NL 30 SH JJ 2nd barell

• Csengele
      Csengele
      Black
      Regisztrált: 2007.07.31, Hozzászólások: 511
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.30(BB) Replayer
      Hero ($61.09)
      BB ($6.94)
      UTG ($16.39)
      CO ($48.66)
      BTN ($39.04)

Dealt to Hero J:diamond: J:heart:

UTG calls $0.30, CO calls $0.30, BTN calls $0.30, Hero raises to $2.10, fold, fold, CO calls $1.80, fold

FLOP ($5.10) 7:heart: 8:heart: 6:club:

Hero bets $3.15, CO calls $3.15

TURN ($11.40) 7:heart: 8:heart: 6:club: K:spade:

Hero bets $10, CO folds

Hero shows J:diamond: J:heart:

Hero wins $10.83

Ok itt a barel egy regebbnek tűnő ellen? És egy fish ellen?: ) nyilván CS ellen nem, de kb minden fish ellen is lőnék lehet a K-ra...
  • 7 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Itt nem is annyira a hagyományos értelemben vett barrelről van szó, mert azt ugye air-rel, húzóval szoktuk csinálni. Sokkal inkább azért van rá szükség, mert nem gondoljuk, hogy K lenne nála, vagyis elöl érezzük magunkat és a húzók ellen továbbra is védekeznünk kell.
      Mondjuk elég lett volna szerintem egy 2/3-3/4 pot közötti bet is, mert ugye itt bet/fold a terv és egy közepes erősségű handel nem akarjuk túlságosan nagyra pumpálni a potot.
    • bmilk
      bmilk
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.07, Hozzászólások: 3.635
      Nem értem a gondolat menetedet, reg ellen jó de CS ellen rossz a 2nd barrel? CS-be pont az a jó hogy callol mindennel....

turn felesleges ekkorát hívni
    • Jamm
      Jamm
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.05, Hozzászólások: 10.916
      Original von pborisz Itt nem is annyira a hagyományos értelemben vett barrelről van szó, mert azt ugye air-rel, húzóval szoktuk csinálni. Sokkal inkább azért van rá szükség, mert nem gondoljuk, hogy K lenne nála, vagyis elöl érezzük magunkat és a húzók ellen továbbra is védekeznünk kell.
      Mondjuk elég lett volna szerintem egy 2/3-3/4 pot közötti bet is, mert ugye itt bet/fold a terv és egy közepes erősségű handel nem akarjuk túlságosan nagyra pumpálni a potot.
      +1
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Original von pborisz Itt nem is annyira a hagyományos értelemben vett barrelről van szó, mert azt ugye air-rel, húzóval szoktuk csinálni. Sokkal inkább azért van rá szükség, mert nem gondoljuk, hogy K lenne nála, vagyis elöl érezzük magunkat és a húzók ellen továbbra is védekeznünk kell.
      Akkor elmondom: nyilván itt szeretném a kezemet fölül reppelni, tehát itt overpárt vagy szettet szeretnék mutatni és érzésem szerint itt egy gyenge K-t is dobniuk kéne, pl egy KQ-t is akár. Én legalábbis lehet dobnám egy ilyen line után persze nem maniákus vagy LAG ellen, read függő, de nekem jó volt az imidzsem erre... Ezért mondtam a barell-t és ugye barellezni szerintem lehet kisebb PP-kkel is nem csak húzóval és airrel...
      Erről beszéltem. Ugye CS az ha most megkapta a K-ját ami persze nem sokszor van de előfordulhat akkor végig calloz, ezért szeretem pl. (szerintem variancia csökkentő) ha CS-ket csak nagy handel betelem végig ilyen mérettel, pl szett over, sor, flush... itt ha CS ellen vagyok és tudom akkor végig tight valuebeteket csinálok... És ahol játszom ott nagyon jellemző, hogy a turn és river mindig megfordítja valahogy az esélyeket, én nem azt mondom, hogy csal a terem, csak az rngje fura nagyon, egyébként ongameről van szó, azt se tartom normálisnak hogy kb a szeptemberi 20k handem alatt lett nekem vagy 3 pókerem és ellenem lett vagy 8... Sokkallom:]
      Szett oversetteket is sokallom kissé... Meg ilyenek, de így is elvagyok, csak nem szeretek mindent betenni egy J párral sem egy CS ellen, ez volt a gondolatmenet, remélem, most már mindenkinek érthető:]

Kb. ennyi... És köszönöm a hozzászólásokat!
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Most látom, hogy bmilk kb. ugyanezt írta, ok, na remélem, így már értesz, nyilván ha CS ellen vagyok, akkor kisebb a bet, ha meg reg vagy olyan ellen, akinek benne lehet könnyen K a rangebe, akkor nagyobb, és érzésem szerint tudtam volna itt dobatni K-t...
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Egyértelmüen húzóra tenném, és tovább betelnék. De nem kell ekkorát.
      fishek ellen is simán barellezhesz, ök pláne calloznak roszabakkal is
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Original von Csengele
      Akkor elmondom: nyilván itt szeretném a kezemet fölül reppelni, tehát itt overpárt vagy szettet szeretnék mutatni és érzésem szerint itt egy gyenge K-t is dobniuk kéne, pl egy KQ-t is akár. Én legalábbis lehet dobnám egy ilyen line után persze nem maniákus vagy LAG ellen, read függő, de nekem jó volt az imidzsem erre... Ezért mondtam a barell-t és ugye barellezni szerintem lehet kisebb PP-kkel is nem csak húzóval és airrel...
      De nem értem, miért az az első gondolatod a K láttán, hogy neked most itt dobatnod kell vele?
      Egy olyan kezet tartunk, aminek van mutatási értéke, ne akarjuk blöffbe fordítani.
      Közepes erősségű kézzel közepes potokat akarunk nyerni, ezért ne pumpáljuk fölöslegesen nagyra a potot.

A gondolatmeneteddel, miszerint itt K-t akarsz dobatni csak az a baj, hogy ha itt K van nála, akkor az vagy FD-val párosul, vagy pedig két pár lett (mivel semmit nem tudunk az ellenfélről akár az is lehet). Na most ezek közül egyiket sem fogod tudni eldobatni. Vagyis a blöffbe fordításnak nincs értelme, mert nem tudsz a tiédnél jobb kezet dobatni.