hogy 4bet/callt jatszik, amihez max egy coinflipunk van, ami persze biztosan +EV lenne (marmint a coinflip) mert rengeteg a dead money, de sztem az esetek csak kis %-ban lesz nala AK. Akkor mar inkabb fold sztem, de azt sem ertem teljesen, mert kepesek lennenk itthagyni egy ekkora potot, ilyen banki eselyekkel?
    • waki
      waki
      Bronz
      azer itt boven nem AK meg JJ+ a range-e a 4betelonek

ilyen szinten szepen visszajatszanak mar a lehetseges light squeezekre, azaz bloffolhet itt blockereket tartalmazo handekkel, pl Ax, Kx.

plusz mivel sok a light squeeze, emiatt a 4bet valuerange is kitagul, azaz siman tolhatja 99-el, AQ-val, stb.

a masik meg, mivel tudjuk, h light calloz a fish (ezt a reg is tudja), gondolhatja azt, hogy valuesq-elunk fish ellen AJs, KQs, 88 szeru lapokkal, hogy becallozza a benasagaival. emiatt o meg value4betel a fentebb emlitett kitagult range-el.

(en utalom a callt, szerintem burning money.)
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      Original von waki setvalue-ert callozn itt iszonyat -ev. berakod a stacked durvan nagy szazalekat, es dobsz az esetek legnagyobb reszeben? nemar.

ez vagy push vagy fold pre. read alapjan dontenek. (de legtobbszor push)
      +1. set value baszki. wooooow... :f_mad:
    • kisgali
      kisgali
      Black
      Original von waki azer itt boven nem AK meg JJ+ a range-e a 4betelonek

ilyen szinten szepen visszajatszanak mar a lehetseges light squeezekre, azaz bloffolhet itt blockereket tartalmazo handekkel, pl Ax, Kx.

plusz mivel sok a light squeeze, emiatt a 4bet valuerange is kitagul, azaz siman tolhatja 99-el, AQ-val, stb.

a masik meg, mivel tudjuk, h light calloz a fish (ezt a reg is tudja), gondolhatja azt, hogy valuesq-elunk fish ellen AJs, KQs, 88 szeru lapokkal, hogy becallozza a benasagaival. emiatt o meg value4betel a fentebb emlitett kitagult range-el.

(en utalom a callt, szerintem burning money.)
      :heart:
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      mi lett a vege?
    • kisgali
      kisgali
      Black
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $4(BB) Replayer
      SB ($368)
      Hero ($404)
      UTG ($465)
      CO ($582)
      BTN ($1,154)

Dealt to Hero T:diamond: T:club:

UTG raises to $12, fold, BTN calls $12, fold, Hero raises to $56, UTG raises to $122, BTN calls $110, Hero raises to $404 (AI), UTG raises to $465 (AI), BTN calls $343

FLOP ($1,337) 6:diamond: 8:spade: 2:club:

TURN ($1,337) 6:diamond: 8:spade: 2:club: 4:club:

RIVER ($1,337) 6:diamond: 8:spade: 2:club: 4:club: 6:spade:

Hero shows T:diamond: T:club:
      (Pre 20%, Flop 10.5%, Turn 4.8%)

UTG shows A:heart: A:spade:
      (Pre 64%, Flop 77.6%, Turn 4.8%)

BTN shows 4:diamond: 4:spade:
      (Pre 16%, Flop 11.8%, Turn 90.5%)

BTN wins $1,334
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      :D DDDDDDD OMG BTN :D
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Hát ezt kb. tudtam, hogy UTG itt nem fog QQ-nál rosszabb lapot mutatni.

Tök logikátlan lenne tőle pl. egy AQ-val izolálni annak tudatában, hogy a fish minden párral all-in megy, mert minek akarna feleslegesen lejátszani egy flippet? Jó végülis Hero dead money-ja miatt lehet megérné, de abban sem lehet biztos, hogy nálunk gyenge lap van. Számomra elég egyértelmű volt, hogy be akar csalogatni szépen mindenkit...

A pre call mondjuk tényleg nem lenne a legszerencsésebb, de implied oddsként számlohatunk sztem is legalább az egyikük teljes stackjével, ami azért nem rossz, mert még 60-at kell megadnunk gyakorlatilag ~900ért.

Hiába 4bet, mert min4bet volt, így sztem belefér a call.
      Nyilván ha 200ig emelt volna vissza, akkor fold.
    • waki
      waki
      Bronz
      (nem akarok kocsog lenni, de) ezt most igy komolyan gonolod?
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      késő van nem tudok gondolkodni :D :f_mad:
    • Lackoogcb
      Lackoogcb
      Black
      lino 8 alkalommal szerkesztette a hozzaszolasat majd vegul torolte :D kivancsi lennek min gondolkoztal ennyit :)
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Átgondoltam ezt a handet, és rájöttem, hogy hülyeség, amit írok...

Mivel a fish csak a standard emelést adta meg, amit nagyon sok lappal megad a 80as vpip miatt, UTG tényleg 4betelhet itt marginális kezekkel, így viszont tényleg a push a legjobb amit tehetünk.

Valamiért az volt bennem, hogy biztos pár van a fishnél, de hát ez hülyeség, mert nem 3 vagy 4 betet adott meg UTG move-ja előtt csak egy sima emelést.

Én is ember vagyok néha tévedhetek, bocsánat. :s_cry:
    • waki
      waki
      Bronz
      semmi gond, direkt oda is irtam, h nem piszkalni akarlak, csak nekem valahogy nem allt ossze a postod egyaltalan. de ez a legjobb, ha hibazik az ember es be is ismeri -> ezaltal lehet fejlodni. \o/
    • 1
    • 2